Co nowego w prawie konsumenckim?

Co nowego w prawie konsumenckim?

Od wielu lat konsumenci nie są usatysfakcjonowani z działających przepisów. Wiele razy były zmieniane na rzecz klientów, jednak sprzedawcy nie potrafili się do nich dostosować. Czy coś się zmieni w nadchodzącym roku? Jakie udogodnienia czekają Polaków w 2015?

W zgodzie z zapowiedziami od przyszłego roku wejdzie w życie ustawa konsumencka. Dotyczyć będzie głównie kupujących stacjonarnie, ale również przez internet. To zdecydowany krok w walce z nielegalnymi działaniami handlowymi.

Wdrożone modyfikacje to wynik interwencyjnych działań Unii Europejskiej. W ciągu ostatnich lat zbierała listy i skargi konsumentów z całej Europy, którzy negatywnie wyrażali się o obowiązujących przepisach. Z tego powodu sformułowano nowe ustalenia i nakazano zastosować w każdym kraju członkowskim.

Nadzorem zostały otoczone sklepy internetowe, które do tej pory prosperowały bez żadnej kontroli. Poza tym szybszy będzie zwrot zakupów, gdyż kupujący otrzyma więcej czasu i opcji na oddanie nietrafionego towaru. Dodatkowo obowiązkiem sprzedawcy będzie poinformowanie o warunkach zakupu, aby później nikt nie miał obaw.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Widmo luzowania ilościowego krąży nad Europą
Next Techniczny sygnał na EUR/GBP

Może to Ci się spodoba

Klienci coraz chętniej likwidują szkodę u swojego ubezpieczyciela

Rośnie zainteresowanie klientów towarzystw ubezpieczeniowych trybem bezpośredniej likwidacji szkód. Uruchomiony rok temu system oferuje dziś osiem firm, które odpowiadają za blisko 70 proc. rynku w Polsce. Dzięki niemu bez względu na

Poradnik konsumenta 0 Comments

Na rynku aktywnych jest ponad 18 mln kart pre-paid. Niezarejestrowane przestaną działać za kilka dni

Zgodnie z ustawą antyterrorystyczną do końca stycznia trzeba zarejestrować karty pre-paid. Z dostępnych na polskim rynku 56 mln kart, ponad 27 mln to karty pre-paid, z czego aktywnych jest niemal 19 mln.

Poradnik konsumenta 0 Comments

Czy można zwracać nieświeżą żywność?

Wśród różnych praw klienta jest także opcja reklamowania zakupionych towarów. Zazwyczaj wskazuje się na jakość urządzeń multimedialnych lub komputerowych. Nie należy zapominać, że kilkukrotnie sprzedawana żywność nie powinna być przeznaczona

Poradnik konsumenta 0 Comments

Co producent musi napisać na etykietach?

Obowiązkiem każdej firmy słynącej z towarów do spożycia jest przygotowanie etykiet. Są przytwierdzane na opakowania i informują klientów o najważniejszych wyróżnikach towaru. Co zawsze musi znaleźć się na każdej etykiecie?

Poradnik konsumenta 0 Comments

Przeciętny konsument otrzymuje tygodniowo 50 e-maili i telefonów z różnymi ofertami marketingowymi

Użytkownik internetu dostaje średnio 50 e-maili, przesyłek, wiadomości tekstowych i telefonów tygodniowo z różnymi ofertami marketingowymi. Znaczna część nie jest dla niego interesująca. Najgorzej pod względem nietrafionych przesyłek wypadają sektor handlowy i edukacyjny, a tylko

Poradnik konsumenta 0 Comments

Jaka ochrona obowiązuje przy kredycie konsumenckim?

Klienci korzystają z bazy reguł chroniących ich bezpieczeństwo. W tym artykule skupimy się szczególnie na prawach w zakresie usług biur podróży i pożyczek konsumenckich. Wakacje trwają, więc myślimy o wyjeździe

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź