Wyposażenie magazynu

Wyposażenie magazynu

Zastanawiasz się, jak wyposażyć magazyn? Przede wszystkim powinien być urządzony w funkcjonalny i ergonomiczny sposób. Radzimy, czego nie może zabraknąć w Twoim magazynie.

Regały, szafy i stojaki

Najbardziej uniwersalne są regały wykonane z metalowych rurek, wydrążonych w środku. Bardzo popularne są także regały blaszane, tworzone ze słupów nośnych i ramy podpierającej półki. Wybierając regały, kieruj się nie tylko materiałem wykonania, ale także wymiarami, obciążeniem i ilością półek. Najlepiej, jeśli będzie miał możliwość regulacji wysokości i uniwersalne wymiary, umożliwiające dobieranie pojemników. W niektórych magazynach niezbędne są także szafy, czyli regały wysokiego składowania dla archiwizowania dokumentów i przechowywania cennych rzeczy. Z kolei stojaki do składowania są wykorzystywane do przechowywania większych  materiałów.

Urządzenia do składowania i transportu towarów

Jest cała gama urządzeń służących do składowania i transportu towarów w magazynie. Najbardziej popularne są wózki do przewożenia, czy też paleciaki. Wózki widłowe są wykorzystywane głównie w większych przestrzeniach i są napędzane silnikiem spalinowym, z kolei wózki napędzane siłą robotnika są wykorzystywane w mniejszych magazynach. Natomiast paleciaki to wózki widłowe ręczne, dostosowane do przewozu palet jedynie na krótkie dystanse. W magazynie nie może również zabraknąć beczek i pojemników, dostosowanych do składowanych materiałów.

Specjalistyczny sprzęt

Systemy pakowania, pojemniki do przechowywania paliwa, drabiny i podesty, meble warsztatowe, silosy na zboże, klatki dla trzody  – to nie mniej istotny sprzęt magazynowy. W magazynie, w którym są przechowywane szybkopsujące się produkty spożywcze, nie obędzie się również bez chłodni. Pozostały sprzęt musi być dostosowany do przechowywanych produktów. Bardzo ważne  jest również to, by magazyn był dostosowany do prowadzonej działalności. Jeśli chodzi o magazyny do wynajęcia, Kraków, Warszawa, Poznań i inne duże miasta są miejscami o bardzo szerokiej ofercie hal magazynowych do wynajęcia.

Previous 94 proc. użytkowników zabezpiecza swoje telefony
Next Big data napędza rynek usług turystycznych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

EBC ogłasza wielkie drukowanie

Miesiące oczekiwań, nerwowe odliczanie do „godziny zero” i oto jest – Europejski Bank Centralny podjął decyzję w sprawie programu luzowania ilościowego (QE). Oto podstawowe założenia europejskiego programu luzowania ilościowego (QE):

Wiadomości 0 Comments

Polska w światowej czołówce

Ubiegły rok przyniósł rekordową w historii liczbę rejestracji w rejestrze domeny .pl. Przybyło niemal 1,12 mln nazw. I chociaż wśród polskich przedsiębiorców modne stało się rejestrowanie domeny europejskiej, to popularność nazw z końcówką

Wiadomości 0 Comments

Orange chce zrewolucjonizować inteligentne systemy miejskie

Inteligentne miasto, czyli smart city, to najpopularniejsza obecnie koncepcja rozwoju miast i samorządów. Do 2020 roku wartość rynku inteligentnych systemów miejskich może sięgnąć 1,5 bln dol. w skali globalnej. Nowoczesne technologie do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!