Większe zagrożenie dla małych firm?

Większe zagrożenie dla małych firm?

Coraz częściej małe i duże przedsiębiorstwa padają ofiarami oszustw marketingowych. Patrząc na statystyki dostrzec można zaistniałą tendencję, która może negatywnie wpływać na działalność gospodarczą na całym świecie.

Do najgorszych efektów należy zamknięcie przedsiębiorstwa. Licznymi ofiarami padają małe zakłady, jednak według statystyk to one są podstawowym czynnikiem napędzającym gospodarkę.

Środki jakich używają nieuczciwe spółki są zróżnicowane. Jedną z metod jest rzekomo bezpłatna, aktualizacja danych. Po przeprowadzeniu tej modernizacji naliczane są opłaty roczne.

W umowach często istnieją wiadomości zawarte małym druczkiem i treści o odnośnikach, z którymi kontrahent rzekomo się zaznajomił. Dokumenty nie są sprecyzowane. Spółka wprowadzając w błąd wykorzystuje wszystkie luki prawne, by wyegzekwować zapłatę. Często też firmy funkcjonują w różnych jurysdykcjach, co utrudnia egzekwowanie norm.

Ograniczenie ataków marketingowych może pojawić się dopiero, kiedy przepisy ogólnoeuropejskie zostaną jednakowe, a przedsiębiorstwo będzie musiało liczyć się z konsekwencjami mimo dzielących go granic krajów europejskich.

Paula Honc
www.gazetafinansowa.net

Previous Tańsze mieszkania w Polsce?
Next Spółka dnia: TFONE

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Kto będzie płacił za funkcjonowanie Rzecznika Praw Przedsiębiorcy?

Z powszechnych ankiet wynika, iż ponad 70% krajowych biznesmenów chciałoby, aby w Polsce działał Rzecznik Praw Przedsiębiorców. Specjalista taki miałby likwidować problemy biznesmenów z państwem oraz oferować im swoją pomoc

Mała firma 0 Comments

Zasady przedstawiania osób trzecich

Niejednokrotnie w biznesie stykamy się z okolicznością, że należy przedstawić sobie dwie osoby, które się nie znają. Podczas pełnienia roli gospodarza lub gdy asystujemy ważnej osobie może to stać się

Mała firma 0 Comments

Jak działają agencje ratingowe?

W kraju od dawna funkcjonują agencje ratingowe. Mają własny kapitał, ale wypełniają istotne zadania i wyliczenia, na które czeka większość świata biznesowego. Co sprawdzają agencje ratingowe? Czy są wiarygodne i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!