Jak działa spółka europejska?

Jak działa spółka europejska?

Każdy przedsiębiorca, który ma w planach rozwój swojej działalności i przeniesienie usług także za granicę, powinien pomyśleć o założeniu spółki europejskiej. Z pewnością, aby do tego doszło należy wypełnić kilka podstawowych warunków. Jak uruchomić spółkę europejską? Czy to się opłaca?

W zgodzie z przepisami Unii Europejskiej istnieje kilka skutecznych metod uruchamiania spółki europejskiej. Najłatwiejsze będzie odnowienie istniejącej w kraju spółki lub złączenie dwóch różnych. Oprócz tego nową spółkę europejską może otworzyć już prosperująca.

Aby wszystko działało wedle ustaleń siedziba spółki musi znajdować się na wspólnotowym. Jednocześnie właściciel powinien określić sposób zatrudniania pracowników oraz projekt budowy nowego biznesu. Ilość formalności uzależniona jest od metody zakładania spółki.

Nie należy zapominać, że kapitał początkowy nie może być mniejszy niż 120 tys. euro. Sama rejestracja powinna się dobyć w ciągu sześciu miesięcy od ustanowienia statusu.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Jak uniknąć sporu pracowniczego?
Next Dlaczego szkolenia pracowników są potrzebne?

Może to Ci się spodoba

Spółki 0 Comments

Jakie są ograniczenia w zawarciu umów pomiędzy spółką a jej udziałowcami?

Podpisanie umowy z funkcjonariuszem spółki kapitałowej jest poważnie ograniczone przez Kodeks spółek handlowych. Ważność niektórych umów jest zależna od spełnienia warunków opisanych w tych przepisach. Zawarcie przez spółkę kapitałową umowy

Spółki 0 Comments

Charakterystyka spółki partnerskiej

Zgodnie z polskim prawem istnieje wiele typów spółek. Każda ma inny charakter i różne mechanizmy funkcjonowania. Wśród nich jest spółka partnerska, która zakładana jest dopiero po wypełnieniu kilku najważniejszych wytycznych.

Spółki 0 Comments

Czy warto posiadać spółkę kapitałową?

Już kilka lat ogromną popularnością cieszą się w Polsce spółki. Głównie dlatego, że właściciel sam wybiera jeden z miliona sposobów na własny biznes. Na liście znajdują się także spółki kapitałowe.

Spółki 0 Comments

Jak spółka jawna wybiera reprezentanta?

Każda spółka jawna należy do konkretnego przedsiębiorstwa. Posiada odrębny majątek oraz członków. Jednak każdy z członków powinien zobowiązać się do bezpłatnego świadczenia usług na rzecz wspólnoty. Czy spółka jawna posiada

Spółki 0 Comments

Jakie obowiązki należą do spółki komandytowej?

Wśród spółek osobowych dużą popularnością cieszą się spółki komandytowe, które otwiera się w ramach jednego przedsiębiorstwa, posiadają kilku członków, ale nie posiadają osobowości prawnej. Co jeszcze należy wiedzieć na temat

Spółki 0 Comments

Charakterystyka spółki partnerskiej

Każdy młody przedsiębiorca zainteresowany założeniem spółki ma kilka opcji do wyboru. Wśród nich znajduje się wizja rozkręcenia spółki partnerskiej. Trzeba jednak pamiętać o spełnieniu najważniejszych formalności. Kto może prowadzić spółkę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź