Bon Voyage, czyli bezpieczeństwo w podróży

Bon Voyage, czyli bezpieczeństwo w podróży

Wielu Polaków zaczyna planowanie wyjazdu na zimowe ferie. Teraz w biurach podróży jest najwięcej ofert i to w najlepszej cenie. Wybierając jedną z propozycji, nie można zapomnieć także o sprawdzeniu warunków ubezpieczenia. Warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, by mieć ze sobą polisę, która pomoże w najtrudniejszych sytuacjach i w pełni pokryje niespodziewane koszty.

Pokrycie kosztów leczenia, leków, opieki

– W razie choroby, czy nieszczęśliwego wypadku Klient, który nie ma polisy, musi sam zapłacić za wizytę u lekarza, pobyt w szpitalu, czy leki, a w najgroźniejszych sytuacjach koszty skomplikowanych operacji, które muszą być przeprowadzone natychmiast w celu ratowania zdrowia a nawet życia – mówi Katarzyna Rudzka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych InterRisk. – To jest bardzo kosztowne. Dzięki ubezpieczeniu „Bon Voyage” zapłaci za niego ubezpieczyciel, a co więcej można liczyć na pomoc w załatwianiu wizyty lekarskiej, wykupieniu leków, a nawet powrocie do kraju.

Opieka działa przez 24 godziny na dobę zarówno w kraju, jak i za granicą. Nie tylko wtedy, kiedy ubezpieczony wyjeżdża w celach turystycznych, ale także, w podróż służbową.

Akcja poszukiwawcza i ratownicza

Zimą Polacy najczęściej wybierają się w góry na narty. To piękny sport dla ludzi kochających przestrzeń i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Bywa jednak też bardzo niebezpieczny. Wypadki, kontuzje, zejście lawiny mogą zakłócić wakacyjny wypoczynek. Niekiedy potrzebne jest przeprowadzenie akcji ratowniczej z użyciem helikoptera, czy udziałem wyspecjalizowanych ratowników. Koszty takich akcji są ogromne, a nigdy nikt ich nie przewiduje w swoim budżecie wakacyjnym. Posiadając polisę „Bon Voyage” nie trzeba martwić się o ich pokrycie, gdyż to ubezpieczyciel zapłaci za akcję ratowniczą.

Bagaż podróżnego

Bagaże giną nie tylko na skutek kradzieży, ale są też gubione na dworcach i lotniskach. Bardzo często też zostają zniszczone. Wtedy także warto być ubezpieczonym. Polisa pomoże pokryć koszty utraconego lub uszkodzonego bagażu podróżnego.

Ubezpieczenie opóźnienia lotu

– Wykupując zimowe ferie, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z sytuacji, kiedy będziemy musieli ponieść koszty związane z opóźnieniem lotu. Nie dolecimy na czas i przepadnie rezerwacja w ośrodku, czy hotelu. Nie przyjedziemy na spotkanie biznesowe, co pociąga za sobą wiele komplikacji. InterRisk w swoim ubezpieczeniu obejmuje też tego typu zdarzenia – mówi Katarzyna Rudzka.

Odpowiedzialność cywilna

W czasie wakacji nie tylko my ulegamy wypadkom, ale też jesteśmy ich sprawcami np. na stoku, czy jadąc lub wracając z ferii. Warto więc mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, szczególnie w sytuacji, kiedy będziemy musieli ponieść koszty leczenia i rehabilitacji osoby, z którą np. zderzyliśmy się na stoku.

Pomoc 24 godziny na dobę

Szczególnie podczas pobytu za granicą potrzebujemy wsparcia w trudnych sytuacjach. Nie znamy prawa, realiów, adresów, a czasem pojawiają się kłopoty językowe. W takich sytuacjach możemy korzystać z pomocy Centrum Assistance InterRisk.

– Wykupując ubezpieczenie turystyczne, trzeba brać pod uwagę możliwość różnego rodzaju zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas naszego wyjazdu. Wybierajmy w związku z tym ofertę elastyczną, dostosowaną do naszych potrzeb, która zapewni bezpieczeństwo w podróży i podczas pobytu – mówi dyrektor Katarzyna Rudzka.

Dobrze dobrana polisa to spokój i komfort podczas zagranicznych podróży. To także pewność, że w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku lub choroby, można skorzystać z całodobowej pomocy, pokrycia kosztów leczenia, czy nieszczęśliwego zdarzenia i to bez potrzeby martwienia się o fundusze. Spokojne wakacje warte są dobrej polisy.

 

/ InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

Previous Utrzymanie zmienności na rublu
Next Neutralne dane i nowa siedziba EBC

Może to Ci się spodoba

Ubezpieczenia 0 Comments

Czy ubezpieczenie wypadkowe jest przydatne?

Każdego dnia, podczas wykonywania obowiązków służbowych, dochodzi do nieszczęść. Bywają bardzo nieobliczalne i powodują liczne kłopoty zdrowotne. Czy warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie wypadkowe? Dlaczego jest tak potrzebne każdemu pracownikowi?

Ubezpieczenia 1Comments

Co stanie się z KRUS-em?

Do Sejmu trafił projekt ustawy, według którego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zakończy działanie. To pomysły Twojego Ruchu i zupełnie realistyczna wizja, o której będą decydować posłowie. Czy jest to słuszna

Ubezpieczenia 0 Comments

Czy można oszczędzić, kupując OC i AC w pakiecie?

Produkty finansowe coraz częściej sprzedawane są w pakietach, dzięki czemu klienci płacą za nie mniej, niż gdyby mieli kupować je osobno. Dobrze obrazuje to przykład ubezpieczeń komunikacyjnych OC i autocasco

Ubezpieczenia 0 Comments

Kiedy konsument może otrzymać odszkodowanie za wypadek w sklepie?

Zobowiązaniem właściciela sklepu jest zachowanie infrastruktury sklepowej w takim stanie, aby nie zagrażała ona klientom. Odpowiada on za urazy, jakich doznał kupujący wywracając się na śliskiej posadzce. Zgodnie z przepisami

Ubezpieczenia 0 Comments

PZU wspiera pobyt European Union Youth Orchestra w Warszawie

10 kwietnia br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie zagra European Union Youth Orchestra, młodzieżowa orkiestra składająca się ze 119 młodych muzyków z 27 krajów Unii Europejskiej. Pobyt EUYO w Warszawie

Ubezpieczenia 0 Comments

Nie dbamy o zabezpieczenie swoich bliskich

Polacy rzadko zabezpieczają rodzinę od finansowych następstw swojej śmierci. Zwykle nie ustanawiają dyspozycji w banku na wypadek zgonu. Expander przypomina, że pozwala ona przekazać pieniądze rodzinie bardzo szybko, bo bez

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź