Wodospad na miedzi

Wodospad na miedzi

Złoto na piątkowej sesji wzrosło po raz czwarty z rzędu. Dziś rano metal otworzył się luką wzrostową i ruch do góry jest kontynuowany. Odbicie przez ostatnie 5 sesji to 105$. Przy normalnym rynku byłby to bardzo silny ruch, jednak biorąc pod uwagę poprzednie cztery spadkowe sesje (260$ zniżki) to obecny wzrost nie stanowi nawet 50% spadków. Cena zbliża się do istotnego oporu na poziomie 1455$ wynikającego z tenkan sen. Ewentualne testowanie tego poziomu może być dobrą okazją do zajęcia krótkiej pozycji. Na srebrze z kolei, po spadkach, obserwujemy konsolidację w pobliżu minimum ustanowionego cztery sesje temu. Najbliższy opór wynikający z linii tenkan sen znajduje się na poziomie 25,01$, z kolei najbliższe wsparcie to 22,01$.

 

 

Ropa w piątek konsolidowała się wokół czwartkowego zamknięcia, co nie przyniosło żadnych zmian z technicznego punktu widzenia. Obserwujemy krótkoterminowe odreagowanie / konsolidację po wcześniejszych silnych spadkach. W szerszej perspektywie spodziewamy się powrotu do trendu spadkowego. Spadki przypominające wodospad obserwujemy na miedzi. Cena zniżkowała w piątek, a także silne spadki obserwujemy już dziś rano. Cena znajduje się na poziomie 308$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego w krótkim i średnim terminie.

Pszenica konsoliduje się od dwóch tygodni pod długoterminową linią trendu spadkowego. Znajduje się ona w tej chwili na poziomie 714$, a cena pszenicy to 705$. Na kukurydzy w krótkim terminie obserwujemy konsolidację, natomiast w średnim i długim terminie, trend jest spadkowy.

 

Oziemczuk Kamil

Może to Ci się spodoba

Analizy surowców 0 Comments

Duża zmienność cen metali szlachetnych przed posiedzeniem Fed – raport surowcowy

Na wykresie indeksu CRB w poniedziałek było spokojnie – ten surowcowy agregat stracił wczoraj symboliczne 0,04%, kończąc sesję na poziomie 223,97 pkt. Spadkowi notowań indeksu CRB sprzyjały przeceny na rynkach

Analizy surowców 0 Comments

Zapasy ropy w USA – pozytywne zaskoczenie – raport surowcowy

Środa na rynkach surowcowych była dniem wzrostów. Notowania indeksu CRB zwyżkowały aż o 2,07%, docierając na koniec wczorajszej sesji do poziomu 223,58 pkt. W dużej mierze bykom pomógł słabszy dolar.

Analizy surowców 0 Comments

Srebro: wyhamowanie wzrostów

Notowania srebra dotarły do strefy oporu, która spowodowała wyhamowanie ostatnich dynamicznych wzrostów. Składają się na nią linia poprowadzona po dwóch ostatnich szczytach oraz zniesienie 61,8 proc ostatniej fali spadkowej. Możliwe

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!