Zakupy przez internet – gdzie kupimy najszybciej?

Zakupy przez internet – gdzie kupimy najszybciej?

Zakupy przez internet wciąż zyskują na popularności. W sklepach online zamawiamy już nie tylko sprzęt elektroniczny czy wyposażenie domu, ale coraz częściej kupujemy w sieci produkty spożywcze. Zakupy online pozwalają zaoszczędzić czas i sa bardzo wygodne, dlatego liczba klientów sklepów internetowych rośnie co roku nawet o 70%.

Najtańsze zakupy w internecie

Obecnie istnieje cała masa sklepów oferujących możliwość zrobienia zakupów w sieci, ich oferty różnią się cenami i jakością usług, dlatego warto zastanowić się, które z nich mają najkorzystniejszą ofertę. Wedle badań przeprowadzonych w 2016 roku, kupno podstawowego koszyka produktów najtańsze było w sklepie Frisco.pl. Drugie miejsce w rankingu zajęło Tesco – tesco.okazjum.pl, następnie Auchan, E.Leclerc, Alma i Piotr i Paweł – piotripawel.promoceny.pl. Różnica w cenie między pierwszym i ostatnim sklepem w rankingu wyniosła ponad 90 zł.

Jednak cena produktów to nie wszystko. W przypadku zakupów przez internet istotna jest również cena wysyłki. Koszt dostawy zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście sklep, który wybierzemy, kolejne to termin i godzina dostawy, lokalizacja oraz cena zamówienia. Najczęściej jest tak, że im mniejsza cena nabytych produktów i im szybsza dostawa, tym więcej za nią zapłacimy. Większość sklepów oferuje jednak darmowe dostarczenie zakupów po przekroczeniu pewnej kwoty. Najlepiej wypada tutaj Piotr i Paweł, który oferuje najtańszą dostawę na bardzo elastycznych warunkach. Koszt dostarczenia zamówienia wynosi od 4,99 do 9,99 zł, a w wybrane dni tygodnia lub w przypadku zamówień powyżej 200 zł dostawa jest darmowa. Trochę słabiej wypada Tesco, w którym za dostarczenie zakupów zapłacimy, w zależności od dnia, godziny i miasta, od 5,48 do 11,98 zł. Najsłabiej w tym rankingu wypadł Auchan, gdzie dostawa może kosztować nawet 25 zł.

Gdzie zrobimy szybkie zakupy w internecie?

Jednym z największych plusów zakupów w sieci jest oszczędność czasu. Nie musimy biegać po sklepach i czekać w kolejkach do kasy, a zamówienie możemy złożyć z dowolnego miejsca z dostępem do internetu i o dowolnej porze. Jednak które sklepy pozwolą nam zrobić najszybsze zakupy?
Istotną kwestią w przypadku kupowania online jest czas dostawy, szczególnie jeśli mowa o codziennych zakupach spożywczych. Sklepy bardzo dbają o jakość dostaw i o to, by produkty docierały do klienta w nienaruszonym stanie, większość dostaw realizowana jest specjalnymi firmowymi samochodami, które są przystosowane do transportu żywności. Na najszybsze dostarczenie zakupów możemy liczyć w E. Leclercu, Piotrze i Pawle oraz Almie – te sklepy bez problemu przywiozą nasze zakupy w dniu zamówienia, na dostawę kolejnego dnia możemy liczyć w Tesco i Auchan.

Jednak o tym, jak szybko i sprawnie pójdą nam zakupy internetowe decyduje nie tylko termin dostawy, ale również jakość strony sklepu. Istotne jest, żeby miała ona wygodną wyszukiwarkę umożliwiającą filtrowanie i jasny podział kategorii produktów, dzięki czemu szybko znajdziemy to, czego szukamy. Doskonale wypada tutaj Piotr i Paweł oraz Tesco, dobrze radzi sobie również Auchan i Frisco.

Zakupy w internecie stanowią świetną propozycję dla osób zabieganych, które nie mają czasu lub ochoty na chodzenie po sklepach i stanie w kolejkach. Kupowanie online jest wygodne i szybkie, a zaoszczędzony czas z pewnością wynagrodzi odrobinę wyższe koszty zakupów niż w sklepach stacjonarnych.
Nie wiesz jak w efektywny sposób korzystać z promocji ? Wejdź na http://zakupowyszal.pl/

Previous TransferGo uruchamia przelewy do Rosji
Next Pośrednicy kredytowi - czy warto korzystać z ich usług, gdy nie masz zdolności kredytowej?

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Chiny kontra gadające głowy

Jak pamiętamy w piątek amerykańskim bykom udało się ochronić Wall Street przed kolejną przeceną. Pozostawało zadać pytanie: czy uda się to również w poniedziałek? Przed sesją nastroje na świecie były

Analizy surowców 0 Comments

Banki centralne kupują złoto

Wiele wskazuje na to, że złoto znów może powrócić do łask inwestorów. Od początku roku podrożało już o niemal 17 proc. Chętni na nie są nie tylko inwestorzy. Z ostatnich informacji Światowej Rady

Komentarze rynkowe 0 Comments

Ukraina – wojna usankcjonowana

Choć nałożenie sankcji na kluczowe sektory rosyjskiej gospodarki to istotny krok w kierunku deeskalacji konfliktu na Ukrainie, wiele wskazuje na to, że – wbrew oczekiwaniom Unii Europejskiej – spór może

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!