Wszystko o ubezpieczeniach biur rachunkowych

Wszystko o ubezpieczeniach biur rachunkowych

Obowiązkiem każdego biura rachunkowego jest posiadanie ubezpieczenia, które jest zabezpieczeniem w razie szkód związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa usługowego. Kwota konieczna do zapłaty zależy od rodzaju oferty oraz proponowanych usług. Jakie ubezpieczenie będzie najlepsze?

Do podstawowych zadań biura rachunkowego należy zajmowanie się dokumentami księgowymi oraz zbiorami druków klientów, poza tym terminowe analizowanie oraz sprawdzanie przychodów i rozchodów, pisanie sprawozdań, raportów i badań oraz archiwizowanie dokumentacji podatkowej i innej związanej z obsługą księgową.

Jeśli biuro wśród swoich usług zamieszcza wypełnianie oraz sporządzanie deklaracji podatkowych lub występowanie w roli przedstawiciela klienta musi posiadać ubezpieczenie. Jego minimalna kwota wynosi 5 tys. euro i zapewnia podstawowe świadczenie.

W przypadku rozbudowania oferty przez biuro rachunkowe wartość ubezpieczenia rośnie. Obecnie najczęściej wynosi mniej więcej 15 tys. zł. Ma stanowić zabezpieczenie na wypadek wyrządzenia szkody na rzecz klienta lub pomyłki, która przyniosła straty finansowe i prawne.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Które fundusze są najbardziej ryzykowne?
Next Czy istnieje nadzieja dla polskiej gospodarki?

Może to Ci się spodoba

Biuro rachunkowe 0 Comments

Jak zawiązać porozumienie z biurem rachunkowym?

Zasadniczo wszystkie przedsiębiorstwa mają swoje wyobrażenia współpracy z innymi zakładami czy podmiotami fizycznymi i szablon umowy. Także biura rachunkowe. Niemniej nie jest obowiązkiem podpisanie jej. Można takie porozumienie zredagować samemu.

Biuro rachunkowe 0 Comments

Jak zawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Przedsiębiorcy bardzo często korzystają z usług biur rachunkowych w kwestiach rozliczeń swojej działalności gospodarczej. Jaką formę umowy najlepiej podpisać z takimi jednostkami usługowymi? Biura rachunkowe posiadają formularze takich porozumień dla

Biuro rachunkowe 1Comments

Trzymanie ręki na pulsie, czyli finanse pod okiem fachowca

Nie każdy z nas posiada umiejętności rozliczeń finansowych, dlatego dobrze jest się dokształcić, bądź skorzystać z usług, jakie świadczy biuro rachunkowe. Biura rachunkowe starają się, by Klient był zadowolony, gdyż

Biuro rachunkowe 1Comments

Na jakich zasadach działa księga inwentarzowa?

Wielu właścicieli samodzielnie dba o dokumenty firmy i załatwia wszelkie sprawy formalne. Wśród wielu z nich znajdują się księgi inwentarzowe, które ewidencjonują środki trwałe. Kiedy muszą być prowadzone? W jakich

Biuro rachunkowe 0 Comments

W jaki sposób księgowi odpowiadają za swoją pracy?

Zawód księgowego jest bardzo trudny i wymaga wiedzy oraz rozeznania w branży. Poza tym należy ukończyć studia, przechodzić kursy oraz warsztaty. Często niewielki błąd decyduje o końcowym wyniku i dalszej

Biuro rachunkowe 0 Comments

Przez jaki okres warto zatrzymać dokumentację firmy?

Zgodnie z przepisami zadaniem każdego przedsiębiorcy jest przechowywanie dokumentów księgowych. Warto jednak pamiętać, że istnieją dokładne wytyczne dotyczące odpowiedniego zbierania i opisywania dokumentów. W jaki sposób należy dbać o księgowość?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź