Kiedy należy skorzystać z leasingu operacyjnego?
Dla właścicieli firm, którzy dostrzegają problemy finansowe i nie potrafią gromadzić pokaźnego kapitału, świetnym rozwiązaniem jest leasing operacyjny. Po pierwsze dlatego, że dzieli dużą kwotę na małe raty i udostępnia potrzebne urządzenia i pojazdy. Czym charakteryzuje się leasing operacyjny? Dla kogo został przeznaczony?
Zgodnie z prawem leasing operacyjny polega na udostępnieniu wyposażenia za wynegocjowaną wcześniej opłatą i na określony czas. Oprócz tego leasingowane sprzęty uważane są za własność przedsiębiorcy i wchodzą w jego posiadanie.
Umowa leasingowa podpisywana jest ustalonym terminie, zgodnie z potrzebami i możliwościami właściciela firmy. Dodatkowo leasingobiorca ma prawo do zakupu sprzętu na lepszych zasadach po wygaśnięciu zobowiązania. Z pewnością im dłuższy okres leasingowania, tym lepsze raty. Nie należy jednak zapominać, że do cyklicznej spłaty trzeba dodać opodatkowanie.
Na zakończenie warto wyjaśnić, że umowa o leasing operacyjny zwykle podpisywana jest na krótki okres i nie może być rozwiązana przed końcem wskazanego terminu.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!