Jak założyć własną kwiaciarnię

Jak założyć własną kwiaciarnię

Czy wiesz, że założenie własnej kwiaciarni nie jest wcale takie trudne i kosztowne? Nie musimy posiadać dużego zaplecza finansowego, ponieważ potrzebne pieniądze możemy uzyskać z dofinansowania unijnego. Firma florystyczna przynosi duże zyski, zwłaszcza w takim okresie, jak święta okolicznościowe, imieniny i urodziny – wtedy jest szansa nawet na zarobki równe miesięcznemu dochodowi!

Najbardziej przydadzą nam się umiejętność handlowania, wiedza florystyczna i doświadczenie. Jeśli jednak nie posiadamy żadnych praktyk, a marzymy o pracy florysty, możemy zapisać się na kurs florystyczny. Dzięki niemu zdobędziemy wiedzę teoretyczną, którą będziemy mogli wykorzystać w przyszłości.

Dotacje unijne

Nie zawsze jesteśmy świadomi, w jaki sposób dysponuje się pieniędzmi z dofinansowania unijnego. Wypłacenie dotacji zależy od konkursu, w którym nasza firma będzie ubiegać się o dofinansowanie.  Istnieją dwie formy, dzięki którym dotacja zostanie wypłacona. Pierwsza to przelanie całej kwoty (lub w transzach) na konto i stosuje się ją w przypadku programów, gdzie finansowane są niskie dotacje (do 50 tysięcy złotych). Wykorzystane pieniądze należy poświadczyć odpowiednimi fakturami. Do drugiej formy należy, tzw. częściowa refundacja. Dofinansowanie wypłaca się dopiero po ukazaniu faktur za zakupy, wykonane w ramach danej inwestycji.

Ważną informacją jest fakt, że w niektórych programach, które obejmuje refundacja, możemy się starać z góry o zaliczkę, tj. niewielką część z dotacji, która została nam przyznana. Aby prawidłowo napisać wniosek o dotacje, możemy skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów (dowiedz się więcej na: http://www.a1europe.pl/skuteczna-pomoc-w-zakresie-pisania-wnioskow-o-dotacje-unijne).

Kwiaciarnie zawsze w modzie

Kwiaty od zawsze towarzyszyły człowiekowi w różnych okolicznościach, są ważnym symbolem w każdej kulturze. Wręczanie kwiatów zawsze będzie w modzie, dlatego nie musimy obawiać, że nasz interes nie będzie kwitnąć (dosłownie), chyba że musimy się zmagać z dużą konkurencją na naszym rynku. Jakie warunki musimy spełnić, aby nasza kwiaciarnia odniosła sukces?

Przede wszystkim musimy mieć dobry plan: dogodną lokalizację, szeroką i różnorodną ofertę oraz wykwalifikowanych pracowników. Nasze lokum powinno znaleźć się w przyjemnym i miłym dla oka miejscu. Może być to lokal w galerii, mały kiosk, albo pawilon – możliwości jest bardzo dużo.

Zbyt duży bywa kłopotliwy, ponieważ sporo zapłacisz za czynsz. W kwiaciarni musi znaleźć się miejsce na sprzedaż kwiatów oraz zaplecze. Ważne, aby nasz punkt florystyczny był położony w pobliżu centrum, lub przy takich miejscach, jak np. cmentarz czy szkoła.

gazetafinansowa.net kwiaty2

Import kwiatów

Ważne, abyśmy mieli dostęp do świeżych i zadbanych kwiatów z jak najlepszego importu. Istotne, aby współpracować z firmami, które mają własny transport, którym dostarczą nam świeże kwiaty z giełd z Holandii. Istnieją różne hurtownie – na ich stronach można zakupić kwiaty online (np. http://kwiatyzholandii.pl/podstrona_jak-to-dziala.html). Odpowiedni wybór hurtowni florystycznej wpłynie na całą działalność naszej kwiaciarni – świeże kwiaty to podstawa, muszą pochodzić z najlepszego i sprawdzonego źródła.

Czym cechuje się dobry florysta?

