Jak zaoszczędzić na zakupach w sieci?

Jak zaoszczędzić na zakupach w sieci?

Polacy coraz częściej kupują za pośrednictwem sieci. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, niż tradycyjny zakup w sklepie. Pozwala on nam zaoszczędzić czas, a przy umiejętnym korzystaniu z kuponów, darmowych dostaw lub wyprzedaży – i pieniądze.  Jak z tego korzystać, dowiemy się z artykułu.

Wyprzedaże

W porównaniu do Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii, gdzie wyprzedaże są niemal zapisane w kalendarzu, w Polsce konkretnych terminów nie ma. Jednak okres zimowych i letnich promocji da się mniej więcej przewidzieć. Zimowe – zaczynają się zaraz po Bożym Narodzeniu, letnie natomiast pod koniec czerwca. Warto więc do tego czasu poczekać z zakupami, by nabyć towar po korzystniejszych cenach.

Kupony

Jeśli jednak nie chcesz czekać na wyprzedaże, istnieje inny sposób na obniżenie kosztów zakupu. Często przy składaniu zamówienia widzimy pole „kod rabatowy”, który niesłusznie pomijamy, myśląc, że ta opcja jest dostępna wyłącznie dla stałych klientów. Po części jest to prawda, jednak w wielu przypadkach możemy znaleźć taki kod w sieci. Nie zajmie to dużo czasu, a pomoże zaoszczędzić Twoje pieniądze.

Porównywarki

Cenowe porównywarki są niezwykle popularne w Polsce. Wolimy sprawdzić kilka ofert, aby wybrać najlepszą propozycję. W Internecie jest ich ogrom: od porównywarek elektroniki i AGD, aż do zestawień usług finansowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, zapoznaj się z artykułem: http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/nie-kupie-zanim-nie-porownam-czyli-jak,61,0,2128957.html

Koszt dostawy

Shopping w sieci wiążę się z dodatkowymi kosztami dostawy. Warto zwracać na nie uwagę podejmując decyzję zakupową, ponieważ przesyłka nieraz kosztuje prawie połowę ceny zakupu. W takim przypadku lepiej kupować rzadziej, ale więcej. Przykładowo, można dogadać się ze znajomymi, by złożyć wspólne zamówienie i podzielić koszt dostawy. Często także można skorzystać z opcji darmowej dostawy w przypadku, gdy przekroczymy wyznaczoną przez sprzedawcę kwotę.

Polub fanpage i zapisz się na newsletter

Wiele osób jest raczej przeciwko takiemu sposobowi poszukiwania informacji. Wynika to z niechęci otrzymywania dużej ilości maili od sprzedawców. Jednak jest to najprostsza metoda na dowiadywanie się o najnowszych promocjach, kuponach i wyprzedażach interesujących nas sklepów. A jeżeli chcemy mieć porządek w skrzynce, wystarczy wybrać jedynie te strony, na których najbardziej nam zależy.

Tak więc podstawą oszczędzania przy kupowaniu w sieci jest przede wszystkim cierpliwość. Powinniśmy rozsądnie poszukiwać towarów, porównywać je oraz wypatrywać ewentualnych zniżek, kuponów. Jeśli jednak nie udało Ci się powstrzymać i poniósł Cię zakupowy szał, chwilowy brak gotówki możesz uzupełnić korzystając z szybkiej pożyczki pozabankowej, na przykład takiej jak pożyczka w ratka.pl .

Previous Od czego zależy cena złota?
Next Start-upy muszą prowadzić inną politykę motywacyjną niż korporacje

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wypadki i kolizje drogowe kosztują gospodarkę niemal 50 mld zł rocznie

Poprawa bezpieczeństwa na polskich i europejskich drogach to przede wszystkim kwestia ludzkiego zdrowia i życia, a także wysokich kosztów finansowych. Od 2013 roku trwa realizacja narodowej strategii poprawy ruchu drogowego, przyjęto też

Wiadomości 0 Comments

Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Szczególnie zagrożone są urządzenia mobilne

Coraz więcej państw zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że główne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa wiąże się z internetem i informatyką – podkreśla Moni Stern, dyrektor Checkmarx. Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Eksperci podkreślają,

Wiadomości 0 Comments

Hejt w internecie może dotyczyć nie tylko osób, lecz także firm

Internetowa mowa nienawiści to problem nie tylko społeczny, lecz także biznesowy. Coraz więcej firm mierzy się z kryzysami wizerunkowymi, które wywołują negatywne komentarze w sieci, oszczerstwa konkurencji albo opinie niezadowolonych, byłych pracowników. Utrata

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!