Większe zagrożenie dla małych firm?

Większe zagrożenie dla małych firm?

Coraz częściej małe i duże przedsiębiorstwa padają ofiarami oszustw marketingowych. Patrząc na statystyki dostrzec można zaistniałą tendencję, która może negatywnie wpływać na działalność gospodarczą na całym świecie.

Do najgorszych efektów należy zamknięcie przedsiębiorstwa. Licznymi ofiarami padają małe zakłady, jednak według statystyk to one są podstawowym czynnikiem napędzającym gospodarkę.

Środki jakich używają nieuczciwe spółki są zróżnicowane. Jedną z metod jest rzekomo bezpłatna, aktualizacja danych. Po przeprowadzeniu tej modernizacji naliczane są opłaty roczne.

W umowach często istnieją wiadomości zawarte małym druczkiem i treści o odnośnikach, z którymi kontrahent rzekomo się zaznajomił. Dokumenty nie są sprecyzowane. Spółka wprowadzając w błąd wykorzystuje wszystkie luki prawne, by wyegzekwować zapłatę. Często też firmy funkcjonują w różnych jurysdykcjach, co utrudnia egzekwowanie norm.

Ograniczenie ataków marketingowych może pojawić się dopiero, kiedy przepisy ogólnoeuropejskie zostaną jednakowe, a przedsiębiorstwo będzie musiało liczyć się z konsekwencjami mimo dzielących go granic krajów europejskich.

Paula Honc
www.gazetafinansowa.net

Previous Tańsze mieszkania w Polsce?
Next Spółka dnia: TFONE

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Wymiana kas fiskalnych po 1 października 2013 roku

Od początku kwietnia tego roku obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych. Jedna z najbardziej znaczących zmian dotyczy paragonów. Do końca września 2013 roku podatnicy mają czas na dostosowanie się

Mała firma 0 Comments

Czym charakteryzuje się zgrany personel?

Każdy właściciel, który potrzebuje pracowników, zwraca uwagę na poprzednie miejsca zatrudnienia, wykształcenie oraz charakter. Oprócz oczywistych walorów (profesjonalizm, rzetelność, sumienność) znalazła się również umiejętność funkcjonowania w zespole. To istotne, szczególnie

Mała firma 0 Comments

Kiedy mówimy o nisko cennych dobrach trwałych?

Przedsiębiorca może ująć swój prywatny samochód niescharakteryzowany w majątku zakładu do wydatków uzyskania dochodu, jeśli cena kupna owego pojazdu nie przekracza kwoty 3500 złotych. Do sum uzyskania przychodu dołączamy te

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!