Dodatkowe pieniądze dla rodziny

Dodatkowe pieniądze dla rodziny

Umiejętność roztropnego zarządzania gospodarstwem domowym to sztuka, której niektórzy uczą się przez całe życie. Szczególnie, gdy rodzina powiększa się o dodatkowych członków, którzy wraz z każdą kolejną świeczką na torcie mają coraz większe potrzeby.

Kredyt – bogaty wujek czy natarczywy krewny

Badania pokazują, że prawie połowa Polaków mieszka z dodatkowym lokatorem…Widuje go zazwyczaj raz w miesiącu. Potrafi on przybrać różne twarze, czasem jest tak hojny jak nasz ulubiony wujaszek z Ameryki, a czasem tak nieznośny, jak ten krewniak, co potrafi tygodniami dzwonić do drzwi po malutką pożyczkę. O kim mowa? Oczywiście, o kredycie, który ma obecnie około 58% osób urodzonych w latach 1967-81, czyli osób w tzw. wieku produkcyjnym. Są to więc ludzie, którzy zazwyczaj założyli już własne rodziny i wychowują jedno lub więcej dzieci. Dla wielu z nich kredyt to szansa na zapewnienie najbliższym lepszego standardu życia. Oczywiście, o ile potrafią mądrze zarządzać domowym budżetem.

Jakie możliwości daje karta kredytowa?

Karta kredytowa w przypadku rodziny, której potrzeby wciąż rosną, to źródło wielu korzyści. Dzięki niej  można opłacić rachunki za prąd, wodę, gaz, czynsz czy media, a także korzystać tak samo jak z karty debetowej – wypłacając gotówkę z bankomatu, robiąc zakupy w sklepach stacjonarnych lub w sieci.

Niektóre banki, otwierając rachunek na karcie kredytowej, oferują do niego także dodatkowe usługi, takie jak korzystne rabaty u firm, z którymi placówka współpracuje np. bezpłatne pakiety ubezpieczeniowe lub stałe zniżki w sklepach i marketach. Oczywiście, zniżki u partnerów banku to wyłącznie dodatek do karty i nie może decydować o wyborze takiej czy innej placówki.

Warto wiedzieć również, że z jednego limitu kredytowego może korzystać cała rodzina. Wystarczy tylko w momencie podpisywania umowy z bankiem wyrazić chęć otrzymania dodatkowych kart kredytowych i wówczas z jednego rachunku może korzystać zarówno żona, mąż, jak i dorosła, studiująca w innym mieście, córka. Zadłużenia powstałe na każdej z kart znajdą się w zestawieniu na jednym, wspólnym rachunku, dzięki czemu bardzo łatwo je kontrolować i na bieżąco regulować, korzystając z internetowego serwisu kart kredytowych.

Regularnie spłacane zadłużenie na karcie kredytowej to także informacja dla naszego banku, która może okazać się przydatna przy zaciągnięciu kredytu hipotecznego na dom lub mieszkanie dla powiększającej się rodziny. Wówczas mamy większe szanse, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Może to Ci się spodoba

Ubezpieczenia 0 Comments

Ubezpieczyciele chcą komunikować się z klientami online

Niespełna co ósmy Polak posługujący się internetem korzysta z urządzeń cyfrowych w celu kontaktu z ubezpieczycielem. Ponad połowa uważa jednak, że takie rozwiązanie byłoby przydatne. Relacje ubezpieczyciel–ubezpieczony będą stopniowo przechodzi do sfery cyfrowej.

Finanse osobiste 0 Comments

Kredyt spłacony kredytem

Gdy przytłaczają nas raty kilku kredytów, z pomocą nam może przyjść kredyt konsolidacyjny. Wiele osób decyduje się na ten rodzaj zadłużenia, ponieważ jest korzystniejszy niż kredyty gotówkowe.  Są mniej uciążliwe

Finanse osobiste 0 Comments

Płatności mobilne ponownie bardziej skłonne ku rozwiązaniom NFC niż tym opartym na przetwarzaniu w chmurze

W lutym 2014 roku podczas kongresu Mobile World Congress, zarówno Visa jak i Mastercard ogłosiły, że będą wspierać inicjatywę wdrażania technologii emulacji karty (ang. Host Card Emulation, HCE) w celu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź