Przed czym chroni AC?

Przed czym chroni AC?

Każdy właściciel samochodu zmuszony jest do wykupienia ubezpieczenia AC (autocasco), aby chronić swój pojazd przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Warto jednak pamiętać, że firma ubezpieczeniowa nie zawsze zwróci koszty zajścia lub kolizji drogowej. Kiedy można liczyć na ubezpieczenie AC?

Najważniejszą funkcją ubezpieczenia AC jest zwrot kosztów w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia pojazdu mechanicznego, do którego doprowadził właściciel. Zwykle jest to zderzenie z innym uczestnikiem ruchu lub obiektem na dowolnej płaszczyźnie (budynek, zwierzyna leśna).

Warto pamiętać, że standardowy pakiet AC nie obejmuje ochroną właściciela pojazdu w przypadku, gdy kierował pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, udostępnił samochód osobom trzecim, spowodował kolizję z premedytacją, wielokrotnie zmieniał przebieg zdarzeń (kłamał), korzystał z uszkodzonego, kradzionego lub przemycanego samochodu, posiadał pojazd do dokonania przestępstwa lub nie stosował się do warunków na drodze.

Podsumowując, ubezpieczenie AC chroni właściciela, który uległ nieszczęśliwemu wypadku na drodze, przekazał całą sprawę do ubezpieczyciela oraz odnalazł świadków i uczestników całego zdarzenia.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Czym zajmuje się komisja penitencjarna?
Next Komentarz do rynku złotego

Może to Ci się spodoba

Ubezpieczenia 0 Comments

Warta wdraża rozwiązanie Guidewire do zarządzania likwidacją szkód

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. oraz Guidewire Software ogłosiły, że Warta z powodzeniem zakończyła projekt wdrożenia Guidewire ClaimCenter, swojego nowego systemu zarządzania likwidacją szkód. Wprowadzony przez Wartę system ClaimCenter

Ubezpieczenia 0 Comments

Wyprawka dla dziecka, czy ubezpieczenie

Początek jesieni to czas szczególnego obciążenia budżetów domowych rodzin posiadających dzieci. Sama tylko wyprawka szkolna to zakup pochłaniający kilkaset złotych. W wielu polskich rodzinach pojawia się dylemat – zapłacić za

Ubezpieczenia 0 Comments

Komu przysługuje ubezpieczenie wypadkowe?

Praca fizyczna wymaga wiele sprawności i odpowiednich kwalifikacji. Aczkolwiek mimo specjalistycznego przygotowania zdarzają się wypadki, które poważnie wpływają na kondycję oraz sytuację zdrowotną. Czy ubezpieczenie wypadkowe jest potrzebne pokrzywdzonemu pracownikowi?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!