Moda to dobra inwestycja

Moda to dobra inwestycja

Według Polskiej Rady Centrów Handlowych w naszym kraju funkcjonuje ponad 440 centrów i galerii handlowych. Potencjał sektora modowego dostrzegają inwestorzy. Tylko w pierwszych trzech kwartałach 2014 r. polski rynek wzbogacił się o ponad 317 tys. m kw. powierzchni handlowych.

Rynek modowy w Polsce to sektor, który konsekwentnie się rozwija. Coraz częściej słyszymy o pracy stylistów i popularności blogerów modowych.  Obserwujemy wysyp polskich młodych marek oraz organizowanych na szeroką skalę modowych przedsięwzięć, w tym targów, warsztatów i pokazów. Wszystko  to ma związek z rosnącą świadomością  ubioru i trendów modowych, także wśród mężczyzn.

Jak pokazują badania przeprowadzone przez Veint Solutions, aż blisko 75 proc. konsumentów podczas zakupów jako pierwsze kryterium wybiera jakość produktów. Polak woli wydać więcej pieniędzy na towar z wyższej półki, ponieważ wie, że posłuży on mu na lata. Dlatego miejsca takie jak np. Galeria Grafitt okazują się atrakcyjnym obiektem do otworzenia własnego modowego biznesu. W świadomości  lokalnej społeczności jest ona doskonale znanym punktem na modowej mapie województwa lubuskiego. To tu klienci znajdą markowe butiki, w tym m.in Tommy Hilfiger, Gino Rossi, Venezia, Hexeline, Aryton czy Deni Cler.

Z kolei badania przeprowadzone przez nowojorski  Fashion of Institute of Technology pokazują, że poczucie wyjątkowości, jakie dają klientom marki luksusowe, to najważniejsza wartość, którą posiadają te firmy. – Staramy się, aby klienci czuli się wyróżnieni, dlatego też nasi doradcy klienta służą profesjonalnymi radami i indywidualnym podejściem do kupującego – przyznaje Daria Hulalka z salonu Hexelinie w najstarszej zielonogórskiej Galerii Grafitt. Personalizowanie usług zaczyna powracać do łask, a klient przez takie podejście czuje się doceniony.

Inwestycja w sektor modowy  okazuję się być dobrym krokiem ku przyszłości biznesowej. Analiza rynku i prognoza jego rozwoju na lata 2015-2019, które zostały przeprowadzone przez PMR, wyraźnie pokazują, że handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce cięgle będzie wzrastał.

Previous Rewolucja w bankowości. Algorytm przewidzi przyszłą sytuację finansową klienta i dostosuje do niej ofertę
Next Know How wie jak pomagać szpitalom

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Sprzedaż ciągników w Polsce spadła w 2016 roku o 30 proc. W kolejnych miesiącach ruszą inwestycje rolników

W ubiegłym roku sprzedano w Polsce blisko 8,8 tys. traktorów. To o 29 proc. mniej niż rok wcześniej. Sprzedaż przyczep rolniczych spadła jeszcze mocniej. Jednym z głównych powodów jest przerwa w dopływie unijnych środków.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Polskim projektantom trudno się przebić na rynku

Polski rynek mody jest bardzo trudny i skomplikowany – uważa blogerka modowa Macademian Girl. Panuje na nim duża konkurencja, wielu projektantów próbuje swoich sił, ale nawet pomimo wybitnych zdolności nie każdy ma

Inwestowanie 0 Comments

Odbicie w branży budowlanej. Problemem są wysokie ceny surowców i niska dostępność pracowników

Po ubiegłorocznej zapaści w budownictwie następuje odbicie. Potwierdzają to dane GUS, z których wynika, że w styczniu produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 2,1 proc. GDDKiA ogłasza stopniowo kolejne przetargi infrastrukturalne z wykorzystaniem środków z UE, a polski

Inwestowanie

Perspektywy w Chinach bez zmian pomimo spadków rynkowych

  Mniej więcej sześć miesięcy temu pytano mnie o sytuację na chińskim rynku, który od pewnego czasu notował wzrosty. Miałem wówczas wrażenie, że należy spodziewać się znaczącej korekty w trakcie

Komentarze rynkowe 0 Comments

Żywność ekologiczna najszybciej rosnącym segmentem w przemyśle spożywczym

Wartość krajowego rynku żywności ekologicznej w tym roku może przekroczyć miliard złotych. To najszybciej rosnąca gałąź żywności sprzedawanej w sklepach – wzrost szacuje się na ok. 20 proc. rocznie. Coraz częściej produkty

Rodzaje funduszy 0 Comments

Jakie fundusze na rozwój polskich przedsiębiorstw?

W ramach Funduszy Strukturalnych UE na lata 2014-2020 Polsce przyznano kwotę 82,5 mld EUR. Czyli o 10 mld EUR więcej w porównaniu do poprzedniej perspektywy finansowej (2007-2013). Środki te będą