Rynek zerka na spotkanie Eurogrupy – Raport dzienny FX
Przy nikłej aktywności inwestorów zza Oceanu (Dzień Prezydenta w USA) dzisiejsze spotkanie ministrów finansów strefy euro, gdzie po raz kolejny będzie podejmowana próba wypracowania kompromisowego rozwiązania ws. Grecji, ma szczególną wagę Weekend nie przyniósł żadnych nieoficjalnych przecieków, mogących sugerować rozstrzygnięcie. Dzisiaj rano sceptycznie do wyników rozmów z Grekami podszedł (tradycyjnie?) niemiecki minister finansów. Ale już gazeta Handelsblatt powołując się na swoje źródła podała, że strony są bliżej wypracowania konsensusu zakładającego zastąpienie obecnego programu pomocowego innym, gdzie nie będzie też kontrolnej roli „znienawidzonej” przez Greków Troiki. Niemniej europejscy politycy są teraz między młotem, a kowadłem – z jednej strony wiedzą, że pozostawienie Grecji samej sobie nie byłoby teraz właściwe ze względu na sytuację geopolityczną (Rosja), a z drugiej nie mogą pozwolić sobie na zbyt wiele, aby nie dać pretekstów na przyszłość dla innych krajów (Portugalia?).
Trzeba pamiętać o tym, że rynek próbował rozgrywać pozytywny scenariusz dzisiejszego spotkania Eurogrupy już w piątek. Stąd też teraz wspólna waluta może być pod delikatną presją spadkową do wieczora, kiedy to pojawią się pierwsze informacje z w/w wydarzenia. W scenariuszu bazowym (prezentowanym też w raporcie tygodniowym) zakładamy, że kompromisowe rozwiązanie ws. Grecji zostanie wypracowane, chociaż niekoniecznie dzisiaj. Na brak wiążących informacji wieczorem, rynek nie musi zareagować wyraźną wyprzedażą wspólnej waluty – najpewniej zacznie się gra pod kolejne spotkanie, tak jak to miało miejsce po ubiegłej środzie.
Na wykresie EUR/USD mamy ciekawy układ. Jest wąsko – opór rejon 1,1422, a wsparcie to 1,1376. Wyraźne naruszenie którejkolwiek ze stron da stosowne wydłużenie zapoczątkowanego impulsu. Wtedy gra toczyć się będzie o poziomy graniczne z ostatnich kilkunastu dni, tj. 1,1270 lub 1,1533.
Wykres dzienny EUR/USD
Opracował: Marek Rogalski – Główny analityk walutowy DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Rozszerzenie sankcji wobec Rosji, RUB stabilny
Europejscy ministrowie spraw zagranicznych zatwierdzili rozszerzenie sankcji w związku z kryzysem na Ukrainie, jednak ich wdrożenie odłożyli w czasie, by poznać wynik spotkania w Mińsku, podał minister spraw zagranicznych Francji.
Nowe minima na rublu
Już wczorajszy handel sygnalizował wzrost presji podażowej na rosyjskiego rubla wraz z postępującymi spadkami na rynku ropy. Dzisiejsze doniesienia o wycofaniu się CBR z dziennych interwencji (ograniczenie kwoty do 350
Analiza Forex: Ropa
Połowa tygodnia za nami – rynki walutowe poddane zostały małym zawirowaniom. Wyraźnie zyskiwały wczoraj rynki metali. Kolejny dzień z rzędu traciły giełdy – choć w przypadku USA zmiany były niewielkie.
Raport walutowy: EUR/USD
Trybunał Konstytucyjny w Lizbonie uznał za niezgodne z portugalską Konstytucją cztery zmiany budżetowe na rok 2013, wprowadzone na poczet przyszłych oszczędności przez centroprawicowy rząd Premiera Pedro Passosa Coelho. Niezgodne z
Przegląd poranny 23 kwietnia
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar wyhamował wcześniejszej zniżki wyznaczając intra-sesyjne minimum w okolicach 1,07078 USD. Następnie podjęta została próba wygenerowania korekty wzrostowej na parze (maksimum na 1,07480
AUD/USD: silne spadki
Para AUD/USD jest silnie wyprzedawana, jej kurs z impetem wybił się z lokalnego kanału i dotarł do istotnej strefy wsparcia. Jej pokonanie umożliwi dalsze spadki, w rejony dolnego ograniczenia długoterminowego

0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!