Wodospad na miedzi

Wodospad na miedzi

Złoto na piątkowej sesji wzrosło po raz czwarty z rzędu. Dziś rano metal otworzył się luką wzrostową i ruch do góry jest kontynuowany. Odbicie przez ostatnie 5 sesji to 105$. Przy normalnym rynku byłby to bardzo silny ruch, jednak biorąc pod uwagę poprzednie cztery spadkowe sesje (260$ zniżki) to obecny wzrost nie stanowi nawet 50% spadków. Cena zbliża się do istotnego oporu na poziomie 1455$ wynikającego z tenkan sen. Ewentualne testowanie tego poziomu może być dobrą okazją do zajęcia krótkiej pozycji. Na srebrze z kolei, po spadkach, obserwujemy konsolidację w pobliżu minimum ustanowionego cztery sesje temu. Najbliższy opór wynikający z linii tenkan sen znajduje się na poziomie 25,01$, z kolei najbliższe wsparcie to 22,01$.

 

 

Ropa w piątek konsolidowała się wokół czwartkowego zamknięcia, co nie przyniosło żadnych zmian z technicznego punktu widzenia. Obserwujemy krótkoterminowe odreagowanie / konsolidację po wcześniejszych silnych spadkach. W szerszej perspektywie spodziewamy się powrotu do trendu spadkowego. Spadki przypominające wodospad obserwujemy na miedzi. Cena zniżkowała w piątek, a także silne spadki obserwujemy już dziś rano. Cena znajduje się na poziomie 308$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego w krótkim i średnim terminie.

Pszenica konsoliduje się od dwóch tygodni pod długoterminową linią trendu spadkowego. Znajduje się ona w tej chwili na poziomie 714$, a cena pszenicy to 705$. Na kukurydzy w krótkim terminie obserwujemy konsolidację, natomiast w średnim i długim terminie, trend jest spadkowy.

 

Oziemczuk Kamil

Previous Spółka dnia: Trakcja
Next Raport poranny Forex

Może to Ci się spodoba

Analizy surowców 0 Comments

Metale szlachetne coraz bliżej nowego minimum

Złoto zamknęło się wczoraj na minusie po raz piąty z rzędu i wybicie z wcześniej trwającej trzy tygodnie konsolidacji jest stosunkowo silne. W krótkim terminie trend zmienił się na spadkowy.

Analizy surowców 0 Comments

Ropa: niezdecydowanie na rynku

Notowania kontraktów terminowych na ropę WTI wczorajszego popołudnia mocno traciły. Spadki te jednak zniosły jedynie 50 proc. poprzedzającego je impulsu wzrostowego i do końca dnia zostały całkowicie skorygowane. Powstały w

Analizy surowców 0 Comments

Coraz mniejszy deficyt na rynku platyny – raport surowcowy

Wczoraj na rynkach surowców wyraźnie dominował kolor czerwony. Notowania indeksu CRB spadły o 1,49% do poziomu 216,05 pkt., a więc zbliżają się już do minimum z końca stycznia tego roku.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!