Wybieramy myjkę fryzjerską

Wybieramy myjkę fryzjerską

Każdy salon fryzjerski musi być odpowiednio wyposażony. To, co się w nim znajduje wpływa nie tylko na jakość świadczonych usług, ale również wizerunek salonu w oczach klientów. Wśród istotnych czy wręcz niezbędnych elementów wyposażenia wymienić należy myjkę fryzjerską. Trudno wyobrazić sobie bez niej salon. Obecnie fryzjerzy znajdą szeroki wybór myjek znacznie różniących między sobą. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, jeśli naszym celem jest zakup myjki stojącej na naprawdę wysokim poziomie.

Myjka wolnostojąca, jeśli salon jest mały

Nie każdy salon fryzjerski może pochwalić się dużą powierzchnią. W przypadku tych niewielkich najlepszym wyborem okazuje się być myjka fryzjerska wolnostojąca. To dobry sposób na to, aby zaoszczędzić nieco miejsca. Przy takiej myjce bez trudu ustawimy fotel fryzjerski na kółkach. Dokładnie ten sam, który wykorzystujemy wówczas, gdy strzyżemy klienta. Myjki wolnostojące mają jeszcze jedną zaletę: koszt ich zakupu nie przyprawi o zawrót głowy.

Myjka zintegrowana, jeśli salon jest duży

W przypadku salonów fryzjerskich o dużej powierzchni można śmiało zdecydować się na myjkę zintegrowaną. Wprawdzie zajmuje one więcej miejsca, ale klient ma zapewniony znacznie większy komfort. Taka myjka jest bowiem ustawiona pod odpowiednim kątem. W efekcie klient nie musi borykać się z bólem szyi czy ramion podczas mycia głowy. Warto dodać, że myjki zintegrowane są zdecydowanie bardziej profesjonalne. Jeśli więc zależy nam na budowaniu wizerunku w oczach klienta, taka myjka jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Godna uwagi jest między innymi myjka fryzjerska Ayala. To produkt z górnej półki, który można polecić wszystkim.

Misa

W tym przypadku wiele zależy od preferencji fryzjera oraz jego wprawy. Myjki dostępne w sprzedaży mają różne misy. Mogą one być płytsze albo głębsze. Oba rozwiązania mają plusy i minusy. Myjka z misą płytką zapewnia lepszy dostęp do włosów. Kiedy jednak misa jest głęboka, ryzyko chlapania wodą jest zdecydowanie mniejsze.

Jaka obudowa?

Wybierając myjkę fryzjerską, trzeba również zastanowić się nad tym, z jakiego materiału powinna być wykonana jest misa. Obecnie wybierać można między modelami z misą plastikową oraz taką, którą wykonano ze stali nierdzewnej. Myjka z misą z plastiku jest oczywiście znacznie tańsza. Jeśli więc nie chcemy obciążać budżetu, lepiej wybrać taką. Jeśli jednak chcemy kupić myjkę, która jest trwalsza, a jednocześnie prezentuje się zdecydowanie lepiej, ta ze stali nierdzewnej będzie doskonałym wyborem. Plusem takiej myjki jest większa odporność na uszkodzenia mechaniczne, które wbrew pozorom w salonie fryzjerskim zdarzają się naprawdę często.

Myjka fryzjerska to obowiązkowy element wyposażenia każdego salonu. Trudno bez niej wyobrazić sobie pracę. Profesjonalny fryzjer zawsze myje włosy klienta zanim zacznie z nimi pracować. Myjka jest potrzebna również wówczas, gdy chcemy oferować usługę koloryzacji. Na szczęście dzisiaj nie ma najmniejszego problemu z wyborem myjki dopasowanej do własnego salonu perfekcyjnie.

Więcej na stronie pasjafryzjerstwa.pl

Previous Indoor czy outdoor? Oto jest pytanie...
Next Czy potrzebna Ci księgowa?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Małe i średnie firmy inwestują w benefity dla pracowników

Coraz większa rywalizacja o talenty na rynku pracy powoduje presję nie tylko na podnoszenie wynagrodzeń, lecz także na oferowanie pozapłacowych benefitów. Te stały się już koniecznością na rynku. Dodatkowe świadczenia mogą być

Wiadomości 0 Comments

Sukcesja firmy po śmierci właściciela będzie prostsza. Nowe prawo wchodzi w życie 25 listopada

W niedzielę zacznie obowiązywać ustawa o sukcesji firm rodzinnych, która umożliwi sprawne kontynuowanie działalności przedsiębiorstwa po śmierci jego właściciela. Adresatem nowych rozwiązań są ponad 2 mln przedsiębiorców zarejestrowanych w CEIDG, z których przeszło

Wiadomości 0 Comments

Polacy chcą mieć dzieci, ale powstrzymują ich finanse

Polacy preferują rodziny wielodzietne, chcą mieć więcej dzieci, ale często się na to nie decydują. To co ich powstrzymuje, to obawy przed tym czy podołają finansowo posiadaniu dużej rodziny, powstrzymują

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!