Zadania florysty nie należą do najłatwiejszych. Jakimi cechami możemy sobie ułatwić pracę i sprawić, że klienci będą do nas przychodzić z uśmiechem? Do najważniejszych cech należy kreatywność, pozwalająca tworzyć niesamowite kompozycje, które będą wizytówką naszej firmy. Bujna wyobraźnia to najlepszy atut każdego florysty! Warto tworzyć oryginalne bukiety, które zasłyną w mieście i zareklamują naszą kwiaciarnię.

Do sukcesu zbliżają nas ambicja i determinacja. Jeśli człowiek jest spragniony wiedzy i pragnie się bezustannie rozwijać, ciągle wyznacza sobie nowe cele, wtedy czuje się bardziej kompetentny do wykonywania swojej pracy, a także zyska uznanie klientów. Ważne jest, aby ciągle rozwijać swoją wiedzę o kwiatach, ponieważ im więcej wiemy, tym lepiej prezentujemy się w oczach klientów. Klienci wyrobią sobie o nas i o naszej marce zdanie, nie tylko przez jakość oferowanych usług, ale także w kontakcie ze sprzedawcą, który powinien być profesjonalistą w swojej branży.

Jak w każdym fachu, podstawową kwestią jest dobre zorganizowanie pracy swojej i zespołu (jeśli go posiadamy). Czasami ciężko pogodzić ze sobą wszystkie obowiązki, takie jak: przygotowanie ekspozycji, zadbanie o wszystkie kwiaty i estetyczny wygląd kwiaciarni, wykonanie licznych zleceń na bukiety. Florysta musi zapanować nad wieloma sprawami, dlatego musi być bardzo zorganizowany, zaangażowany w swoją pracę oraz szybki w działaniu i podejmowaniu decyzji. Opanowanie i staranność to najbardziej pożądane cechy florysty – dzięki nim bukiety będą pięknie zaprojektowane, z uwzględnieniem najmniejszego szczegółu.

Previous Liczba wniosków o status uchodźcy w Polsce wzrosła w tym roku o 40 proc
Next Tylko co trzeciemu Polakowi udaje się kontrolować swoje finanse

Może to Ci się spodoba

Biuro rachunkowe 0 Comments

Czy opłaca się zostać księgową

Warunki, którymi cechuje się rynek pracy stale się zmieniają. Z tego powodu coraz trudniej jest zdecydować się na odpowiedni kierunek studiów, który zapewni nam dobrą posadę na wiele lat. Dodatkowo,

Właściciel marek Reserved, Cropp i Mohito stawia na produkcję w Polsce

Do końca tego roku LPP zleci polskim szwalniom i zakładom uszycie 5 mln sztuk odzieży pod marką Mohito, a w 2018 roku ta wielkość ma się podwoić. W tym samym czasie dwukrotnie

Rynek reklamy czuły na zmiany polityczne

Szacowany na 6,5 mld zł rynek reklamy w tym roku będzie w pewnym stopniu kształtowany przez czynniki polityczne. Z jednej strony branża pilnie śledzi zmiany w TVP. Trudno jednak przewidzieć, czy i jak zmieni się

Rozwój przedsiębiorstwa ponad wszystko

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa nie mają łatwego żywota. Wyniszczająca się nawzajem co chwilę konkurencja kładzie kłody pod nogi młodym i dobrze prosperującym firmom. Na szczęście, każdy początkujący lub doświadczony przedsiębiorca,

Deficyt pracowników w IT szacuje się na ok. 50 tys. osób

Zapotrzebowanie na pracowników ze strony branży informatycznej wciąż rośnie. Jednym z powodów są kolejne inwestycje w centra badawczo-rozwojowe zarówno krajowych, jak i zagranicznych koncernów. Drugim – transformacja cyfrowa, przed którą stoją firmy w niemal

Co trzecia firma rozpocznie inwestycje w ciągu 6 miesięcy

Polskie firmy dość ostrożnie planują swoje inwestycje. Z raportu Deutsche Bank wynika, że na najbliższe pół roku zamiar rozpoczęcia jakiejś formy inwestycji deklaruje jedna trzecia przedsiębiorstw. Z tej grupy ponad

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź