5 kroków dla zdrowych włosów. Przewodnik po pielęgnacji włosów

5 kroków dla zdrowych włosów. Przewodnik po pielęgnacji włosów

Nawet osoby o gęstych, lśniących włosach mogą być narażone na negatywne czynniki, takie jak stres, wahania hormonalne i zanieczyszczenie środowiska. Może to prowadzić do wypadania włosów i wpływać na ich jakość. Profilaktyczna pielęgnacja ma kluczowe znaczenie. Wszystko zaczyna się od właściwego mycia, odżywiania i szczotkowania. Jak dbasz o swoje włosy? Skorzystaj z naszego poradnika pielęgnacji włosów!

Co to znaczy zdrowe?

Blask jest najlepszym wskaźnikiem zdrowych włosów. Zdrowy połysk może być często oznaką, że włosy są zdrowe. Nie musi to jednak oznaczać, że matowość powinna być powodem do niepokoju. Może jedynie wskazywać na określoną strukturę włosa. Inne czynniki świadczące o zdrowych włosach:

  • Elastyczność – jest kolejnym wskaźnikiem zdrowych włosów. Zdrowe włosy powinny zachować swoją elastyczność niezależnie od długości, struktury czy gęstości. Jeżeli tak nie jest, mogą stać się łamliwe. To powinien być znak, by zmienić sposób pielęgnacji i szczotkowania włosów.
  • Porowatość – Prosty test może sprawdzić porowatość włosów. Wystarczy umieścić włosy w szklance pełnej wody. Jeśli włosy wypływają na powierzchnię, oznacza to, że mają niską porowatość. Włosy o wysokiej porowatości będą chłonąć wodę i opadać na dno. Dobrym pomysłem jest stosowanie na włosy produktów, które zamykają łuski włosa.
  • Końcówki – Na rozdwajające się końcówki należy nałożyć dodatkową odżywkę.

Zobacz: 5 Zabiegów dla jedwabistych, lśniących włosów

Jak dbać o włosy?

Aby uzyskać piękne i zdrowe włosy, należy używać odpowiednich kosmetyków. Nie ma jednej uniwersalnej listy, która sprawdzi się u każdego. Znalezienie odpowiedniej kombinacji szamponu i produktów do włosów może zająć trochę czasu. Wraz ze wzrostem włosów będziesz musiała zmieniać kosmetyki. Dobór odpowiednich akcesoriów do stylizacji jest równie ważny jak dobór kosmetyków. Szczotka do włosów to niezbędne narzędzie do stylizacji, które nie tylko rozczesuje włosy, ale także równomiernie rozprowadza sebum na włosach i masuje skórę głowy. Sebum to najlepszy kosmetyk do włosów! Urocza, okrągła szczotka od Ilu jest do tego świetnym narzędziem.

Oto 5 kroków do pięknej fryzury:

  • Myj włosy tak często, jak tego potrzebujesz. Jeśli Twoje włosy są tłuste, nie warto ich przetrzymywać. Jeśli Twoje włosy są suche, nie warto myć ich codziennie. Nie myj włosów, ale skórę głowy.
  • Każda osoba jest odpowiedzialna za własne odżywianie. Jedni wolą ciężkie maski, a inni lekkie odżywki w sprayu. Należy używać odpowiednich akcesoriów w zależności od długości i gęstości włosów.
  • Grzebień jest najlepszym narzędziem do rozczesywania włosów po umyciu. Suszenie.
  • Suszenie włosów w sposób naturalny jest najlepszym sposobem na ich wysuszenie. Nie jest to jednak rozwiązanie dla wszystkich. Utrzymuj niską temperaturę za pomocą dobrej suszarki.
  • Możesz układać włosy bez używania zbyt wielu produktów do stylizacji i bez przegrzewania ich.

Okrągła szczotka do rozczesywania włosów

Okrągła szczotka ilu to wszechstronne akcesorium do rozczesywania włosów. Jej duża powierzchnia sprawia, że rozplątywanie pasm włosów jest bardzo szybkie. Unikalny design jest nie tylko piękny, ale również dobrze dopasowuje się do kształtu głowy. Igiełki zakończone kuleczkami delikatnie masują skórę, zwiększając krążenie krwi. Okrągła szczotka do rozczesywania włosów posiada wegańskie włosie, które równomiernie rozprowadza sebum na włosach. Możesz również dodać piękny kolor do swojej szczotki.

Previous Najpopularniejsze rodzaje masażu
Next Poznaj niewymagające rośliny do twojego domu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Czy urzędy pomagają niepełnosprawnym w załatwieniu spraw?

Od 2012 roku obowiązuje w Polsce zmodernizowana i zrewolucjonizowana ustawa, która chroni interesy niepełnosprawnych i zapewnia wsparcie podczas załatwiania spraw w urzędach administracyjnych. Dotychczas osoby z ograniczeniami ruchowymi lub niemówiące

Wiadomości 0 Comments

Prawie 40 proc. Polaków korzysta aktywnie z serwisów społecznościowych

Z danych agencji We Are Social wynika, że blisko 40 proc. Polaków korzysta aktywnie z serwisów społecznościowych, spędzając na nich blisko dwie godziny dziennie. To szansa dla firm i marek, które za pomocą

Wiadomości 0 Comments

Inwestowanie w fundusze w czasie deflacji

Z punktu widzenia oszczędzających, deflacja jest zjawiskiem bardzo korzystnym. Nie trzeba nawet nigdzie lokować pieniędzy, żeby ich realna wartość rosła. Jeśli jednak będzie trwała zbyt długo, stracić mogą na tym

Wiadomości 0 Comments

Kiedy działalność rozpocznie Rada Fiskalna?

W scenariuszu posłów jest zbudowanie Rady Fiskalnej, która zapanuje nad środkami finansowymi RP. Już w okresie letnim minionego roku przedstawili projekt ustawy stabilizującej funkcjonowanie instytucji oraz czynności naprawcze na najbliższe

Wiadomości 0 Comments

Smartfony powoli zastępują aparaty

Blisko połowa zdjęć jest robiona smartfonami – wynika z badań Empikfoto.pl. Co druga osoba zamieszcza zdjęcia na portalach społecznościowych. Jednocześnie rośnie trend wywoływania odbitek. Więcej niż co trzecie wywoływane zdjęcie jest

Wiadomości 0 Comments

Millenialsi coraz ważniejszą grupą dla branży motoryzacyjnej. Aż 96 proc. z nich korzysta z samochodu

Pokolenie millenialsów ceni mobilność. Zdecydowana większość, bo 80 proc., deklaruje, że nie rozstaje się z telefonem komórkowym przez całą dobę. Dwie trzecie wysyła około piętnastu wiadomości dziennie. Na równi z komunikacją ważna jest dla nich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź