Jak bezpiecznie inwestować w czasach kryzysu finansowego?

Jak bezpiecznie inwestować w czasach kryzysu finansowego?

W dobie kryzysu finansowego liczba bezpiecznych narzędzi pomocnych w inwestowaniu jest coraz mniejsza. Akcje z roku na rok stają się coraz bardziej ryzykowną opcją, podczas gdy obligacje praktycznie nie przynoszą już zysku. Forex pozostaje rozwiązaniem dla wąskiej grupy rekinów finansowych – na tym rynku jedynie mały odsetek graczy generuje regularne profity. W tej sytuacji pozostaje wyszukiwanie alternatyw, które z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników.

Jedną z nich jest inwestycja w grunty rolne. Jest to obecnie nie tylko najbezpieczniejsza formą inwestowania, ale również gwarantuje atrakcyjny zysk, często o wiele większy niż inne, dostępne na rynku opcje. Ryzyko takiej formy lokowania kapitału jest niewielkie, ponieważ jeżeli inwestor podejmie dobre decyzje w procesie inwestycji, to nawet w przypadku chwilowego braku możliwości sprzedaży gruntów, pozostanie jego poświadczonym notarialnie właścicielem. Dzięki takiemu rozwiązaniu może spokojnie czekać na poprawę koniunktury. Wszak ziemia z roku na rok zyskuje na wartości.

Obecnie na rynku jest duży popyt na uzbrojone, dobrze zlokalizowane działki budowlane, dzięki czemu potencjalny inwestor może być pewien zainteresowania oferowaną ziemią po zakończeniu procesu jej przekształcenia. Atrakcyjny zysk z takiej operacji można osiągnąć już w ciągu 18 miesięcy. Osoby nie posiadające niezbędnej wiedzy, czy też doświadczenia w takiej formie inwestowania, mogą skorzystać z pomocy firm funkcjonujących w tym segmencie, takich jak Briland. Firma oferuje kompleksową usługę, w której skład wchodzą wszystkie aspekty inwestycji, począwszy od selekcji gruntu, zgodnie z preferencjami Klienta, przekształcenie ziemi oraz jej uzbrojenie, aż po sprzedaż działki.

Notujemy duży wzrost zainteresowania taką formą inwestycji. Podyktowane jest to w dużej mierze zniechęceniem inwestorów do innych form lokowania kapitału. Obecnie znalezienie alternatywy dla inwestowania w grunty, która oferowałaby zbliżoną stopę zwrotu przy jednoczesnym zachowaniu podobnego poziomu bezpieczeństwa inwestycji jest niezwykle trudnym zadaniem -ocenia Joanna Kubiak, Sales Director Briland. Mamy świadomość tego, jak istotne dla inwestorów jest bezpieczeństwo ulokowanych środków, dlatego też pilnujemy, by cały proces inwestycji był transparentny. Klient informowany jest o wszystkich kosztach i procedurach związanych z zakupem gruntu, jego przekształceniem, a także późniejszą sprzedażą. Ma on również wpływ na dobór strategii sprzedaży, w zależności od tego jaka stopa zwrotu zainwestowanego kapitału i jakie terminy wyjścia z inwestycji go interesują.

 

 

 

CORE PR

Previous Dzieła sztuki – dobre rady dla inwestorów
Next Potrójna promocja pożyczek gotówkowych w BOŚ Banku

Może to Ci się spodoba

Gospodarka 0 Comments

Kto w Polsce korzysta z internetu?

Według analiz organizowanych kilka miesięcy temu z internetu w Polsce korzysta 17 mln klientów. To ogromny skok cywilizacyjny w stosunku do lat wcześniejszych. Nieustannie przybywają nowi internauci, powstają szybkie połączenia

Gospodarka 0 Comments

Stopniowo spada udział węgla w miksie energetycznym Polski

W Polsce udział węgla w produkcji energii elektrycznej wynosi 87 proc. Ma być on jednak stopniowo zmniejszany. Zapełnić lukę węglową w miksie energetycznym mogłaby energetyka jądrowa, choć obecny program wdrażany jest bardzo

Gospodarka 0 Comments

Zalety pracy tymczasowej

Wydawałoby się, że każdy osoba, która rozpoczyna swoją karierę zawodową szuka stabilnego i pewnego zatrudnienia oraz satysfakcjonujących zarobków. Okazuje się natomiast, że nie każdy pracownik marzy o bezterminowej umowie i

Gospodarka 0 Comments

Irlandczycy eksportują coraz więcej na polski rynek. Tamtejsze firmy chętniej również inwestują nad Wisłą

Wymiana handlowa między Polską a Irlandią rośnie w tempie 15–20 proc. rocznie. Irlandczycy eksportują do Polski między innymi produkty i usługi wykorzystywane w rolnictwie, wyroby medyczne i zaawansowane technologie IT. Wzrasta również wartość eksportu

Gospodarka 0 Comments

Obowiązek ubezpieczenia społecznego powinien obejmować wszystkie formy zatrudnienia

Włączenie wszystkich pracowników, bez względu na tytuł zatrudnienia, do systemu ubezpieczeń społecznych, ułatwiłoby jego finansowanie, a grupie do tej pory z niego wykluczonej umożliwiłoby gromadzenie składek na emerytury – mówi prof.

Inwestycje w kryzysie 0 Comments

Czy fundusz inwestycyjny może przynosić atrakcyjne i stabilne zyski?

Dla większości osób fundusze inwestycyjne kojarzą się z funduszami akcji, obligacji czy rynku pieniężnego. Expander zwraca jednak uwagę, że na świecie dostępnych jest wiele innych ciekawych i innowacyjnych rozwiązań. Jednym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź