Wszystko o Radzie Fiskalnej

Wszystko o Radzie Fiskalnej

W wakacyjnym harmonogramie rządu nie ma wiele punktów. Jednak wymienić można kilka najważniejszych, które muszą zostać zrealizowane. Wśród nich jest również zbudowanie Rady Fiskalnej. Czym będzie się zajmowała instytucja? Na jakich zasadach będzie działać?

Na początek należy wyjaśnić, że budowa Rady Fiskalnej jest projektem, który leży w sejmie od poprzedniego roku. Nadal jednak nie został przyjęty i wdrożony w życie. Na szczęście dostępne są szczegółowe wiadomości na temat wykonywanych obowiązków.

Chodzi przede wszystkim o sprawne kontrolowanie finansów państwowych, obniżenie dziury budżetowej, ograniczanie zadłużenia publicznego oraz sporządzanie rzetelnych prognoz zysków i strat.

Zgodnie z początkowymi dyskusjami Rada ma składać się z trzech członków, którzy będą typowani przez prezydenta, prezesa Narodowego Banku Polskiego i PAN oraz sugerowani przez posłów w ramach głosowania. Z pewnością kandydatami będą tylko osoby inteligentne, wykształcone i z ogromną wiedzą na temat ekonomii i finansów.

Według ekspertów Rada Fiskalna to ciekawy pomysł i szansa na powrót płynności materialnej. Dzięki wskazówkom najmądrzejszych kwestią czasu będzie stworzenie realnego planu, który obniży niepotrzebne wydatki i umożliwi odzyskanie niedoborów.

red. Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Złoto i ropa rosną, gdyż Obama autoryzuje ataki na islamistów w Iraku
Next Stabilizacja RUB w na wielomiesięcznych minimach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Czy należy się bać rozmowy kwalifikacyjnej?

W zasadzie każde przedsiębiorstwo, które prowadzi nabór na określone stanowisko, proponuje rozmowę kwalifikacyjną. Metoda sprawdzania wiedzy i umiejętności uzależniona jest od prywatnych oczekiwań pracodawcy. Część pytań i schematów pojawia się

Wiadomości 0 Comments

Za 4 lata na świecie będzie 1,2 mld samochodów

W ciągu czterech lat liczba samochodów na świecie wzrośnie o 300 mln i osiągnie poziom 1,2 mld sztuk – wynika z danych BASF. To stawia przed przemysłem poważne wyzwanie, jakim jest zmniejszanie emisji

Wiadomości 0 Comments

Rekordowa liczba miejsc na studiach mundurowych

Rośnie liczba miejsc na wojskowych uczelniach. W tym roku na studentów w mundurach czeka ponad 1,3 tys. miejsc. Najwięcej, bo ponad połowę, przygotowała Wojskowa Akademia Techniczna. Rekrutacja rusza 1 marca. Na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!