Raport walutowy

Raport walutowy

Waluty

Euro (EUR) spadło z wysokiego poziomu 1.3397 do wartości 1.3304 wobec dolara amerykańskiego. Para odwróciła swój zwyżkowy trend przed publikacją wstępnego PKB dla USA, która będzie miała miejsce dzisiaj o godz. 12:30 czasu GMT. Wskaźnik powyżej oczekiwań na poziomie 0.4% może doprowadzić do spowolnienia stymulacji i umocnienia dolara amerykańskiego.

Złoto (XAU) osiągnęło nowy rekord na poziomie 1443, by wrócić do wartości 1406 dolarów amerykańskich za uncję. Metal wycofał się z wysokich wartości przez sytuację w Syrii.

Akcje

US 500 (SPI) osiągnął najniższą wartość od dwóch miesięcy na poziomie 1624 i obecnie notowany jest około wartości 1630. Wygląda na to, że indeks może odwrócić swój spadkowy trend, ponieważ wartość akcji zaczyna rosnąć, a uczestnicy rynku obserwują sytuację w Syrii.

Towary

WTI Crude (OIL) spadła z najwyższej wartości od dwóch lat na poziomie 112.20 do wartości 108.90 dolarów amerykańskich za baryłkę. Urząd ds. Informacji o Energii ujawnił wczoraj informacje o 3 milionach zapasów ropy naftowej i z związku z tym ropa straciła tak dynamiczny wzrost wartości, który mogliśmy ostatnio obserwować.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) zyskał ponad 125 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i obecnie notowany jest powyżej poziomu 1.5520. „Cable” umocnił się po tym jak gubernator Banku Anglii (BoE), Mark Carney, oświadczył, że brytyjska gospodarka wykazuje oznaki wzrostu. Niemniej jednak, „Cable” znajduje się pod presją wydarzeń w Syrii. W rezultacie inwestorzy powinni wybierać długie pozycje na parze GBPUSD (opcje at-the-money „CALLs” oraz „PUTs”), które będą bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku ruchu rynku w dowolnym kierunku.

 

 

Andrzej Kiedrowicz, Główny Dealer Easy Forex

Previous Możliwy burzliwy dzień na rynkach
Next Jaka reklama jest najlepsza?

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Oczy zwrócone na USA

Wydarzeniem piątku na rynkach finansowych będzie publikacja grudniowych danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Danych, które w naszej opinii postawią przysłowiową kropkę nad i, przesądzając o cięciu QE3 w

Komentarze rynkowe 0 Comments

Chłodzenie oscylatorów

W środę w USA słabe nastroje na europejskich rynkach musiały doprowadzić do początkowej korekty na Wall Street. Mówiono też o tym, że w Chinach rosną rynkowe stopy procentowe, a bank

Komentarze rynkowe 0 Comments

Oczekiwane zwyżki w Europie

Jej motorem może być przede wszystkim zachowanie Wall Street, gdzie S&P zyskał 0,4 proc. w poniedziałek i skierował się w kierunku rekordów hossy. Pozornie na rynkach nie dzieje się nic

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!