Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – dlaczego warto kupić i jak wybrać najlepsze

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – dlaczego warto kupić i jak wybrać najlepsze

Publiczna służba zdrowia teoretycznie dostępna jest dla każdego, ale tylko teoretycznie. Bardzo odległe terminy badań czy kilometrowe kolejki do specjalistów powodują, że nie każdy jest w stanie skorzystać z pomocy, kiedy akurat jej potrzebuje. Prawda jest taka, że korzystanie z publicznej służby zdrowia wymaga od nas dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości. Poza tym system publicznej opieki zdrowotnej coraz częściej nie spełnia oczekiwań społecznych, które wcale nie są wygórowane.

Doskonałą alternatywą dla publicznej opieki medycznej jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Po tego typu rozwiązania sięga coraz więcej osób. Wbrew pozorom cena takiego ubezpieczenia nie jest wcale taka wysoka. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Tak naprawdę ubezpieczenie możemy wykupić już od 30zł. Aby w odpowiedni sposób zadbać o swoje zdrowie, a następnie móc w pełni i swobodnie korzystać z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, wystarczy tylko dobrze wybrać. Dlaczego warto zakupić takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze – o tym poniżej.

Zalety posiadania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Przede wszystkim tego typu ubezpieczenie (jak np. prywatne ubezpieczenie zdrowotne Vitalite oferowane przez AXA) zapewnia szybki i swobodny dostęp do profesjonalnej opieki medycznej: zarówno lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów z różnych dziedzin, jak również badań i zabiegów na najwyższym poziomie. Poza tym gwarantuje opiekę stałego i zaufanego lekarza oraz dostęp do najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Ważnym atutem przemawiającym za tym, aby posiadać indywidualne ubezpieczenie zdrowotne jest oszczędność czasu i pieniędzy. Czasu, gdyż nie musimy miesiącami czekać na wizytę u lekarza, a pieniędzy, gdyż płacimy tylko za polisę, a nie za każdą wizytę u specjalisty.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne daje także gwarancję lepszej opieki w czasie ciąży. Kobieta z takim ubezpieczeniem może czuć się w pełni bezpieczna o siebie i swoje maleństwo. Ponadto, posiadając takie ubezpieczenie, w razie konieczności hospitalizacji, możemy liczyć na godniejsze i bardziej komfortowe warunki.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie tylko zapewni komfort, ale także sprawi, że podczas choroby niezbędni specjaliści będą zawsze do dyspozycji.

Dla kogo prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Na pewno dla osób, które potrzebują najlepszej opieki zdrowotnej bez stania w długich kolejkach i oczekiwania na wolne terminy wizyt. Na pewno dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość usług i przychylne podejście kadry medycznej do pacjenta. W końcu, również dla tych, którzy lubią mieć poczucie kompleksowej opieki i chcą być leczeni w godnych warunkach.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie?

Aby wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie zdrowotne, które sprosta wszelkich naszym potrzebom, należy wcześniej odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Pytaniem numer jeden powinno być: do jakich lekarzy chodzę najczęściej? Zazwyczaj poza lekarzem pierwszego kontaktu, odwiedzamy także innych lekarzy (stomatologa, dermatologa, neurologa, itp.). Warto więc zwrócić uwagę, czy proponowana polisa obejmuje zakresem leczenia tych konkretnych specjalistów. Drugim, ważnym pytaniem jest na pewno: czy wizyty u lekarza są bez limitu? Chodzi o to, aby zwrócić uwagę na fakt, czy korzystanie z konkretnych usług medycznych nie wymaga wniesienia dodatkowych opłat. Należy pamiętać, że niektóre ubezpieczenia zapewniają wolny wybór lekarza i w takich przypadkach ubezpieczyciel owszem zwraca pieniądze za rachunki, ale tylko do pewnej ustalonej wysokości. Warto więc zwrócić na to uwagę.

Wybierając ubezpieczenie dobrze jest także zwrócić uwagę na to, czy placówki lecznicze znajdują się blisko miejsca naszego zamieszkania. Kolejną kwestią są wizyty domowe. Warto dowiedzieć się wcześniej czy zasięg takich wizyt obejmuje również miejsce naszego zamieszkania.

Ważną kwestią jest pobyt w szpitalu. Należy zwrócić uwagę na to czy wybrane ubezpieczenie gwarantuje usługi szpitalne, ponadstandardowe warunki pobytu i operacje bez okresu oczekiwania.

Osoby, którym najbardziej zależy na leczeniu małego dziecka powinny zorientować się czy polisa obejmuje stały dostęp do pediatrów i całodobowe wizyty domowe dla dziecka. Warto zwrócić również uwagę na to, czy zakres ubezpieczenia obejmuje też wizyty u takich specjalistów, jak alergolog, ortodonta, ortopeda.

Previous Dla złotego Grecja ważniejsza niż PMI
Next Ile zapłacimy za miejsce postojowe w garażu podziemnym?

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

Boom na łódzkim rynku nieruchomości

Po latach zastoju Łódź, drugie największe miasto na Mazowszu, zaczyna odrabiać straty. W ubiegłym roku zapotrzebowanie na nowe mieszkania wzrosło o jedną trzecią, a nabywców znalazło 2,2 tys. lokali. Tylko od

Nieruchomości 0 Comments

8 sierpnia ruszy pula środków z programu Mieszkanie dla Młodych

Według wstępnych informacji od 8 sierpnia będzie można składać wnioski o dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych. Dzięki zmianom w zasadach programu na dopłaty dla kupujących własne M trafi dodatkowe ponad 100 mln zł, z tego

Nieruchomości 0 Comments

Rynek biurowy wciąż rośnie. Napędza go rozwój centrów usług wspólnych

Polska jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla centrów usług wspólnych, a rozwój tego sektora napędza rynek nieruchomości biurowych. W ubiegłym roku zarówno podaż, jak i popyt na nowe biura były rekordowe. Ze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!