Przed czym chroni AC?

Przed czym chroni AC?

Każdy właściciel samochodu zmuszony jest do wykupienia ubezpieczenia AC (autocasco), aby chronić swój pojazd przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Warto jednak pamiętać, że firma ubezpieczeniowa nie zawsze zwróci koszty zajścia lub kolizji drogowej. Kiedy można liczyć na ubezpieczenie AC?

Najważniejszą funkcją ubezpieczenia AC jest zwrot kosztów w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia pojazdu mechanicznego, do którego doprowadził właściciel. Zwykle jest to zderzenie z innym uczestnikiem ruchu lub obiektem na dowolnej płaszczyźnie (budynek, zwierzyna leśna).

Warto pamiętać, że standardowy pakiet AC nie obejmuje ochroną właściciela pojazdu w przypadku, gdy kierował pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, udostępnił samochód osobom trzecim, spowodował kolizję z premedytacją, wielokrotnie zmieniał przebieg zdarzeń (kłamał), korzystał z uszkodzonego, kradzionego lub przemycanego samochodu, posiadał pojazd do dokonania przestępstwa lub nie stosował się do warunków na drodze.

Podsumowując, ubezpieczenie AC chroni właściciela, który uległ nieszczęśliwemu wypadku na drodze, przekazał całą sprawę do ubezpieczyciela oraz odnalazł świadków i uczestników całego zdarzenia.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Czym zajmuje się komisja penitencjarna?
Next Komentarz do rynku złotego

Może to Ci się spodoba

Ubezpieczenia 0 Comments

Ubezpieczenie OC firmy

Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorców są istotnym instrumentem w sferze zarządzania ryzykiem firmy. Główną rolę odgrywa oczywiście czynnik kompensacji strat. Niezauważane pozostają inne funkcje ubezpieczenia takie jak prewencja, czy zwiększenie konkurencyjności

Ubezpieczenia 1Comments

Jak funkcjonuje Elektroniczny Urząd Podawczy?

Do obowiązków ZUS-u należy ekspresowa i skuteczna obsługa klientów. Aby podnieść jakość usług wprowadzono Elektroniczny Urząd Podawczy, który powinien zmniejszyć kolejki w instytucjach i skutecznie załatwiać problemy. Czym się zajmuje?

Ubezpieczenia 0 Comments

Jeśli nie jesteś posłem sam wybierasz -samolot czy samochód?

Doświadczenia ostatnich dni uczą, że w podróż do Madrytu lepiej polecieć samolotem, ale – jeśli nie jesteś posłem – na krótszych dystansach samochód też się sprawdzi. Każdy z tych środków

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!