Zmiana formy pracy w trakcie zatrudnienia

Zmiana formy pracy w trakcie zatrudnienia

Telepraca jest to sposób wykonywania pracy, która może odbywać się poza miejscem pracy. Jest to również forma, która stosuje urządzenia komunikacji elektronicznej do kontrolowania wyników pracy osoby zatrudnionej.

Warunki wprowadzenia telepracy ustala pracodawca w porozumieniu z zakładową organizacja związkową. Aby takie sposób pracy mógł być świadczony przez pracownika musi to zostać poddane porozumieniu pomiędzy nim a pracodawcą w momencie zawierania umowy o pracę i w takim przypadku zamieszcza się w niej dodatkowo warunki wykonywania telepracy.

Możliwe jest także, aby w trakcie zatrudnienia doszło do uzgodnienia między pracownikiem a pracodawcą. Wprowadzenia innych warunków wykonywania pracy w trakcie zatrudnienia może być uzgodniona na mocy porozumienia stron, lub z inicjatywy zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Jeśli pracownik nie zgodzi się na zmianę sposobu pracy, jej brak nie może być dla pracodawcy argumentu uzasadniającego wypowiedzenie umowy o pracę.

Prawo zezwala na zrzeczenie się telepracy. W terminie 3 miesięcy od dnia rozpoczęcia pracy w tej formie, pracownik lub pracodawca mogą wystąpić z wnioskiem o zakończenie wykonywania telepracy i powrót do poprzednich warunków wykonywania pracy.

Joanna Walerowicz
www.gazetafinansowa.net

Previous Kiedy pracodawca musi przesunąć nasz urlop?
Next Czy można reklamować wadliwe meble?

Może to Ci się spodoba

Prawo pracy 0 Comments

Jak obniżyć koszty szkoleń pracowniczych?

Szkolenia to w dzisiejszych czasach podstawowy czynnik wpływający na rozrost firmy. Dzięki nim ekipa pracownicza wciąż buduje swoje kwalifikacje, umiejętności i sprawności, jest w stanie wykonywać nadprogramowe czynności. Nie da

Prawo pracy 0 Comments

W jaki sposób pracodawcy łamią prawa pracownicze?

Z chwilą podpisania umowy każdy pracownik zobowiązuje się do przestrzegania wszystkich założeń w niej zawartych oraz wypełniania powinności. Ale umowę podpisują dwie strony, również na przełożonym ciąży odpowiedzialność, powinien przestrzegać

Prawo pracy 0 Comments

Ile mamy czasu na wytłumaczenie nieobecności w pracy?

Bezpodstawna nieobecność w pracy może doprowadzić w tragicznych przypadkach do anulowania stosunku pracy. Kiedy niezjawienie się w miejscu pracy jest bezpodstawne? Najczęstszą przyczyną niezdolności do pracy jest zły stan zdrowia.

Prawo pracy 0 Comments

Jakie działania podjąć podczas wypadku w miejscu pracy?

W każdym zakładzie pracy zdarzają się wypadki. Czasem zawini człowiek, czasem maszyna. Kodeks Pracy jasno określa obowiązki wszystkich zaangażowanych w przypadku wystąpienia takiego incydentu. Za wypadek w pracy uznaje się

Prawo pracy 0 Comments

Jak wygląda umowa o dzieło?

Obecnie w kraju istnieje przynajmniej kilka metod zawierania współpracy. Wśród wielu dostępnych dużym zainteresowaniem cieszy się umowa o dzieło, która dość często wygrywa z etatem na podstawie umowy o pracę.

Prawo pracy 0 Comments

Duże zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców

W najbliższych miesiącach zmienią się zasady zatrudniania cudzoziemców. Prostsze ma być uzyskiwanie zezwolenia na pracę i pobyt dla obcokrajowca. Wprowadzone zostaną nowe zezwolenia na pobyt dla pracowników delegowanych z krajów trzecich. Od stycznia 2017

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź