Wynajmujemy lokal na biuro

Zatwierdzenie decyzji o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej to poważny krok. Pierwszym problemem, jaki napotkamy podczas wdrażania zamierzeń w życie jest wynajęcie odpowiedniego pomieszczenia biurowego.

W sytuacji powierzchni komercyjnych to najemcy ponoszą wszelkie koszty eksploatacji, a właściciele lokali dostają tylko comiesięczną opłatę za wynajem. W rzeczywistości definiuje to, iż przyszły biznesmen musi samodzielnie zapoznać się z warunkami rozliczeń i opłat za media.

Zerwać umowę najmu zatwierdzoną na czas oznaczony można jedynie z ważnych powodów, scharakteryzowanych w treści porozumienia. Nie ma rozporządzenia, które pozwalałoby na anulowanie takiego porozumienia bez ważnej przesłanki.

Do najczęstszych powodów rezygnacji z paktu tego typu należą:

– nie dotrzymanie terminu oddania pomieszczeń do użytku przez wynajmującego,

– niższy niż opisany w umowie standard lokalu,

– utrudnienie wynajmującemu korzystanie z możliwości lokalu.

Po stwierdzeniu wyżej opisanych niedogodności należy dać właścicielowi powierzchni biurowych trochę czasu na poprawę sytuacji. Jeśli po owym terminie nie wywiąże się z konieczności, można wnosić o zerwanie porozumienia najmu pomieszczenia komercyjnego.

Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net

Previous Jaka reklama jest najlepsza?
Next Kto może być menedżerem w firmie?

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 0 Comments

Czym zajmuje się handlarz obwoźny?

Od niedawna rosnącą popularnością cieszy się handel obwoźny, czyli mobilna sprzedaż towarów i usług. Zwykle to sprzedający dociera do zainteresowanego klienta lub wizytuje u wszystkich lokatorów osiedla, aby zaprezentować swoją

Zakładam firmę 0 Comments

Jak kształtują się zarobki przedsiębiorcy?

Większość pracowników dużych firm i korporacji planuje założenie własnej działalności gospodarczej. Powodów takiego rozwoju zawodowego jest kilka. Jednak zazwyczaj najbardziej ceniona jest niezależność decyzyjna i finansowa. Ile zarabia przeciętny przedsiębiorca?

Zakładam firmę 0 Comments

Jak powinien wyglądać biznesplan?

Każdy przyszły właściciel własnej działalności gospodarczej musi skupić się na napisaniu biznesplanu, żeby poznać najważniejsze wydatki, spodziewane zyski, konkurencję oraz ryzyko klęski. Jest to świetne rozwiązanie dla początkujących, ale dobre

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!