Stomatologia estetyczna CDC Stomatologia

Stomatologia estetyczna CDC Stomatologia

Stomatologia estetyczna, tak jak medycyna estetyczna ,to terminy, które w naszej społecznej świadomości istnieją szerzej stosunkowo od niedawna. Dobrze znane jest nam określenie „chirurgia plastyczna”, ale stomatologia estetyczna nie powinna być raczej z nią zestawiana. Skoro wiemy już, czym stomatologia estetyczna nie jest, zajmijmy się tym, czym ona jest.

Zdrowie i uroda

    Człowiek intuicyjnie zestawia ze sobą zdrowie i urodę. Nauka dawno udowodniła, że człowieka ładnego uważamy za człowieka zdrowego, ale też za człowieka milszego, mądrzejszego i ogólnie bardziej pożądanego w naszym otoczeniu od człowieka brzydkiego. Brzydotę lub po prostu drobne defekty estetyczne kojarzymy za to ze złymi cechami charakteru oraz ze złym zdrowiem. Dorosły człowiek jest w stanie na poziomie intelektualnym zrozumieć, że osoba chora nie jest zła, ale bodziec ewolucyjny powodujący tendencję do zestawienia brzydki = zły pozostaje w naszej podświadomości i bardzo mocno ujawnia się u małych dzieci, które przecież nie są kulturowo uprzedzone.

    Mając to na uwadze, trzeba rozumieć także to, że postrzeganie piękna także nie jest arbitralne, ale wytworzone na drodze ewolucyjnej. Piękne jest to, co jest równe, gładkie i odpowiednio pokolorowane, a ocena twarzy jest bardzo ściśle skorelowana z jej symetrycznością oraz odpowiednimi proporcjami. Stąd też medycyna estetyczna w ogóle to dbanie o zdrowie, które przekłada się potem na lepsze postrzeganie estetycznego całokształtu.

Dowiedz się więcej o korzyściach wynikających z zabiegów stomatologii estetycznej na http://astratechdental.pl/stomatologia-estetyczna-co-dzieki-niej-zyskasz_mzsm.a >>

Estetyka w stomatologii

    Twarz człowieka jest jego wizytówką, przez co stomatologia estetyczna jest w stanie zdziałać naprawdę bardzo wiele. Nie trzeba tutaj dużo tłumaczyć, gdyż wszyscy rozumiemy, że kamień nazębny to nie tylko bardzo poważny defekt estetyczny uśmiechu, ale także gigantyczny czynnik ryzyka próchnicy. Podobnie oceniać można zęby krzywe, ubytki w uzębieniu, zęby o zmienionym kolorze i wiele innych efektów chorób, które są równocześnie defektami estetycznymi.

Stomatologia estetyczna CDC Stomatologia  skupia się w pierwszej kolejności na leczeniu zębów, co zawsze musi oznaczać walkę z próchnicą. Usuniecie próchnicy oraz wyeliminowanie czynników mogących sprzyjać rozwojowi próchnicy, w tym przede wszystkim walka z kamieniem nazębnym oraz nieprawidłowo ustawionymi zębami, to gigantyczny krok do uzyskania zdrowego uśmiechu.

Ogromne znaczenie ma tutaj także implantologia i protetyka. Ubytki w zębach są bardzo widoczne, a do tego niezdrowe.

Typowa estetyka

    Zabiegami typowo estetycznymi, które mają mniejsze lub wręcz znikome znaczenie dla zdrowia, jest wybielanie zębów oraz umieszczanie na nich licówek.

    Wybielanie zębów u dentysty to chemiczne odbarwianie ich za pomocą specjalnych substancji poniekąd wysysających z zębów czynniki powodujące przebarwienie.

    Licówki to z kolei ceramiczne płytki, które nakłada się na odpowiednio spreparowane zęby. Poprzez licówki można zmienić kształt zęba oraz zupełnie odmienić jego kolorystykę. Licówki oczywiście zakłada się dla całej grupy zębów na raz i to właśnie one stanowią tajemnicę tak zwanego hollywoodzkiego uśmiechu.

Previous Polacy spędzają rocznie średnio miesiąc w internecie
Next Pozytywna obecność w mediach przekłada się na reputację marki

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Czy Polacy bardzo różnią się w doborze ubioru do pracy od innych nacji?

Jeśli chodzi dobór garderoby do pracy Polacy coraz więcej czasu i pieniędzy przeznaczają na zadbanie o swój strój. Według oceny specjalistów w kwestii zewnętrznej prezencji należymy do grupy tych lepiej

Wiadomości 0 Comments

Surowce będą drożały

Dopóki dolar będzie tracił, trzeba się liczyć z podwyżką cen surowców – mówi Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. W ubiegłym roku złoty umocnił się wobec amerykańskiej waluty o prawie 18

Wiadomości 0 Comments

Polska musi postawić na inwestycje w innowacje. To klucz do zbudowania konkurencyjnej gospodarki

Udział inwestycji w PKB wynosi 17–18 proc., co przekłada się na niską pozycję w rankingach innowacyjności i konkurencyjności na świecie. Tymczasem właśnie inwestycje w nowe technologie, robotyzacja, innowacje oraz badania i rozwój to przepis na długofalowy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!