Płatności kartą mogą być wkrótce popularniejsze niż gotówką

Płatności kartą mogą być wkrótce popularniejsze niż gotówką

W Polsce zmienia się postrzeganie płatności bezgotówkowych. Ich dostępność traktowana jest jako coś oczywistego i naturalnego – wynika z najnowszego badania „Postawy Polaków wobec form płatności”. Dostęp do terminali płatniczych znacznie ułatwia program Polska Bezgotówkowa.

Polacy coraz częściej płacą bezgotówkowo. Okazuje się, że już 60 proc. z nich preferuje płatności kartą lub smartfonem, a jedynie 30 proc. – gotówką.

Co więcej, z badań wynika, że ponad 80 proc. badanych zauważyło w ciągu ostatnich 12 miesięcy większą dostępność terminali płatniczych w punktach handlowych i handlowo-usługowych. Mimo to ponad połowa ankietowanych (59 proc.) zauważa, że przynajmniej raz w miesiącu znajduje się w sytuacji, w której musi zapłacić gotówką.

Wkrótce może się to jednak zmienić. Trwa bowiem program Polska Bezgotówkowa, który cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców.

Polska Bezgotówkowa – na czym polega program?

Dzięki programowi, mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy dotychczas lub przez ostatnie 12 miesięcy nie przyjmowali płatności kartami płatniczymi w swoich placówkach, mogą otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych. Nie płacą przy tym za instalację urządzeń, nie ponoszą też kosztów prowizji od transakcji kartami Visa i MasterCard przez 12 miesięcy.

Przedsiębiorca, który bierze udział w programie, ma do wyboru zarówno terminale standardowe, jak i te typu Smart, zarówno stacjonarne, jak i przenośne. Wszystkie urządzenia akceptują płatności kartami płatniczymi Visa, MasterCard, JCB, Diners, UPI, a także płatności telefonem komórkowym i systemem BLIK.

By wziąć udział w programie należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać terminal, wypełnić zgłoszenie, przejść weryfikację i oczekiwać na kuriera z dostawą.

Jakie warunki obowiązują po upływie 12 miesięcy? Po roku najem terminala stacjonarnego wynosi 39 zł miesięcznie, a przenośnego – 49 zł miesięcznie. Terminal typu smart przechodzi na własność uczestnika programu na własność bez dodatkowych opłat.

Miesięczna prowizja procentowa od transakcji kartami wynosi 0,69 proc. w przypadku karty Visa, 0,79 proc. w przypadku MasterCard, 0,99 proc. przy UPI, JCB, a 0,29 proc. przy systemie BLIK. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/o-programie/.

Popularność transakcji bezgotówkowych rośnie. Z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w drugim kwartale 2018 roku Polacy wykonali ponad miliard płatności kartą. To o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Jak wyliczają eksperci, już na początku 2019 roku płatności kartą staną się w Polsce popularniejsze niż rozliczenia w gotówce!

Previous Mikrosamochody przyszłością elektrycznej motoryzacji
Next Sukcesja firmy po śmierci właściciela będzie prostsza. Nowe prawo wchodzi w życie 25 listopada

Może to Ci się spodoba

Ubezpieczenia 0 Comments

Poczta zaoferuje ubezpieczenie sprzętu domowego i elektroniki

Nagłe i krótkotrwałe skoki napięcia mogą zniszczyć sprzęt elektroniczny, RTV i AGD. To częsty powód wypłacania odszkodowań z ubezpieczeń mieszkania czy domu. Dla osób, które takiego zabezpieczenia nie mają lub których polisa nie obejmuje przepięć,

Finanse osobiste 0 Comments

Oszczędzaj na wymianie walut w Internecie – poradnik dla kredytobiorców

Zaciągnąłeś kredyt hipoteczny we franku szwajcarskim? Wielu klientów lata temu uważało to za dobry wybór, ale rosnące ceny waluty helweckiej zweryfikowały opłacalność takiej inwestycji. Obecnie wielu kredytobiorców decyduje się na

Finanse osobiste 0 Comments

Allianz Polska chce być w trójce najczęściej wybieranych ubezpieczycieli

Allianz Polska poprzez innowacje technologiczne chce przyciągnąć nowych klientów, przede wszystkim z pokolenia millenialsów. Ubezpieczyciel w nowej strategii zapowiada inwestycje w rozwój cyfrowych kanałów sprzedaży i budowę nowych placówek w mniejszych miastach. Produkty mają być

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!