Dodatkowe pieniądze dla rodziny

Dodatkowe pieniądze dla rodziny

Umiejętność roztropnego zarządzania gospodarstwem domowym to sztuka, której niektórzy uczą się przez całe życie. Szczególnie, gdy rodzina powiększa się o dodatkowych członków, którzy wraz z każdą kolejną świeczką na torcie mają coraz większe potrzeby.

Kredyt – bogaty wujek czy natarczywy krewny

Badania pokazują, że prawie połowa Polaków mieszka z dodatkowym lokatorem…Widuje go zazwyczaj raz w miesiącu. Potrafi on przybrać różne twarze, czasem jest tak hojny jak nasz ulubiony wujaszek z Ameryki, a czasem tak nieznośny, jak ten krewniak, co potrafi tygodniami dzwonić do drzwi po malutką pożyczkę. O kim mowa? Oczywiście, o kredycie, który ma obecnie około 58% osób urodzonych w latach 1967-81, czyli osób w tzw. wieku produkcyjnym. Są to więc ludzie, którzy zazwyczaj założyli już własne rodziny i wychowują jedno lub więcej dzieci. Dla wielu z nich kredyt to szansa na zapewnienie najbliższym lepszego standardu życia. Oczywiście, o ile potrafią mądrze zarządzać domowym budżetem.

Jakie możliwości daje karta kredytowa?

Karta kredytowa w przypadku rodziny, której potrzeby wciąż rosną, to źródło wielu korzyści. Dzięki niej  można opłacić rachunki za prąd, wodę, gaz, czynsz czy media, a także korzystać tak samo jak z karty debetowej – wypłacając gotówkę z bankomatu, robiąc zakupy w sklepach stacjonarnych lub w sieci.

Niektóre banki, otwierając rachunek na karcie kredytowej, oferują do niego także dodatkowe usługi, takie jak korzystne rabaty u firm, z którymi placówka współpracuje np. bezpłatne pakiety ubezpieczeniowe lub stałe zniżki w sklepach i marketach. Oczywiście, zniżki u partnerów banku to wyłącznie dodatek do karty i nie może decydować o wyborze takiej czy innej placówki.

Warto wiedzieć również, że z jednego limitu kredytowego może korzystać cała rodzina. Wystarczy tylko w momencie podpisywania umowy z bankiem wyrazić chęć otrzymania dodatkowych kart kredytowych i wówczas z jednego rachunku może korzystać zarówno żona, mąż, jak i dorosła, studiująca w innym mieście, córka. Zadłużenia powstałe na każdej z kart znajdą się w zestawieniu na jednym, wspólnym rachunku, dzięki czemu bardzo łatwo je kontrolować i na bieżąco regulować, korzystając z internetowego serwisu kart kredytowych.

Regularnie spłacane zadłużenie na karcie kredytowej to także informacja dla naszego banku, która może okazać się przydatna przy zaciągnięciu kredytu hipotecznego na dom lub mieszkanie dla powiększającej się rodziny. Wówczas mamy większe szanse, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Previous Internet i aplikacje mobilne przyspieszają rozwój ich biznesu
Next Młodzi Polacy nie radzą sobie z planowaniem finansów

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 1Comments

Kredyt na samochód – na jakich zasadach można odstąpić od umowy?

Kredyt samochodowy jest jednym z popularniejszych sposobów sfinansowania zakupu własnych czterech kółek. Umowa kredytowa to długoterminowe zobowiązanie, dlatego wybór banku oraz oferty powinien być dobrze przemyślany. Dostępne na rynku narzędzia

Finanse osobiste 0 Comments

Prosty sposób na dodatkową gotówkę? Sprawdźmy to!

Designerska sofa, udany urlop z gwarancją wspaniałej pogody, nowy komputer – prawdopodobnie każdy z nas bez problemu wydałby dodatkową gotówkę. Pozostaje jednak odwieczny problem – skąd ją wziąć? Najczęściej wybieramy

Domowe finanse 0 Comments

Co banki mogą zaoferować kobietom?

W ostatnim czasie coraz więcej kobiet stawia na założenie rodziny, rozwój zawodowy i poprawę swojej sytuacji materialnej. Panie wykazują się większymi ambicjami, mają więcej zainteresowań i sprecyzowane pomysły na przyszłość.

Finanse osobiste 0 Comments

66 proc. seniorów pobiera emeryturę na konto. To coraz ważniejsza grupa klientów dla banków

Rośnie liczba emerytów, którzy korzystają z rachunków bankowych. Wciąż jednak co trzeci senior pobiera świadczenie w formie gotówki. Koszty ponoszone przez ZUS z tytułu wypłaty świadczeń w tej formie wynoszą około 221 mln zł rocznie.

Domowe finanse 0 Comments

Ponad połowie Polaków pieniędzy wystarcza tylko na podstawowe potrzeby

56 proc. Polaków deklaruje, że pieniędzy w miesiącu wystarcza im tylko na podstawowe potrzeby i nie stać ich na większe wydatki. Co piąty przyznaje, że musi sobie odmawiać wielu rzeczy, żeby starczyło

Nieruchomości 0 Comments

Jakie błędy zwiększą opłaty za budowę domu?

Budowa domu jednorodzinnego to ogromna inwestycja, ale również odpowiedzialność i duże wyzwanie logistyczne. W życiu własne cztery kąty buduje się tylko raz, stąd tak wiele błędów, potknięć i niewłaściwych decyzji.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź