Czy warto zawrzeć kontrakt eksportowy?
Kontrakty eksportowe zwierane są zwykle między właścicielem firmy a wspólnikiem z zagranicy. Jest bardziej sformalizowaną umową sprzedawania lub kupna towarów lub usług. W jakim celu zawiera się kontrakt eksportowy? Jakie informacje powinien zawierać?
Zgodnie z aktualnymi przepisami znane są dwa podstawowe typy kontraktów. Najbardziej znany to dokumentowy, który generowany jest w dwóch kopiach, po jednym dla każdej ze stron. Natomiast kontrakt multidokumentowy to cały komplet dokumentów (umowa, regulamin, oferta, szeroka dokumentacja).
Należy wiedzieć, żeby w kontrakcie umieścić wszystkie ważniejsze wiadomości. Wśród nich dane personalne kontrahentów, rodzaj współpracy, opcje reklamacyjne, zakres działania, wartość świadczonych usług lub sprzedaży/zakupu towarów oraz ewentualne sankcje karne w przypadku niespełnienia warunków umowy. Oprócz tego warto poruszyć kwestię eksportowania materiałów, przechowywania oraz transportu.
Reasumując, kontrakt eksportowy w świetle prawa umowa między krajową firmą a zagranicznym przedsiębiorstwem, która reguluje rodzaj współpracy i wartość proponowanych usług.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Na czym polega umowa pożyczki?
W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw boryka się z problemami finansowymi. W takiej sytuacji nieoceniona może okazać się pożyczka, która chociaż trochę podreperuje budżet firmy. Na jakich zasadach działa umowa pożyczki?
Na jakiej podstawie wypowiada się umowę?
Fundamentem dowolnej współpracy w relacjach pracodawca-pracownik jest umowa, która określa zasady działania i reguluje sprawy wynagrodzenia oraz opcjonalnego wypowiedzenia. Kiedy konieczne jest zerwanie zawodowych relacji? W jakich sytuacjach szef podejmuje
Jakie pełnomocnictwa cieszą się popularnością?
Każdy przedsiębiorca lub nawet osoba prywatna może wskazać, kto będzie występował w obronie jego prywatnych interesów. Czasami sam zainteresowany nie dysponuje czasem i możliwościami, aby zabiegać o swoje prawa. Idealnym
Ozusowanie umów zlecenia w 2016 roku
Bieżący rok przynosi wiele zmian w prawie pracy, m.in. w oskładkowaniu umów zleceń, potocznie zwanych „umowami śmieciowymi”. Czy było to posunięcie korzystne? A jeśli tak, to dla kogo? Portal http://sprawdzonyksiegowy.pl
W jakim celu zawiera się umowę faktoringową?
Kryzys ekonomiczny i problemy gospodarcze spowodowały, że mnóstwo firm zaciąga pożyczki i posiada pokaźne długi. W wielu sytuacjach oddanie pieniędzy od zadłużonego kontrahenta jest w zasadzie niemożliwe. Z tego powodu
Na czym polega odwołanie wypowiedzenia?
Jeśli pracodawca nie jest zadowolony z pracy zatrudnionego lub relacji ze współpracownikami może wręczyć wypowiedzenie umowy o pracę. Jednak dokument ten musi mieć uzasadnienie prawne i wynikać z naruszenia przepisów.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!