Wybór dobrego Leasingu

Wybór dobrego Leasingu

Osoby które zastanawiają się czy można w szybki i prosty sposób znaleźć ciekawą i korzystną ofertę leasingu nie muszą się niczego obawiać. Trzeba jedynie nieźle znać branżę i orientować się, które firmy leasingowe oferują swoim klientom korzystne warunki finansowania oraz jakich firm należy unikać, bo stosują one złe praktyki i sztuczki, zarówno w czasie trwania kontraktu, jak i umowy leasingowej.

Tania oferta leasingowa – nie zawsze rzeczywiście tania

Tak naprawdę uzyskanie taniej oferty leasingu nie jest zbyt trudne i skomplikowane. Trzeba tylko poświęcić nieco czasu na wysłanie kilku zapytań ofertowych oraz przeanalizować otrzymane od nich kalkulacje cenowe.  Posiadają je można oczywiście pokusić się jeszcze o ewentualne negocjacje kosztu całkowitego oraz miesięcznej raty leasingu. Obecnie nie powinno być to zbyt trudne, bo konkurencja w branży jest spora i już w zasadzie każdy leasingodawca oferuje klientom relatywnie niski koszt finansowania.

Jednak jest pewien problem, bo nie zawsze tania z pozoru oferta leasingu jest tanim rozwiązaniem z punktu widzenia transakcji. Wszystko dlatego, że na rynku funkcjonują też leasingodawcy, których oferta jest pozornie tania, ale przemycają oni niestety w warunkach umowy wiele uciążliwości, które skutkują naliczaniem bardzo wysokich opłat dodatkowych czy ubezpieczeń. W efekcie końcowym cała oferta staje się znacznie droższa, niż się to na początku wydawało.

Poznaj branżę – wybierz najlepszą ofertę leasingową

Klientom pozostaje więc jedynie unikać firm leasingowych, które wykorzystują nieuczciwe praktyki. Jak można to zrobić? Trzeba oczywiście branżę leasingową lepiej poznać. Trzeba więc być insiderem, aby wiedzieć, którzy leasingodawcy są warci uwagi i dobrze jest zawrzeć z nimi umowę. Pozornie wydaje się to być łatwe, bo w branży funkcjonuje też spora ilość firm doradczych, których jest nawet niekiedy więcej niż samych firm leasingowych. Niestety to pośrednicy, którzy leasing sprzedają w zamian za prowizję, a więc nie zależy im w rzeczywistości na dobrze klienta, ale na swoim.

Oferty leasingowe – na to uważaj!

Co ciekawe, niemal każdy pośrednik w swojej ofercie ma jedną z polskich firm leasingowych, która uchodzi zarazem za jedną z najgorszych na rynku. Jest ona równie często polecana. Jaki jest tego powód? Odpowiedź w tym przypadku jest bardzo prosta – firma leasingowa jest elastyczna i dobrze wynagradza pośredników. Niestety już w przypadku klientów nie ma aż tylu plusów. Okazuje się bowiem, że nalicza ona prowizję w wysokości ponad 300 złotych za tzw. obsługę szkody częściowej. Kiedy ktoś uszkodzi na parkingu leasingowy samochód klienta szkoda wprawdzie nie jest duża, ale po co przepłacać, skoro co roku płacie się wysokie ubezpieczenie. Klient zgłasza taką szkodę do ubezpieczyciela, ale żeby odebrać kwotę ubezpieczenia trzeba jeszcze uzyskać dodatkowo zgodę leasingodawcy. Tymczasem firma leasingowa nalicza kilkaset złotych kary. Poza tym wszelkie zaległości grożą wysokimi odsetkami i licznymi ponagleniami. Następnym razem okazuje się więc, że lepszym rozwiązaniem nie jest zgłaszanie szkody do ubezpieczyciela, ale naprawienie jej z własnej kieszeni. To jednak tylko jedna z niewielu sztuczek, jakie stosuje ta firma leasingowa. Zresztą podobnie działających firm leasingowych na rynku jest znacznie więcej. Tylko ta jest jednak polecana przez tak wielu pośredników. Dlatego też trzeba sobie zdawać sprawę, że nie zawsze skorzystanie z pomocy pośrednika jest dobrym rozwiązaniem. Zawsze trzeba zaufać przede wszystkim sobie i jedynie sugerować się zdaniem innych. W przeciwnym wypadku można wpaść w naprawdę niezłe kłopoty finansowe. Tymczasem umowa z firmą leasingową najczęściej podpisywana jest na kilka lat i wcale nie tak łatwo jest ją wcześniej zakończyć. Trzeba o tym pamiętać podczas poszukiwań.

Previous Hodowcy drobiu obawiają się ustawy paszowej
Next Programiści najbardziej pożądanymi pracownikami na rynku. Ich zarobki idą w górę

Może to Ci się spodoba

Ciekawe pomysły na sklep internetowy – co warto sprzedawać

Chcesz założyć własny sklep internetowy, ale nie masz pojęcia, co miałoby się w nim znajdować? Zobacz, jakie pomysły na sprzedaż online stanowią najlepszy biznes na najbliższe lata. Założenie działalności gospodarczej

Firma 1Comments

Czy służbowe samochody będą kontrolowane?

Każdy właściciel szuka rozwiązań prawnych i łagodnych przepisów. Wśród wielu jest opcja zakupu samochodu dla firmy bez przymusu opłacania podatku VAT. Jednak właściciele rzadko są rzetelny. W jaki sposób urząd

„Polskie Davos” dobiega końca. Trzy dni ważnych dla gospodarki debat

To ostatni dzień XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Obecność polityków i szefów największych firm z Polski i państw regionu to okazja do wielu ciekawych debat i dyskusji na ważne tematy z perspektywy krajowej gospodarki. Obecność na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!