Zdobądź pieniądze na rozwój swojej firmy. Unia Europejska pomoże Ci odnieść sukces!

Zdobądź pieniądze na rozwój swojej firmy. Unia Europejska pomoże Ci odnieść sukces!

Prowadzisz firmę i chcesz się rozwijać, ale zastanawiasz się skąd weźmiesz na to pieniądze? Dotacje unijne to właściwe rozwiązanie Twojego problemu. Dzięki dotacją rozwój Twojej firmy nabierze rozpędu o jakim wcześniej nawet nie marzyłeś.

Dotacje unijne – kto może je dostać i na jaki cel można je przeznaczyć?

Pamiętaj jednak, że bardzo duże środki na dofinansowanie projektów inwestycyjnych poprzez wdrożenia innowacji w skali przemysłowej, w przedsiębiorstwach, są dostępne dla polskich przedsiębiorców tylko do 2020 roku. Wynika to z ustaleń Unii Europejskiej, która zaplanowała takie środki o takim przeznaczeniu dla naszego kraju właśnie w latach 2014-2020. 

Na co dokładnie można przeznaczyć otrzymane środki?

Otrzymane środki można przeznaczyć między innymi na:

 • nowe linie technologiczne
 • pierwsze wdrożenia wynalazku
 • wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów 

Dotacje na rozwój są przeznaczone przede wszystkim do firm, które planują wdrożenie wyników prac rozwojowych czy innowacyjnych. Mogą to być ich własne wyniki prac bądź wyniki legalnie zakupionych prac badawczych lub wdrożenie wynalazku do działalności produkcyjnej, jak również usługowej.

Komisja Europejska sporządziła i narzuciła specjalne procedury, według których mają być rozdzielane poszczególne dotacje na innowacje. 

Jak rozdzielane są środki unijne dla przedsiębiorców?

Dotacje B+R rozdzielane są na podstawie ścisłe określonych wytycznych, które dzielą wspomniane dotacje na odpowiednie programy, które zakładają określony zakres działalności, jaki trzeba spełnić do otrzymania dotacji. Przykładowo wyróżniamy następujące programy dla dotacji unijnych: 

 • 3.2.2 POIR – to inaczej mówiąc jest to kredyt technologiczny. Taki kredyt na innowacje technologiczne bardzo pomaga przedsiębiorcom w biznesie oraz w jego rozwoju. Dofinansowanie przeznaczone jest dla małych przedsiębiorców ze zdolnością kredytowa lub z możliwością zdobycia promesy bankowej.  Dofinansowanie POIR przeznaczane jest na:
  • zakup środków trwałych, maszyn i urządzeń
  • zakup nieruchomości i budynków, materiałów i prac budowlanych
  • zakup wartości niematerialnych i prawnych, patentów, licencji, know-how, nieopatentowanej wiedzy technicznej oraz oprogramowania
 • 3.2 RPO WSL – to program dotacyjny przeznaczony dla przedsiębiorstw z sektora MŚP. Mowa tu o firmach niemających więcej niż 250 pracowników, osiągających obrót roczny nie większy niż 50 mln euro lub całkowity, dodatkowo ich bilans roczny jest mniejszy niż 43 mln euro. Tutaj szansę na dotację mają projekty koncentrujące się na:
  • pozyskaniu i implementacji innowacji
  • produktowych i procesowych z możliwością zastosowania innowacji nie technologicznych  
 •  1.4.1 RPO WP – dofinansowanie dla małych firm, prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego. To dofinansowanie, według wytycznych, ma być przeznaczane na tworzenie nowych produktów i usług. Dodatkowo, otrzymujące pomoc podmioty mogą przeznaczyć dotację np. na zakup produktów cyfrowych niezbędnych do świadczenia usług dla nowopowstałych firm o ściśle sprofilowanej działalności.
 • 2.5 RPO SW – jest rodzajem dofinansowania przeznaczonym dla niewielkich firm prowadzących lub planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej na terenie województwa świętokrzyskiego.

Dzięki dotacji wspomniane firmy będą mieć możliwość wprowadzania innowacji produktowych lub procesowych.

Nie ubiegaj się samotnie o dotację – wynajmij specjalistów a nie pożałujesz

Jeśli myślisz o dotacji unijnej, poszukaj odpowiedniej firmy zajmującej się tym tematem. Wyspecjalizowana firma pomoże Ci w każdym aspekcie na Twojej drodze do zdobycia dotacji z UE. Przykładem takiej firmy jest  MG Premium. Spółka MG Premium ma duże doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji unijnych dla swoich klientów. Dzięki fachowej pomocy będziesz mieć bardzo duże szanse na zdobycie dotacji i dodatkowo cały proces ubiegania się o dotację nie będzie zabierał Ci zbyt dużo czasu.

undefined

Previous Segregator - ochrona dla dokumentów
Next Gdzie dostać szybką pożyczkę bez BIK-u?

Może to Ci się spodoba

Dotacje 1Comments

Pożyczki zamiast dotacji unijnych. Więcej firm i projektów otrzyma finansowe wsparcie

Od 2023 wsparcie unijne będzie zdecydowanie mniejsze niż obecnie. Aby wzrost gospodarczy osiągnięty dzięki środkom unijnym był impulsem do dalszego rozwoju, na większą skalę powinny być stosowane instrumenty zwrotne, czyli

Rośnie popularność usług coachingowych w Polsce. Rynek czekają wzrosty

U blisko 80 proc. osób, które skorzystały z coachingu, wzrosła pewność siebie. Niewiele mniej zadeklarowało poprawę relacji interpersonalnych. Coaching wspomaga również życie zawodowe. W Polsce tego typu usługi dopiero zdobywają popularność.

Polskie start-upy są bardzo innowacyjne i zwiększają zatrudnienie

Co siódma krajowa firma we wczesnym stadium rozwoju (tzw. start-up) prowadzi działalność patentową. Wśród pozostałych przedsiębiorstw odsetek ten wynosi około promila. Start-upy jednak z rezerwą podchodzą do zewnętrznych źródeł finansowania. Dotychczas

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!