Wynajmujemy lokal na biuro

Zatwierdzenie decyzji o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej to poważny krok. Pierwszym problemem, jaki napotkamy podczas wdrażania zamierzeń w życie jest wynajęcie odpowiedniego pomieszczenia biurowego.

W sytuacji powierzchni komercyjnych to najemcy ponoszą wszelkie koszty eksploatacji, a właściciele lokali dostają tylko comiesięczną opłatę za wynajem. W rzeczywistości definiuje to, iż przyszły biznesmen musi samodzielnie zapoznać się z warunkami rozliczeń i opłat za media.

Zerwać umowę najmu zatwierdzoną na czas oznaczony można jedynie z ważnych powodów, scharakteryzowanych w treści porozumienia. Nie ma rozporządzenia, które pozwalałoby na anulowanie takiego porozumienia bez ważnej przesłanki.

Do najczęstszych powodów rezygnacji z paktu tego typu należą:

– nie dotrzymanie terminu oddania pomieszczeń do użytku przez wynajmującego,

– niższy niż opisany w umowie standard lokalu,

– utrudnienie wynajmującemu korzystanie z możliwości lokalu.

Po stwierdzeniu wyżej opisanych niedogodności należy dać właścicielowi powierzchni biurowych trochę czasu na poprawę sytuacji. Jeśli po owym terminie nie wywiąże się z konieczności, można wnosić o zerwanie porozumienia najmu pomieszczenia komercyjnego.

Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net

Previous Jaka reklama jest najlepsza?
Next Kto może być menedżerem w firmie?

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 2 komentarze

O co chodzi w działalności koncesjonowanej?

Wedle obowiązujących przepisów istnieje wiele typów działalności. Każda prosperuje na określonych warunkach i z innego powodu została zbudowana. Wśród długiej listy firm znajduje się działalność koncesjonowana. Na czym się opiera?

Zakładam firmę 0 Comments

Jaką lokalizację dla firmy wybrać?

Wielu początkujących właścicieli posiada kłopoty ze znalezieniem idealnej siedziby dla swojej firmy. Niejednokrotnie wydolność finansowa wygrywa ze zdrowym rozsądkiem i logicznym myśleniem. Jak wybrać siedzibę, aby realizowała najważniejsze potrzeby i

Zakładam firmę 0 Comments

Jak założyć działalność gospodarczą w Rosji?

Od przynajmniej kilku lat biznesmeni skupiają się w Rosji, bowiem tam upatrują źródła zarobku i zatrudnienia. Są to przede wszystkim przedsiębiorcy z Holandii, Cypru czy Wielkiej Brytanii. Jednak najkorzystniej i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!