Pożyczki dla bezrobotnych – czy w ogóle są możliwe?

Pożyczki dla bezrobotnych – czy w ogóle są możliwe?

Osoby bezrobotne nie mają właściwie szans, by uzyskać pożyczkę w banku. Każda placówka bankowa, przyznając pożyczkę lub kredyt, bierze pod uwagę stan zatrudnienia wnioskodawcy. Osoby, które nie mogą wykazać stałego dochodu i zatrudnienia, po prostu nie otrzymują dofinansowania. A jak sprawa wygląda w przypadku instytucji pozabankowych? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

  1. Co oferują firmy pozabankowe?
  2. Jakie dokumenty są wymagane?
  3. Jak przebiega proces przyznawania pożyczki?

Co oferują firmy pozabankowe?

Pożyczki dla bezrobotnych są udzielane przez różnego rodzaju instytucje pozabankowe, jednakże należy mieć na uwadze, że nie wszystkie firmy decydują się na tego rodzaju rozwiązanie. Istnieją jednakże placówki, w których nawet osoba bez stałego zatrudnienia może otrzymać takie dofinansowanie. W tego rodzaju przypadkach firmy biorą pod uwagę przede wszystkim miesięczne wpływy finansowe na konto. Mimo że oficjalnie osoba pozostaje bezrobotna, może pracować na czarno, jak też – jeśli nie pracuje w ogóle – otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych. W zależności więc od wysokości miesięcznych wpływów na konto, może otrzymać konkretną kwotę. Należy przy tym pamiętać, że niestety nie będą to bardzo wysokie kwoty, ale – w zależności od konkretnej firmy – od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jakie dokumenty są wymagane?

W zależności od instytucji pozabankowej, wymagane są innego rodzaju dokumenty. Niektóre potrzebują np. wspomnianego już potwierdzenia miesięcznych wpływów na konto, jednakże są firmy, które oferują tzw. pożyczki na dowód. Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku wymagane jest jedynie podanie niezbędnych danych z dowodu osobistego. Na ich podstawie firma sprawdza np. czy dany wnioskodawca nie zalega z regularnym spłacaniem kredytów w innych firmach oraz czy w ogóle posiada inne zadłużenia. Jeśli owe sprawdzenie w tak zwanych bazach kredytowych przebiegnie pomyślnie, dana osoba może uzyskać w szybki sposób dofinansowanie, którego potrzebuje.

Jak przebiega proces przyznawania pożyczki?

Składając wniosek o pożyczkę, wnioskodawca zazwyczaj wyraża zgodę na sprawdzenie go we wspomnianych bazach. Po pomyślnej weryfikacji wniosku, pożyczkodawca wydaje decyzję o przyznaniu pożyczki. Firmy internetowe działają bardzo szybko. Po uzyskaniu takiej zgody, w ciągu nawet kilkunastu minut klient otrzymuje konkretną kwotę na swoje konto bankowe.

Decydując się na wzięcie pożyczki w firmie pozabankowej, należy szczególnie zwrócić uwagę na otrzymaną umowę. Należy ją dokładnie przeczytać przed podpisaniem, zwracając uwagę zwłaszcza na konkretną kwotę, która będzie do oddania, a także terminy, w których należy spłacać kolejne raty lub też całość wnioskowanej kwoty wraz z odsetkami.

Previous Małe i średnie firmy inwestują w benefity dla pracowników
Next Newsy Reputacja marki przekłada się na finanse i sprzedaż

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Urodzaj na rynku obligacji korporacyjnych

O sytuacji na polskim rynku obligacji skarbowych i korporacyjnych, a także planach finansowania budżetu na 2015 r. rozmawiamy z Dariuszem Laskiem, dyrektorem inwestycyjnym ds. papierów dłużnych w Union Investment TFI

Wiadomości 0 Comments

Polskie firmy pozyskały na innowacje 90 mln euro z unijnego programu Horyzont 2020

Obok uczelni i instytutów badawczych, polskie firmy są największym beneficjentem unijnych grantów z programu Horyzont 2020. Na ich koncie jest w tej chwili 346 projektów, dofinansowanych na kwotę prawie 90 mln euro. Najbardziej

Wiadomości 0 Comments

Polacy chętnie podróżują jesienią

Jesień sprzyja podróżom. Polacy wykorzystują ten czas na zwiedzanie polskich miast, ale chętnie odwiedzają także daleką Azję i europejskie stolice. Egzotyki szukają w Bangkoku. Z kolei najczęściej wybieranymi kierunkami lotów w Europie były

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!