Korekcja palucha koślawego – ortopeda Wrocław

Korekcja palucha koślawego – ortopeda Wrocław

Paluch koślawy, potocznie znany pod nazwą hallux, to jedne z najczęstszych schorzeń, z jakimi spotykają się specjaliści z zakresu ortopedaa Wrocław. W prawidłowej budowie stopy wszystkie kości ustawione są na jednej osi, co pozwala na sprawne przenoszenie obciążeń. W przypadku tego schorzenia, dochodzi do odchylenia palucha na zewnątrz przy jednoczesnym odchyleniu I kości śródstopia w kierunku wewnętrznej krawędzi stopy. Jakie są przyczyny powstawania haluksów i jak przebiega ich leczenie?

Jak powstają halluxy? Ortopedia w Sports Medic Wrocław

Ortopedia Wrocław – specjaliści z tej dziedziny i badania są zgodni. Duży palec u nogi pełni ważną rolę podczas chodzenia. Odbicie od palucha pozwala na oderwanie od podłoża, a zatem wykonanie sprawnego, sprężystego kroku. Człowiek wykonuje około 1,5 miliona kroków rocznie. Prawidłowy cykl chodu składa się w 62% z fazy stąpania po ziemi i w 38% z fazy ruchu kończyny w powietrzu. Podczas kroku ciężar ciała spoczywa na pięcie, a gdy stąpa po podłożu, nacisk jest przenoszony na przód stopy, unosząc ją z dużego palca. W tym czasie spoczywa na nim cały ciężar ciała. W deformacji koślawej ciężar ciała przenoszony jest na drugi palec, powodując jego przeciążenie i zmiany zwyrodnieniowe, objawiające się powstawaniem bolesnych modzeli na przodostopiu i grzbietowym podwichnięciem drugiego palca (młotkowaty).

Ortopedia Wrocław – jak wygląda operacja palucha koślawego

W przypadku niewielkich zmian można uniknąć zabiegu, zmieniając styl życia, obuwie oraz wprowadzając odpowiedni plan rehabilitacyjny. Operację palucha koślawego przeprowadza się, gdy zachowawcze metody leczenia palucha koślawego nie są tak skuteczne, a pacjent często odczuwa ból i obrzęk stopy.

Operacja palucha koślawego to zabieg chirurgiczny polegający na wykonaniu skośnego nacięcia w celu odsłonięcia pierwszej kości śródstopia (po wykonaniu nacięcia kość jest zabezpieczana śrubami). Zespół medyczny dokonuje usunięcia części I kości śródstopia, wiotkości więzadeł oraz skróceniu torebki stawowej.  Następnie następuje rotacja struktury kostnej, a na koniec dokręcenie śrub i zastosowanie innych elementów do stabilizacji. Terapia tkanek miękkich obejmuje więzadła zewnętrzne i torebki stawowe.

Sports Medic ortopedia Wrocław

Ból spowodowany halluxami zaczyna mieć negatywny wpływ na twoje codzienne funkcjonowanie? Zadbaj o zdrowie i jakość swojego życia wybierając profesjonalną opiekę Sports Medic ze specjalizacją ortopedia Wrocław!

Nasi lekarze specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu schorzeń i urazów na różnym stopniu zaawansowania, co daje gwarancję udanego leczenia. Dysponujemy sprzętem, zapewniającym kompleksowe zabiegi, które wykonujemy na miejscu w centrum Sports Medic Clinic – najnowocześniejszej placówce chirurgicznej w centrum Wrocławia.

Reprezentujemy światowy poziom opieki zdrowotnej z zakresu schorzeń i urazów występujących w obrębie narządu ruchu, co potwierdzają sportowcy reprezentujący największe kluby we Wrocławiu. Zapisz się na konsultację już dziś!

Previous Jak wykorzystać gry do poprawy współpracy w zespole
Next Jak podzielić budżet w rodzinie? Sprawdzone sposoby na efektywne zarządzanie finansami

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Fotel biurowy – o czym pamiętać przy jego wyborze?

Wybierając fotel do biura, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, bez względu na to, czy celem zakupu jest krzesło biurowe, czy krzesło komputerowe do biura. Wygoda Bardzo ważnym elementem są

Wiadomości 0 Comments

Branża farmaceutyczna przoduje w innowacjach. Wydatki na ich opracowanie rosną

Innowacje w firmach farmaceutycznych są kluczem – przekonuje Gerd Maass z Roche. Dlatego branża ta przoduje w wydatkach na badania i rozwój. Jak wynika z danych Infarmy, w Europie innowacyjne firmy farmaceutyczne przeznaczają na ten cel

Wiadomości 0 Comments

System opieki zdrowotnej zaoszczędzi pieniądze dzięki telemedycynie

Na ochronę zdrowia Polska przeznacza 4,4 proc. PKB, podczas gdy średnia unijna to ok. 7 proc. Nakłady systematycznie rosną, ale w wolnym tempie. Dlatego istotne jest możliwie jak najbardziej efektywne wykorzystanie

Wiadomości 0 Comments

Jaki typ kina domowego jest najlepszy do salonu?

Jesień jest w pełnym rozkwicie. Gdy dni stają się coraz krótsze, a wieczory chłodniejsze, coraz więcej osób spędza więcej czasu w domu. Zestaw kina domowego i dobry telewizor to świetne

Wiadomości 0 Comments

97 proc. przedsiębiorstw analizuje dane dotyczące swoich klientów

Rozwiązania z zakresu big data, zwłaszcza oferowane w chmurze, oraz możliwości analityczne związane z przetwarzaniem danych pozwalają obniżyć koszty efektywnego funkcjonowania organizacji m.in. w obszarze sprzedaży detalicznej czy usług finansowych. Eksperci podkreślają, że te innowacyjne

Wiadomości 3 komentarze

Udany sezon branży turystycznej

Biura podróży zaczynają podsumowywać sezon letnich wyjazdów. Jak się okazuje, tegoroczna oferta cieszyła się sporym zainteresowaniem. Kilkunastoprocentowe wzrosty odnotowane zostały nie tylko w liczbie klientów, ale także – sprzedanych wycieczek.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź