Wszystko o Radzie Fiskalnej

Wszystko o Radzie Fiskalnej

W wakacyjnym harmonogramie rządu nie ma wiele punktów. Jednak wymienić można kilka najważniejszych, które muszą zostać zrealizowane. Wśród nich jest również zbudowanie Rady Fiskalnej. Czym będzie się zajmowała instytucja? Na jakich zasadach będzie działać?

Na początek należy wyjaśnić, że budowa Rady Fiskalnej jest projektem, który leży w sejmie od poprzedniego roku. Nadal jednak nie został przyjęty i wdrożony w życie. Na szczęście dostępne są szczegółowe wiadomości na temat wykonywanych obowiązków.

Chodzi przede wszystkim o sprawne kontrolowanie finansów państwowych, obniżenie dziury budżetowej, ograniczanie zadłużenia publicznego oraz sporządzanie rzetelnych prognoz zysków i strat.

Zgodnie z początkowymi dyskusjami Rada ma składać się z trzech członków, którzy będą typowani przez prezydenta, prezesa Narodowego Banku Polskiego i PAN oraz sugerowani przez posłów w ramach głosowania. Z pewnością kandydatami będą tylko osoby inteligentne, wykształcone i z ogromną wiedzą na temat ekonomii i finansów.

Według ekspertów Rada Fiskalna to ciekawy pomysł i szansa na powrót płynności materialnej. Dzięki wskazówkom najmądrzejszych kwestią czasu będzie stworzenie realnego planu, który obniży niepotrzebne wydatki i umożliwi odzyskanie niedoborów.

red. Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Złoto i ropa rosną, gdyż Obama autoryzuje ataki na islamistów w Iraku
Next Stabilizacja RUB w na wielomiesięcznych minimach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wakacyjne wyjazdy samochodem będą droższe. Średnie ceny benzyny ponownie przebiją poziom 5 zł za litr

Ropa naftowa jest w trendzie wzrostowym od I kwartału 2017 roku i podrożała w tym czasie ponaddwukrotnie. Zdaniem Pawła Cymcyka, prezesa Związku Maklerów i Doradców, surowiec może w tym roku jeszcze podrożeć, czemu sprzyjają konflikty

Wiadomości 0 Comments

Oferta firmowa w Orange Finanse

W ciągu pierwszych czterech miesięcy od startu rachunki w Orange Finanse otworzyło blisko 50 tys. klientów indywidualnych. Teraz bank sięga po mikroprzedsiebiorców, poszerzając swoją ofertę o produkty dla firm: rachunek

Wiadomości 0 Comments

Zapowiada się dobry rok dla firm budowlanych

Ubiegły rok nie był korzystny dla sektora budowlanego. Produkcja budowlano-montażowa była o ponad 14 proc. niższa niż w 2015 roku. Kolejne 12 miesięcy powinno być znacznie lepsze. Pojawi się więcej inwestycji infrastrukturalnych, nie powinno też

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!