Konferencja – dlaczego warto ją docenić?
Konferencja? Ale po co? Przecież na co dzień spotykamy się w biurze, utrzymujemy kontakty biznesowe, a dzięki internetowi mamy nieograniczony dostęp do informacji. Właściwie żadna dziedzina wiedzy nie jest przed nami zamknięta. Czy warto więc organizować konferencje? Czy mają one jeszcze sens?
Rozwiać wątpliwości
Skąd te wątpliwości? Po pierwsze z otaczającej nas globalizacji. Wiemy coraz więcej, docieramy coraz dalej, myślimy coraz szerzej. A poza tym przytłaczają nas kwestie organizacyjne. Potrzebna jest przecież sala konferencyjna. Łódź wiele ich oferuje, ale którą wybrać? A może lepsze będą warszawskie sale konferencyjne? Warszawa przecież też jest miastem o ogromnym potencjale konferencyjnym. Do tego dochodzi nocleg, zapewnienie posiłków. Pracy jest sporo, a wybór nie taki prosty.
Po co więc to wszystko? A choćby po to, żeby otworzyć przed sobą nowe możliwości na ścieżce kariery. Nie o wszystkim można przeczytać w internecie czy usłyszeć w telewizji. Organizując konferencję i koncentrując się wokół konkretnej tematyki, ma się niepowtarzalną okazją wzbogacenia swojej wiedzy, a także zapoznania się z branżowymi nowinkami. Trzeba tylko zaprosić odpowiednich prelegentów, najlepiej będących autorytetem w danej dziedzinie. Poza tym dorobek wyniesiony z konferencji to nie tylko słowa wypowiedziane podczas wykładów. To także kuluary. To na nich toczą się zacięte rozmowy, tu wymienia się szeroko poglądy i nawiązuje nowe znajomości. Tego nie znajdzie się w pozycjach naukowych czy artykułach publikowanych w internecie. Dlatego też warto doceniać konferencje.
Aspekt marketingowy
Jeśli chodzi konferencje, to należy wspomnieć o jeszcze jednym niezwykle ważnym aspekcie. Jest to doskonała okazja do pokazania się, zareklamowania, podniesienia swojej pozycji w branży. Podczas konferencji można nie tylko zaprezentować własny dorobek, ale też po prostu pokazać się innym podmiotom branżowym wraz ze swoim potencjałem. A to procentuje. Udział w takiej konferencji jest też pozytywnie odbierany w oczach klientów, dla których firma staje się poważnym partnerem.
Łódź, Warszawa?
A może gdzieś pomiędzy? Na przykład w Uniejowie. Tutaj znajduje się wspaniały obiekt oferujący profesjonalne, nowoczesne sale konferencyjne. Łódź czy inne wielkie miasta wcale nie mają lepszych. Termy Uniejów to miejsce, które pomoże w organizacji każdej konferencji i nie tylko. Tu odbywają się również wspaniałe imprezy firmowe. Łódź, Warszawa? Jeśli Ci się znudziły, to Uniejów jest odpowiedzią na Twoje potrzeby.
Może to Ci się spodoba
Rośnie zainteresowanie projektem „Lekcje z ZUS”. Zajęcia przygotowują uczniów do wejścia na rynek pracy
Ponad 51 tys. uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w projekcie „Lekcje z ZUS”. Zakład kształci młodych ludzi w zakresie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Zachętą do udziału w projekcie jest Olimpiada Wiedzy. Spełnione są wszystkie
NFOŚiGW przeznacza 10 mld zł na poprawę jakości powietrza w Polsce
W ostatnich tygodniach dopuszczalnie limity zanieczyszczeń w wielu polskich miastach zostały znacznie przekroczone. Według ONZ i WHO Polska znajduje się w europejskim ogonie pod względem jakości powietrza, a zanieczyszczeniami oddycha 90 proc. mieszkańców
Liczba wypadków z udziałem osób po spożyciu alkoholu niższa o ponad 11 proc
Ze statystyk policyjnych wynika, że w 2015 roku zmniejszyła się liczba wypadków, w których uczestniczyły osoby po spożyciu alkoholu – było ich 11,2 proc. mniej niż rok wcześniej. Świadomość społeczeństwa na temat
Jak porównać oferty leasingowe za pomocą kalkulatora?
W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie nowe technologie przeplatają się z tradycyjnymi modelami biznesowymi, leasing stał się jednym z najpopularniejszych sposobów finansowania. Firmy często wybierają leasing zamiast zakupu, bo pozwala to
Połowie Polaków w dużych miastach zakupy zajmują dwie godziny tygodniowo
Polacy narzekają na brak czasu. Przyznają, że zbyt mało czasu poświęcają rodzinie, nie mają też kiedy rozwijać swoich pasji i zainteresowań. Większą część dnia zajmuje im praca i obowiązki związane z prowadzeniem domu, m.in.
Trwają pracę nad nową polityką lekową. Ma wyrównać dostęp pacjentów do leków
Resort zdrowia intensyfikuje prace nad polityką lekową. Przygotowaniem założeń do dokumentu ma się zająć powołany do tego zespół. Zdaniem ekspertów ich nadrzędnym celem powinno być zapewnienie dostępności do skutecznych leków