5 kroków dla zdrowych włosów. Przewodnik po pielęgnacji włosów

5 kroków dla zdrowych włosów. Przewodnik po pielęgnacji włosów

Nawet osoby o gęstych, lśniących włosach mogą być narażone na negatywne czynniki, takie jak stres, wahania hormonalne i zanieczyszczenie środowiska. Może to prowadzić do wypadania włosów i wpływać na ich jakość. Profilaktyczna pielęgnacja ma kluczowe znaczenie. Wszystko zaczyna się od właściwego mycia, odżywiania i szczotkowania. Jak dbasz o swoje włosy? Skorzystaj z naszego poradnika pielęgnacji włosów!

Co to znaczy zdrowe?

Blask jest najlepszym wskaźnikiem zdrowych włosów. Zdrowy połysk może być często oznaką, że włosy są zdrowe. Nie musi to jednak oznaczać, że matowość powinna być powodem do niepokoju. Może jedynie wskazywać na określoną strukturę włosa. Inne czynniki świadczące o zdrowych włosach:

  • Elastyczność – jest kolejnym wskaźnikiem zdrowych włosów. Zdrowe włosy powinny zachować swoją elastyczność niezależnie od długości, struktury czy gęstości. Jeżeli tak nie jest, mogą stać się łamliwe. To powinien być znak, by zmienić sposób pielęgnacji i szczotkowania włosów.
  • Porowatość – Prosty test może sprawdzić porowatość włosów. Wystarczy umieścić włosy w szklance pełnej wody. Jeśli włosy wypływają na powierzchnię, oznacza to, że mają niską porowatość. Włosy o wysokiej porowatości będą chłonąć wodę i opadać na dno. Dobrym pomysłem jest stosowanie na włosy produktów, które zamykają łuski włosa.
  • Końcówki – Na rozdwajające się końcówki należy nałożyć dodatkową odżywkę.

Zobacz: 5 Zabiegów dla jedwabistych, lśniących włosów

Jak dbać o włosy?

Aby uzyskać piękne i zdrowe włosy, należy używać odpowiednich kosmetyków. Nie ma jednej uniwersalnej listy, która sprawdzi się u każdego. Znalezienie odpowiedniej kombinacji szamponu i produktów do włosów może zająć trochę czasu. Wraz ze wzrostem włosów będziesz musiała zmieniać kosmetyki. Dobór odpowiednich akcesoriów do stylizacji jest równie ważny jak dobór kosmetyków. Szczotka do włosów to niezbędne narzędzie do stylizacji, które nie tylko rozczesuje włosy, ale także równomiernie rozprowadza sebum na włosach i masuje skórę głowy. Sebum to najlepszy kosmetyk do włosów! Urocza, okrągła szczotka od Ilu jest do tego świetnym narzędziem.

Oto 5 kroków do pięknej fryzury:

  • Myj włosy tak często, jak tego potrzebujesz. Jeśli Twoje włosy są tłuste, nie warto ich przetrzymywać. Jeśli Twoje włosy są suche, nie warto myć ich codziennie. Nie myj włosów, ale skórę głowy.
  • Każda osoba jest odpowiedzialna za własne odżywianie. Jedni wolą ciężkie maski, a inni lekkie odżywki w sprayu. Należy używać odpowiednich akcesoriów w zależności od długości i gęstości włosów.
  • Grzebień jest najlepszym narzędziem do rozczesywania włosów po umyciu. Suszenie.
  • Suszenie włosów w sposób naturalny jest najlepszym sposobem na ich wysuszenie. Nie jest to jednak rozwiązanie dla wszystkich. Utrzymuj niską temperaturę za pomocą dobrej suszarki.
  • Możesz układać włosy bez używania zbyt wielu produktów do stylizacji i bez przegrzewania ich.

Okrągła szczotka do rozczesywania włosów

Okrągła szczotka ilu to wszechstronne akcesorium do rozczesywania włosów. Jej duża powierzchnia sprawia, że rozplątywanie pasm włosów jest bardzo szybkie. Unikalny design jest nie tylko piękny, ale również dobrze dopasowuje się do kształtu głowy. Igiełki zakończone kuleczkami delikatnie masują skórę, zwiększając krążenie krwi. Okrągła szczotka do rozczesywania włosów posiada wegańskie włosie, które równomiernie rozprowadza sebum na włosach. Możesz również dodać piękny kolor do swojej szczotki.

Previous Najpopularniejsze rodzaje masażu
Next Poznaj niewymagające rośliny do twojego domu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Polscy studenci pracują nad rewolucyjnym środkiem transportu

Polscy studenci pracują nad kapsułą Hyperloop. To połączenie pociągu i samolotu, które umożliwi przemieszczanie się z prędkością do 1 tys. km na godzinę. Tym samym podróż z Warszawy do Wrocławia trwałaby zaledwie 23

Wiadomości 0 Comments

Sztuczna inteligencja będzie zarządzać naszym życiem

Najważniejszym trendem rozpoczynającego się roku będzie rosnąca rola sztucznej inteligencji – wynika z raportu „10 Hot Consumer Trends for 2017” firmy Ericsson. Badani spodziewają się, że stanie się ona wsparciem w pracy

Wiadomości 0 Comments

Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Szczególnie zagrożone są urządzenia mobilne

Coraz więcej państw zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że główne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa wiąże się z internetem i informatyką – podkreśla Moni Stern, dyrektor Checkmarx. Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Eksperci podkreślają,

Wiadomości 0 Comments

ZUS inwestuje w nowy serwis internetowy

Nowa odsłona strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma umożliwić korzystanie z serwisu osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Zachowanie kontrastów między linkami a tłem, odpowiednie formularze i dokumenty czy dostosowanie wyszukiwarki do osób, które

Wiadomości 0 Comments

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

Wiadomości 0 Comments

W branżach kosmetycznej i modowej rozpoczyna się boom na polskie produkty

W handlu detalicznym coraz wyraźniejsze są postawy akcentujące przywiązanie do polskich produktów. Polacy dobrze rozumieją pojęcie konsumenckiego patriotyzmu i starają się stosować je w praktyce. W niektórych branżach jest istny boom na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź