Płatności kartą mogą być wkrótce popularniejsze niż gotówką

Płatności kartą mogą być wkrótce popularniejsze niż gotówką

W Polsce zmienia się postrzeganie płatności bezgotówkowych. Ich dostępność traktowana jest jako coś oczywistego i naturalnego – wynika z najnowszego badania „Postawy Polaków wobec form płatności”. Dostęp do terminali płatniczych znacznie ułatwia program Polska Bezgotówkowa.

Polacy coraz częściej płacą bezgotówkowo. Okazuje się, że już 60 proc. z nich preferuje płatności kartą lub smartfonem, a jedynie 30 proc. – gotówką.

Co więcej, z badań wynika, że ponad 80 proc. badanych zauważyło w ciągu ostatnich 12 miesięcy większą dostępność terminali płatniczych w punktach handlowych i handlowo-usługowych. Mimo to ponad połowa ankietowanych (59 proc.) zauważa, że przynajmniej raz w miesiącu znajduje się w sytuacji, w której musi zapłacić gotówką.

Wkrótce może się to jednak zmienić. Trwa bowiem program Polska Bezgotówkowa, który cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców.

Polska Bezgotówkowa – na czym polega program?

Dzięki programowi, mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy dotychczas lub przez ostatnie 12 miesięcy nie przyjmowali płatności kartami płatniczymi w swoich placówkach, mogą otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych. Nie płacą przy tym za instalację urządzeń, nie ponoszą też kosztów prowizji od transakcji kartami Visa i MasterCard przez 12 miesięcy.

Przedsiębiorca, który bierze udział w programie, ma do wyboru zarówno terminale standardowe, jak i te typu Smart, zarówno stacjonarne, jak i przenośne. Wszystkie urządzenia akceptują płatności kartami płatniczymi Visa, MasterCard, JCB, Diners, UPI, a także płatności telefonem komórkowym i systemem BLIK.

By wziąć udział w programie należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać terminal, wypełnić zgłoszenie, przejść weryfikację i oczekiwać na kuriera z dostawą.

Jakie warunki obowiązują po upływie 12 miesięcy? Po roku najem terminala stacjonarnego wynosi 39 zł miesięcznie, a przenośnego – 49 zł miesięcznie. Terminal typu smart przechodzi na własność uczestnika programu na własność bez dodatkowych opłat.

Miesięczna prowizja procentowa od transakcji kartami wynosi 0,69 proc. w przypadku karty Visa, 0,79 proc. w przypadku MasterCard, 0,99 proc. przy UPI, JCB, a 0,29 proc. przy systemie BLIK. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/o-programie/.

Popularność transakcji bezgotówkowych rośnie. Z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w drugim kwartale 2018 roku Polacy wykonali ponad miliard płatności kartą. To o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Jak wyliczają eksperci, już na początku 2019 roku płatności kartą staną się w Polsce popularniejsze niż rozliczenia w gotówce!

Previous Mikrosamochody przyszłością elektrycznej motoryzacji
Next Sukcesja firmy po śmierci właściciela będzie prostsza. Nowe prawo wchodzi w życie 25 listopada

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Ponad 1,74 mln Polaków nie spłaca swoich zobowiązań

W ciągu roku w Rejestrze BIG InfoMonitor przybyło blisko pół miliona niesolidnych dłużników. Problem ze spłatą swoich zobowiązań ma już 1,74 mln Polaków. Wartość nieuregulowanych długów wzrosła w tym czasie dwukrotnie –

Finanse osobiste 0 Comments

Jak reforma systemu emerytalnego wpłynęła na OFE

Zgodnie z reformą systemu emerytalnego przeprowadzoną w ubiegłym roku, członkowstwo w Otwartych Funduszach Emerytalnych przestało być obowiązkowe. Na konto funduszu obecnie wpływa 2,92% wynagrodzenia osób, które złożyły deklarację do ZUS

Finanse osobiste 0 Comments

Masz do przewiezienia dużą ilość gotówki? Firma ochroniarska zrobi to za ciebie. Poznaj 5 powodów, dlaczego warto ją zaangażować

Choć spora część płatności odbywa się dziś elektronicznie – bez fizycznego przekazania gotówki, klienci nadal chętnie sięgają do portfela po banknoty i monety. A skoro tak, powstaje zagrożenie, że ktoś

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!