Wszystko o działalności regulowanej

Wszystko o działalności regulowanej

W dzisiejszych czasach otwarcie własnej działalności jest bardzo proste. Wystarczy dopełnić kilku formalności i można zostać przedsiębiorcą. Trzeba jednak pamiętać, że nie w każdym przypadku procedura okazuje się łatwa, a pism tylko kilka. Czym jest działalność regulowana? Kiedy należy ją założyć?

Od 10 lat działa ustawa, która dokładnie opisuje metody prowadzenia takiej firmy. Oprócz tego podaje wszystkie warunki konieczne do wykonania oraz ważne informacje dla każdego przedsiębiorcy.

O działalności regulowanej trzeba mówić przede wszystkim w stosunku do lekarzy, biur podróży i detektywistycznych, szkół prywatnych, nauki jazdy, produkcji napojów wysokoprocentowych, oraz usług kurierskich.

Aby założyć firmę o takich wartościach trzeba wysłać gotowy wniosek, dołączyć oświadczenie świadczące o dopełnieniu podstawowych obowiązków oraz w ciągu siedmiu dni roboczych wciągnąć do rejestru firmę w zgodzie z branżą. Inne formalności są bardzo podobne, jak w przypadku klasycznej działalności gospodarczej.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Czy firmy powinny kierować personel na kurs językowy?
Next Jak uzyskać premię?

Może to Ci się spodoba

Porady dla firm 0 Comments

Sądy będą wykreślać firmy z KRS

Do końca czerwca przedsiębiorcy mają czas na to, by dopełnić wszelkich zaległych obowiązków rejestracyjnych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Według Bisnode Polska – wywiadowni gospodarczej w chwili obecnej w Krajowym Rejestrze

Porady dla firm 0 Comments

Sprytne zagrania handlowe

Zagrania i sztuczki handlowe są często stosowane, w szczególności aby zwiększyć efektywność sprzedaży lub pomnożyć zyski. Są to zachowania niezgodne z zasadami fair play. Jak ustrzec się przed nieuczciwymi metodami?

Porady dla firm 0 Comments

Czy warto korzystać z porad prawnych w internecie?

Każdy, kto potrzebował pomocy prawnej wie, ile kosztuje znalezienie adwokata lub godzina u polecanego i sprawdzonego radcy prawnego. Zatem nie powinien dziwić fakt, że tyle osób szuka pomocy w internecie.

Porady dla firm 0 Comments

Jakie kwoty przysługują w ramach pomocy ochrony praw autorskich?

Na okres 2007-2013 Krajowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dysponuje ponad 7 miliardami euro na rzecz ochrony majątku intelektualnego polskich jednostek gospodarczych. Jak można otrzymać owe dotacje? Po pierwsze każda gospodarcza jednostka

Porady dla firm 0 Comments

Jak wygląda praca windykatora?

Zatrudnienie w branży windykacyjnej wymaga wiele pewności siebie i predyspozycji negocjacyjnych. Zatem nie każdy powinien zostać windykatorem. Oprócz dobrego wykształcenia należy prezentować szczególne cechy charakteru, które wzmocnią skuteczność oraz złagodzą

Porady dla firm 0 Comments

Kiedy poszkodowany musi zjawić się w sądzie?

Obowiązek aktywnego uczestniczenia w rozprawie sądowej jest wydawany na podstawie statusu danej osoby. W tym artykule skupimy się na stanowisku prawnym dla świadka, oskarżonego i ofiary. Świadek to osoba poproszona

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź