Wybór ciągnika rolniczego

Wybór ciągnika rolniczego

Prowadząc gospodarstwo rolnicze współcześnie trzeba oczywiście posiadać odpowiednie wyposażenie w maszyny, które w trakcie pracy będą wykorzystywane. To bardzo ważny element, ponieważ bez dobrych sprzętów praca w gospodarstwie rolnym współcześnie nie byłaby możliwa. Trudno wyobrazić sobie obecnie działalność, która będzie oparta wyłącznie na pracy rąk oraz pomocy konia. Dlatego warto również zastanowić się jakie maszyny w pracy rolnika są konieczne. Niewątpliwie takim najważniejszym elementem zawsze będzie wybór ciągnika rolniczego, od którego inne aspekty pracy będą uzależnione.

Zobacz raport: Jakie marki ciągników wybieramy w różnych regionach?

Najważniejsze maszyna w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie rolnym w dużej mierze zależeć będzie od tego na jaką specjalizację w zakresie hodowli będzie sie w danym gospodarstwie stawiać. Jednak niezależnie od tego to właśnie ciągnik rolniczy będzie takim podstawowym elementem wyposażenia. Musi znaleźć się w każdym gospodarstwie. Pojawia się jednak pytanie o to jaki ciągnik będzie najlepszy i od czego będzie uzależniona decyzja o jego wyborze.

Praca z innymi maszynami

Niezależnie od specjalizacji gospodarstwa wykorzystywane będą różnorakie narzędzia pracy, w które w zdecydowanej większości będą pracować z pomocą ciągnika rolniczego. W przypadku prac polowych właściwie wszystkie zadania poza zbiorem będą realizowane przy pomocy ciągnika, do którego podłączane będą poszczególne maszyny konieczne do normalnej pracy. Jedynym samobieżnym rozwiązaniem będzie tutaj kombajn służący do zbioru. Jednak i obok niego musi pojawić się ciągnik rolniczy, do którego podpięta zostanie przyczepa, na której znajdować się będzie zebrane ziarno.

Dopasowany do areału

Gdy trzeba podjąć decyzję o wybraniu odpowiedniego ciągnika go danego gospodarstwa powinno się pamiętać, że bardzo ważne będzie poszukiwanie ciągnika dopasowanego do charakteru prac w jakich będzie brał udział. Posiadając konkretne wyposażenie do prac polowych będzie można ocenić jaka będzie ich waga a tym samym jaka będzie moc ciągnika, na który będzie trzeba się zdecydować. Oprócz tego wielkość i moc ciągnika powinno się dopasować również do areału ziemi, na jakiej ten ciągnik będzie pracował. To również istotne kryterium. Trudno będzie bowiem pracować ciągnikiem 100 KM na polu, które będzie miało np 50 czy 100 hektarów i będzie trzeba sprawnie wykonywać na nim różne zadania.  Dobrze dopasowany do gospodarstwa ciągnik rolniczy jest rzeczywiście bardzo ważny i może wpływać na to jak praca będzie w danym gospodarstwie realizowana, czy wszystkie zadania uda sie wykonać w odpowiednim czasie.

Artykuł zewnętrzny, http://plugi-rolnicze.pl/

Previous Rolnicy będą mogli łatwiej sprzedawać swoje produkty. Sejm kończy prace nad zmianami przepisów
Next Podwyżki płac dla części pracowników oznaczają wejście w drugi próg podatkowy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Unia kończy z roamingiem, ale Polacy w niektórych sieciach wciąż będą za niego płacić

Zgodnie z unijnymi przepisami od połowy czerwca we wszystkich krajach Wspólnoty zostaną zniesione opłaty roamingowe za SMS-y i połączenia wykonywane z zagranicy. Na razie nie dotyczy to jednak Polski, ponieważ większość telekomów nie zgadza się

Wiadomości 0 Comments

Autobusy napędzane wodorem przyszłością komunikacji miejskiej

Już w 2018 roku w Polsce mają powstać pierwsze stacje wodorowe. Dotychczas byliśmy pod tym względem białą plamą w Europie. Eksperci podkreślają, że powstanie infrastruktury jest konieczne, by napęd wodorowy miał szansę zaistnieć.

Wiadomości 0 Comments

W Polsce powstaje coraz więcej budynków przyjaznych środowisku

W ubiegłym roku liczba budynków z zielonymi certyfikatami wzrosła o 44 proc. – wynika z raportu Colliers International. Inwestorzy coraz chętniej decydują się na budownictwo przyjazne środowisku, bo zainteresowanie takimi powierzchniami wśród najemców

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!