Wszystko o Radzie Fiskalnej

Wszystko o Radzie Fiskalnej

W wakacyjnym harmonogramie rządu nie ma wiele punktów. Jednak wymienić można kilka najważniejszych, które muszą zostać zrealizowane. Wśród nich jest również zbudowanie Rady Fiskalnej. Czym będzie się zajmowała instytucja? Na jakich zasadach będzie działać?

Na początek należy wyjaśnić, że budowa Rady Fiskalnej jest projektem, który leży w sejmie od poprzedniego roku. Nadal jednak nie został przyjęty i wdrożony w życie. Na szczęście dostępne są szczegółowe wiadomości na temat wykonywanych obowiązków.

Chodzi przede wszystkim o sprawne kontrolowanie finansów państwowych, obniżenie dziury budżetowej, ograniczanie zadłużenia publicznego oraz sporządzanie rzetelnych prognoz zysków i strat.

Zgodnie z początkowymi dyskusjami Rada ma składać się z trzech członków, którzy będą typowani przez prezydenta, prezesa Narodowego Banku Polskiego i PAN oraz sugerowani przez posłów w ramach głosowania. Z pewnością kandydatami będą tylko osoby inteligentne, wykształcone i z ogromną wiedzą na temat ekonomii i finansów.

Według ekspertów Rada Fiskalna to ciekawy pomysł i szansa na powrót płynności materialnej. Dzięki wskazówkom najmądrzejszych kwestią czasu będzie stworzenie realnego planu, który obniży niepotrzebne wydatki i umożliwi odzyskanie niedoborów.

red. Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Złoto i ropa rosną, gdyż Obama autoryzuje ataki na islamistów w Iraku
Next Stabilizacja RUB w na wielomiesięcznych minimach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Aktywne strategie dłużne szansą na wyższy zysk w 2015 r.

Choć Rada Polityki Pieniężnej nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w kwestii ewentualnych obniżek stóp procentowych, można pokusić się o przybliżoną prognozę wyników funduszy pieniężnych i dłużnych w 2015 r. Uwzględniając

Wiadomości 0 Comments

Auta na minuty są w Polsce coraz bardziej popularne

PwC prognozuje, że w 2030 roku już co trzeci kilometr przejechany w Europie będzie realizowany w formule carsharingu. Szacuje się, że w najbliższych latach ten rynek będzie rósł średnio o 30 proc. rocznie. Wypożyczalni samochodów

Wiadomości 0 Comments

Dużo pracujesz – zadbaj o zdrowie swoich stawów zanim pojawią się ich trwałe choroby

Siedząca lub stojąca praca, mimo, że nie kojarzona z nadmiernym wysiłkiem, ma wpływ na stawy, postawę ciała i na kręgosłup. Pojawiające się od czasu do czasu bóle kręgosłupa, stawów barkowych,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!