Profesjonalna firma sprzątająca po śmierci

Profesjonalna firma sprzątająca po śmierci

Sprzątanie po śmierci jest dość wymagającą i nietypową usługą. Co prawda, śmierć jest zjawiskiem codziennym, jednak sprzątanie po nieboszczyku i pozbywanie się ciała, to czynności, które wywołują nieprzyjemne uczucia. Obecnie możemy te zadania powierzyć specjalnej firmie, która oferuje usługi sprzątania po śmierci i dezynfekowania danego pomieszczenia.

Stosunkowo od niedawna stały się popularne usługi polegające na sprzątaniu po śmierci. Warto dodać, że różne są miejsca i przyczyny zgonu, dlatego z oferty firmy może skorzystać dosłownie każdy.

Jak wybrać profesjonalny zespół

Z oferty profesjonalnej firmy możemy skorzystać w przypadkach takich jak zabójstwo, samobójstwo czy zgon naturalny. Usługi takie wykonywane są szybko i bezpiecznie. Trzeba jednak zaznaczyć, że od szybkości wykonania lecenia zależy przede wszystkim poziom skażenia powietrza oraz to, ile czasu ciało leżało w pomieszczeniu. Duży wpływ ma również poziom zabrudzeń w pomieszczeniu.
Korzystając z usług firmy takiej jak Vector, możemy mieć pewność o najwyższej jakości wykonywanych usług. Firma bowiem posiada ważne certyfikaty oraz kwalifikacje zawodowe. Dodatkowo, posiada również Sanitarne Przygotowanie Zwłok do pochówku (SPZ). W tej branży istotne jest stałe podnoszenie takich kalifikacji – dlatego też nie warto wybierać firm oferujących szybkie efekty za niską cenę. Tak specjalistyczna usługa musi mieć swoją cenę, niestety niektórzy klienci dają się nabrać na oferty nierzetelnych firm, które po pobieżnym posprzątaniu znikają z pieniędzmi, zostawiając klientowi brudne i zanieczyszczone mieszkanie…

Podstawowe usługi firmy, w zakresie sprzątania pomieszczeń po śmierci, to pozbywanie się z lokalu śmieci, mebli i odpadów wielkogabarytowych. Najczęściej są one poddawane utylizacji. Kolejną istotną czynnością jest usuwanie nieprzyjemnego zapachu powstałego na skutek zgonu i rozkładu ciała.

Etapy sprzątania po zgonie

Oprócz wyżej wymienionych podstawowych czynności, warto dodać, że firma Vector zajmuje się profesjonalnym sprzątaniem mieszkania po śmierci od samego początku aż do końca. Najpierw konieczne jest pozbycie się mebli oraz sprzętów. W zależności od poziomu skażenia mieszkania i zabrudzeń, możliwe jest odzyskanie mebli i sprzętów elektronicznych, jednak zależy to od tego, jak długi ciało rozkładało się w pomieszczeniu oraz jakie panowały tam warunki.

Następnym istotnym krokiem jest pozbycie się podłóg, tapet i sufitów, jeśli zostały one skażone krwią. Znajdujące się w krwi i tkankach drobnoustroje muszą zostać usunięte za wszelką cenę z pomieszczenia i wszystkich elementów wyposażenia. W tym celu używa się chemicznych środków, które rozpylane są w mieszkaniu. Często stosuje się metodę ozonowania.

Podczas przeprowadzania czynności, stosuje się również różne płyny neutralizujące oraz maszyny, dzięki którym pozbycie się resztek ciała i tkanek jest możliwe. Deodoryzacja mieszkania odbywa się w kilku etapach. Specjaliści z firmy Vector, którzy pozbywają się ciała, zabrudzeń oraz tkanek, zawsze stosują najlepsze i najbardziej nowoczesne sposoby pozbywania się zanieczyszczeń związanych ze zgonem.

Koniecznie trzeba dodać, że wszelkie czynności wykonuje się pod nieobecność mieszkańców. Dodatkowo, musi upłynąć trochę czasu, zanim znów będzie można bezpiecznie korzystać z lokalu. Firma umożliwia powrót do mieszkania już po 12 godzinach. Jest to optymalny czas, w którym wszystkie substancje chemiczne nie będą w tak stężonej postaci.

Gdzie działa taka firma?

Firma sprzątająca pomieszczenia po śmierci może przyjmować zlecenia dotyczące pomieszczeń takich jak:

  • Mieszkania i domy,
  • Klatki schodowe, korytarze i windy,
  • Piwnice, komórki, garaże,
  • Pokoje hotelowe,
  • Zagracone i zaniedbane pomieszczenia po zmarłych, zwłaszcza po osobach z tendencjami do zbieractwa,
  • Biura, lokale i inne pomieszczenia użyteczności publicznej.

Wypadki zdarzają się również w pracy – na tym filmiku możecie obejrzeć, jak sprzątano zakład pracy po śmiertelnym wypadku:

Śmierć, zabójstwo lub samobójstwo mogą zdarzyć się w każdym miejscu. Firma, oprócz porządkowania lokalu, dodatkowo usuwa nieprzyjemny zapach po zgonie. Usługi wykonywane są na terenie całego kraju.

Media

Istnieje wiele artykułów i wywiadów z właścicielem firmy Vector. Wykonywanie usług polegających na sprzątaniu po zmarłych to wciąż nowość w Polsce. Wiele jest osób, które chętnie skorzystałyby z takiej usługi, jednak wciąż niewiele osób wie, że istnieje taka możliwość. Wiele jest też przypadków, w których wręcz trzeba powierzyć to zadanie specjalnej firmie.

W wywiadach właściciel udziela informacji oraz wyjaśnia, w jaki sposób wykonywane są czynności. Sprzątanie po zmarłych to dość wymagająca usługa. Niewiele jest firm w Polsce, które mogą zaoferować tak rzetelnie wykonywane zadania – warto o tym pamiętać, szukając odpowiedniego wykonawcy podobnych usług.

Previous Tegoroczne straty spowodowane zjawiskami pogodowymi ubezpieczyciele szacują na 125 mld dol
Next Wysoki wkład własny przy kredycie na zakup mieszkania hamuje rynek

Może to Ci się spodoba

Duży deficyt specjalistów z branży IT

Globalnie luka kadrowa w branży szacowana jest na dwa miliony wakatów. W Polsce nieobsadzonych jest 30–50 tys. miejsc. Pracodawcy w branży IT prześcigają się w walce o pracownika. Oferują wyższe wynagrodzenia i atrakcyjne benefity, oryginalne

Polskie firmy przodują w delegowaniu pracowników do Niemiec i Austrii

Już co piąty delegowany w Europie jest Polakiem. Większość wysyłanych pracowników to doświadczone osoby, informatycy i inżynierowie. Przekłada się to na zarobki – w Austrii i Niemczech są znacznie wyższe niż w innych krajach wybieranych

Drutex chce w ciągu trzech lat podwoić sprzedaż i osiągnąć ponad 1 mld zł przychodów

Bytowski Drutex, lider rynku okien pionowych w Europie, zamierza w tym roku osiągnąć 750 mln zł sprzedaży, a w ciągu 2–3 lat przekroczyć 1 mld zł obrotów. Spółka przewiduje też konieczność dalszej rozbudowy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!