Sprzedaż na Amazonie pod okiem profesjonalistów

Sprzedaż na Amazonie pod okiem profesjonalistów

Jeśli czytasz ten artykuł, to z pewnością rozważasz rozpoczęcie swojego biznesu na Amazonie, największej platformie sprzedażowej online na świecie. Bez wątpienia w Amazonie tkwi olbrzymi potencjał, szczególnie jeśli chodzi o rynek polski. 

Na ten moment Amazon nie jest jeszcze u nas tak powszechny, ponieważ nadal w Polsce królują takie platformy jak Allegro czy OLX, ale zapewne to tylko kwestia czasu, gdy Amazon stanie się pionierem handlu internetowego również na rynku polskim. Dlatego właśnie warto zacząć planować swój biznes na Amazonie już teraz. Tylko jak?

Przede wszystkim plan biznesowy

Oczywiście najlepiej zacząć od pomysłu i koncepcji działalności. Dwie główne przedsiębiorcze ścieżki to: sprzedawanie produktów znanych marek, jako reseller lub sprzedawanie swoich produktów bezpośrednio jako producent.

Rozpoczęcie sprzedaży na Amazonie wymaga przygotowania planu biznesowego. Plan należy stworzyć tak, aby móc na swoim biznesie zarobić – to oczywiste. Jednak zarobek nie musi klarować się od razu. Przy dobrym planie biznesowym dopuszczalne jest początkowe wychodzenie „na zero”, jeśli w perspektywie będzie rysować się warty tego zarobek. Niskie, konkurencyjne ceny przy wysokiej jakości produktów pomagają w pokonywaniu skomplikowanego algorytmu Amazona – tak, aby oferta szybko zaczęła wyświetlać się na szczycie listy ofert po wyszukaniu odpowiednich słów kluczowych przez potencjalnego klienta. Algorytm bierze pod uwagę wiele czynników, cena jest tylko jednym z nich. Niezwykle ważne są także opinie klientów dotyczące jakości zakupionych produktów oraz jej stosunku do ustalonej – przez sprzedawcę ceny, a także ogólne zadowolenie z zakupów oraz kontaktu ze sprzedającym.

W planie biznesowym należy uwzględnić także wymagania rynku oraz działania konkurencji. Analiza trendów potrafi być bardzo czasochłonna i skomplikowana, tak samo jak dogłębne poznawanie algorytmów i reguł rządzących platformą Amazon. Niestety bez tej wiedzy cała praca, jaką włożysz w tworzenie biznesu na Amazon, może okazać się bezowocna. Zdarza się jednak, że różne okoliczności sprawiają, że nie jesteś w stanie w pojedynkę udźwignąć tego ogromu informacji, a czujesz, że sprzedaż na Amazon może być czymś przełomowym dla Twojego biznesu. Co w takim wypadku możesz zrobić?

Sprzedaż na Amazon pod okiem profesjonalistów

Na szczęście istnieją firmy, które profesjonalnie zajmują się pomocą biznesową związaną z Amazonem. Jedną z nich jest, chociażby Nethansa. Eksperci w dziedzinie sprzedaży na Amazon nie tylko stworzą twoje firmowe konto i je zoptymalizują, ale także będą je prowadzić, a nawet obsługiwać klientów w kilku językach obcych, co otworzy możliwość wejścia z biznesem na rynek międzynarodowy. Dzięki innowacyjnemu autorskiemu programowi opartemu o sztuczną inteligencję takie kwestie jak analiza rynku, tworzenie planu biznesowego czy działania logistyczne to dla ekspertów pestka. Z pomocą osób, które na co dzień zajmują się sprzedażą na Amazon od lat, szybko zaczniesz odnosić sukcesy na platformie.

Previous Inwestowanie w nieruchomości - najważniejsze zasady!
Next Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Inwestycje przedsiębiorstw – PROW wspiera przedsiębiorców

Małe firmy często posiadają najwyżej 10 pracowników, w tym właściciela. Wpływa to bezpośrednio na fakt, że często pojawia się u nich problem z tym, że nie mają możliwości na pozyskanie

Inwestowanie 0 Comments

GDDKiA szuka nowego operatora systemu poboru opłat na autostradach. Obecnie sprawdza zgłoszenia do przetargu

Jak informuje resort infrastruktury, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad weryfikuje obecnie zgłoszenia do postępowania, w którym ma zostać wyłoniony nowy operator elektronicznego systemu poboru opłat od kierowców. viaTOLL w przyszłym roku zmieni zarządcę,

Inwestowanie 0 Comments

Tylko 5 proc. zakupów odzieży Polacy dokonują w sklepach internetowych

W Polsce 5 proc. zakupów odzieży ma miejsce w internecie. To mniej więcej siedmiokrotnie mniejszy udział niż w krajach wysoko rozwiniętych. Jednak branża ta ma kluczowe znaczenie dla rozwoju rynku zakupów w sieci w Polsce.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!