Sprzedaż na Amazonie pod okiem profesjonalistów

Sprzedaż na Amazonie pod okiem profesjonalistów

Jeśli czytasz ten artykuł, to z pewnością rozważasz rozpoczęcie swojego biznesu na Amazonie, największej platformie sprzedażowej online na świecie. Bez wątpienia w Amazonie tkwi olbrzymi potencjał, szczególnie jeśli chodzi o rynek polski. 

Na ten moment Amazon nie jest jeszcze u nas tak powszechny, ponieważ nadal w Polsce królują takie platformy jak Allegro czy OLX, ale zapewne to tylko kwestia czasu, gdy Amazon stanie się pionierem handlu internetowego również na rynku polskim. Dlatego właśnie warto zacząć planować swój biznes na Amazonie już teraz. Tylko jak?

Przede wszystkim plan biznesowy

Oczywiście najlepiej zacząć od pomysłu i koncepcji działalności. Dwie główne przedsiębiorcze ścieżki to: sprzedawanie produktów znanych marek, jako reseller lub sprzedawanie swoich produktów bezpośrednio jako producent.

Rozpoczęcie sprzedaży na Amazonie wymaga przygotowania planu biznesowego. Plan należy stworzyć tak, aby móc na swoim biznesie zarobić – to oczywiste. Jednak zarobek nie musi klarować się od razu. Przy dobrym planie biznesowym dopuszczalne jest początkowe wychodzenie „na zero”, jeśli w perspektywie będzie rysować się warty tego zarobek. Niskie, konkurencyjne ceny przy wysokiej jakości produktów pomagają w pokonywaniu skomplikowanego algorytmu Amazona – tak, aby oferta szybko zaczęła wyświetlać się na szczycie listy ofert po wyszukaniu odpowiednich słów kluczowych przez potencjalnego klienta. Algorytm bierze pod uwagę wiele czynników, cena jest tylko jednym z nich. Niezwykle ważne są także opinie klientów dotyczące jakości zakupionych produktów oraz jej stosunku do ustalonej – przez sprzedawcę ceny, a także ogólne zadowolenie z zakupów oraz kontaktu ze sprzedającym.

W planie biznesowym należy uwzględnić także wymagania rynku oraz działania konkurencji. Analiza trendów potrafi być bardzo czasochłonna i skomplikowana, tak samo jak dogłębne poznawanie algorytmów i reguł rządzących platformą Amazon. Niestety bez tej wiedzy cała praca, jaką włożysz w tworzenie biznesu na Amazon, może okazać się bezowocna. Zdarza się jednak, że różne okoliczności sprawiają, że nie jesteś w stanie w pojedynkę udźwignąć tego ogromu informacji, a czujesz, że sprzedaż na Amazon może być czymś przełomowym dla Twojego biznesu. Co w takim wypadku możesz zrobić?

Sprzedaż na Amazon pod okiem profesjonalistów

Na szczęście istnieją firmy, które profesjonalnie zajmują się pomocą biznesową związaną z Amazonem. Jedną z nich jest, chociażby Nethansa. Eksperci w dziedzinie sprzedaży na Amazon nie tylko stworzą twoje firmowe konto i je zoptymalizują, ale także będą je prowadzić, a nawet obsługiwać klientów w kilku językach obcych, co otworzy możliwość wejścia z biznesem na rynek międzynarodowy. Dzięki innowacyjnemu autorskiemu programowi opartemu o sztuczną inteligencję takie kwestie jak analiza rynku, tworzenie planu biznesowego czy działania logistyczne to dla ekspertów pestka. Z pomocą osób, które na co dzień zajmują się sprzedażą na Amazon od lat, szybko zaczniesz odnosić sukcesy na platformie.

Previous Inwestowanie w nieruchomości - najważniejsze zasady!
Next Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Grupa Jaguar rozpoczyna sprzedaż osiedla domów jednorodzinnych w sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

Specjalizująca się w budowie domów jednorodzinnych oraz rewitalizacjach zabytkowych kamienic Grupa Jaguar rozpoczyna sprzedaż osiedla w sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. W planach ma także kolejne rewitalizacje na terenie Sopotu i Gdańska, gdzie jest więcej

Inwestowanie 0 Comments

1 września zacznie działać Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Z początkiem września przestaną istnieć Agencja Rynku Rolnego (ARR) oraz Agencja Nieruchomości Rolnych (ANR). Ich zadania przejmie nowo utworzony Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zmiany czekają również Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która

Inwestowanie 0 Comments

Inwestycje w ciepłownictwo pomogą w walce ze smogiem

Grupa PGE finalnie przejęła w połowie listopada aktywa ciepłownicze wystawione wcześniej na sprzedaż przez francuski koncern EDF. Za kwotę 4,27 mld zł spółka nabyła osiem elektrociepłowni, trzy sieci ciepłownicze oraz Elektrownię Rybnik. To

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!