Nie tylko złota biżuteria – wyroby z metali szlachetnych, które możemy sprzedać z zyskiem

Nie tylko złota biżuteria – wyroby z metali szlachetnych, które możemy sprzedać z zyskiem

Inwestując w metale szlachetne można sporo zarobić. O ile jednak najczęściej nie mamy problemu z nabyciem wyrobów, o tyle już ich sprzedaż z zyskiem może przysporzyć nam nie lada problemów. Podpowiadamy, w jaki sposób sprzedawać z zyskiem wyroby z metali szlachetnych.

Nie tylko złota biżuteria – w jakie wyroby z metali szlachetnych warto inwestować?

Większość z nas posiada w domu jakąś biżuterię z metali szlachetnych. W razie potrzeby możemy ją sprzedać i odzyskać przynajmniej część pieniędzy. Jeżeli jednak myślimy o zakupie metali szlachetnych w celu późniejszej ich odsprzedaży z zyskiem, powinniśmy zakupić w tym celu specjalne sztabki i monety inwestycyjne.

Decydując się na zakup metali szlachetnych w celu inwestycyjnym, warto wybierać znane produkty renomowanych mennic, takie jak na przykład monety Wiedeńscy Filharmonicy lub Kanadyjski Liść Klonowy. Dają one rządowe gwarancje wagi i czystości kruszcu. Powinny być sprzedawane razem z odpowiednim certyfikatem potwierdzającym ich autentyczność. To znacznie ułatwi nam później ich sprzedaż i uzyskanie wysokiej ceny. Warto zwracać również uwagę na akredytację LBMA – to znak, że złoto zostało wydobyte w cywilizowanych warunkach i nie są naruszane przy tym prawa człowieka. Warto zainteresować się również wyrobami ze srebra lub platyny.

W jaki sposób sprzedawać wyroby z metali szlachetnych, by uzyskać maksymalną cenę?

Znacznie łatwiej jest nabyć metale szlachetne w celu inwestycyjnym, niż następnie sprzedać je po korzystnej cenie. Wśród Polaków wciąż panuje nikła wiedza w tym zakresie. Trudność sprawia nie tylko wybór momentu, gdy cena jest najwyższa. Wiele osób także nie ma świadomości, gdzie powinno się udać z posiadanymi sztabkami i monetami inwestycyjnymi.

W Polsce sprzedaż metali szlachetnych nadal kojarzona jest z lombardami. O ile jednak sprzedaż starej, zniszczonej i niekompletnej biżuterii w lombardzie ma sens, to sprzedając w takich miejscach monety i sztabki inwestycyjne musimy się liczyć z dużą stratą. W lombardzie zostaną one uznane po prostu za „złom złoty” lub „złom srebrny” i wycenione po najniższej możliwej cenie.

Zlotagotowka.pl – skup srebra i złota

Aby mieć pewność, że nasze wyroby z metali szlachetnych zostaną odpowiednio wycenione, powinniśmy wybrać renomowany skup złotych monet. Dobrym rozwiązaniem mogą być skupy internetowe, które często oferują korzystne ceny.

Warto zwrócić uwagę na skup złota i metali szlachetnych http://www.zlotagotowka.pl. Przyjmuje on metale szlachetne w każdej postaci. Jednocześnie sprzedając w tym miejscu monety i sztabki inwestycyjne, możemy mieć pewność, że uzyskamy za nie odpowiednio wysoką cenę. Na stronie znajduje się kalkulator, dzięki któremu możemy obliczyć, ile orientacyjnie dostaniemy.

Korzystne ceny i bezpieczeństwo

Korzystając ze e-skupu złota Zlotagotowka.pl możemy mieć pewność, że korzystne ceny łączą się tutaj z gwarancją bezpieczeństwa. Firma dba o to, by transakcja nie wiązała się z ryzykiem. W tym celu wystarczy wypełnić znajdujący się na stronie formularz, a firma przyśle do nas kuriera. Nie powinniśmy nigdy ryzykować i wysyłać metali szlachetnych korzystając z Poczty Polskiej. Po otrzymaniu przesyłki od klienta specjaliści błyskawicznie ją wycenią, a następnie poinformują nas o jej wartości. Jeżeli zgodzimy się na zaoferowaną kwotę, pieniądze błyskawicznie trafią na nasze konto.

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Coraz więcej hoteli zmienia swoje menu

Hotele i restauracje, które chcą zyskać najbardziej wymagających klientów, powinny wzbogacić menu choćby o potrawy wegańskie czy bezglutenowe – twierdzą eksperci. Przed wyjazdem na urlop osoby na diecie lub uczulone na dane

Wiadomości 0 Comments

Finanse we dwoje, czyli jak zarządzać wspólnym budżetem i nie stracić głowy?

Zatracenie w miłości, choć niewątpliwie przyjemne, dla wielu może okazać się zgubne. Zwłaszcza gdy mijają uniesienia, a my zostajemy z zobowiązaniami finansowymi. Coraz częściej mówi się także o tym, że

Wiadomości 0 Comments

Zobacz więcej! Wybieramy kamery do monitoringu

By mieć oko na całe biuro nie musimy spędzać w nim 24 godzin na dobę. Tam, gdzie nas nie ma, w tym zadaniu wyręczą nas kamery, będące ważną częścią firmowych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!