Z jakimi problemami borykają się urzędy pracy?

Z jakimi problemami borykają się urzędy pracy?

Od wielu lat prawie każdy, że urzędy pracy mają poważne kłopoty z wyznaczonymi powinnościami. Znalezienie zatrudnienia dla bezrobotnych nie jest łatwe, a ewentualne kursy nie zawsze okazują się potrzebne. Jakie zmiany muszą zostać wprowadzone w urzędach pracy?

Na początek warto powiedzieć, że w kraju działają 343 Powiatowe Urzędy Pracy, które próbują walczyć z problemem patologii i bezrobocia. Niejednokrotnie próby te są nieudolne, a proponowane czynności stosowne.

Przede wszystkim nie można znaleźć wykwalifikowanych pracowników, doradców zawodowych i szkoleniowców, którzy pozytywnie wpłyną na rozwój zawodowy każdego petenta, przedstawią atrakcyjne i przydatne kursy, zorganizują płatny staż będący wstępem do pracy w zawodzie.

Najważniejsze jest zbudowanie schematu działania dla osób bez pracy, które nie mają minimalnych ambicji, a w urzędzie zarejestrowały się, aby mieć ubezpieczenie. Według statystyk to ponad 0,5 mln osób.

Reasumując, urzędy pracy wykorzystują przestarzałe narzędzia, które nie przynoszą rezultatów. Próbują pomóc bezrobotnym, ale jest to wsparcie doraźne, które na dłużej okazuje się bezskuteczne. Obecny system wymaga gruntownej przebudowy i poważnych środków finansowych.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Komu przysługuje urlop okolicznościowy?
Next Kto powinien przejść na wcześniejszą emeryturę?

Może to Ci się spodoba

Gospodarka 0 Comments

Umowa CETA może się okazać korzystna dla Polski

CETA, czyli umowa gospodarczo-handlowa między Kanadą a Unią Europejską, jest demonizowana – ocenia Łukasz Rozbicki, analityk MM Prime TFI. Bezpodstawne wydają się zarzuty, że europejski rynek zaleje żywność modyfikowana genetycznie.

Gospodarka 2 komentarze

Czy UE dba o zwolnionych z pracy?

Wciąż nieprzemijający kryzys ekonomiczny w dużym stopniu ma wpływ na zatrudnienie. Stanowiska tracą osoby wykształcone, odpowiedzialne i zasłużone dla firmy. Dlatego z pomocą przychodzi Unia Europejska, która próbuje dotować zwolnionych

Gospodarka 0 Comments

Rynek pracy: na zachodzie powiało optymizmem

Aż 58% pracowników mieszkających w województwach: zachodnio-pomorskim, lubuskim i wielkopolskim spodziewa się podwyżki wynagrodzenia w najbliższym czasie – wynika z badania przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Work Service S.A.

Gospodarka 0 Comments

Polska zbyt wolno awansuje w rankingach innowacyjności

Polska jest w ogonie państw europejskich pod względem innowacyjności, zajmując dopiero 22. miejsce w rankingu Komisji Europejskiej. W ostatnim globalnym rankingu awansowała jednak o siedem pozycji, na 39. miejsce. Zdaniem Witolda Orłowskiego, rektora

Gospodarka 0 Comments

Wszystko o zmianach czekających NBP

Od jakiegoś czasu trwają narady związane z modernizacją ustaw dotyczących funkcjonowania NBP. Wpływają pozytywnie na stan instytucji i dawać pożądane rezultaty. Co zmieni się po wdrożeniu uchwały? Po pierwsze należy

Gospodarka 0 Comments

Powrót do polityki przemysłowej i zaangażowanie 1 bln zł to nie są złe pomysły

Reindustrializacja, rozwój innowacyjnych firm, wsparcie inwestycji i ekspansji zagranicznej oraz rozwój społeczny i regionalny to pięć filarów, na których opiera się program ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego. Zdaniem prof. Jerzego Osiatyńskiego, członka RPP, do

2 komentarze

  1. Maryla
    07 września, 12:55 Reply
    Urzędy pracy są bezradne jeżeli chodzi o szukanie pracy, dla młodych osób. Jest zbyt wiele chętnych, a mało miejsc pracy. W końcu powinno się to zmienić.
  2. Grześ
    21 września, 20:50 Reply
    Nie wiem czemu, ale kiedy wchodzę do marketów zazwyczaj widzę ochroniarzy powyżej pięćdziesiątki. Może kiedyś się to zmieni i pracę na ochronie zaoferowaliby młodym?

Zostaw odpowiedź