Nieruchomości przemysłowe – nowoczesne rozwiązania w zakresie magazynowania

Nieruchomości przemysłowe – nowoczesne rozwiązania w zakresie magazynowania

Oparte na szkieletach stalowych lub aluminiowych lekkie hale modułowe i namiotowe coraz częściej zastępują klasyczne nieruchomości magazynowe. Jakie są ich zalety i co sprawia, że przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po tego rodzaju hale – na te i inne pytania związane z nowoczesnymi sposobami magazynowania odpowiadamy w tekście.

Magazynowe hale namiotowe

Integralnym etapem prawie każdej działalności produkcyjnej jest magazynowanie gotowych wyrobów. W tym zakresie do niedawna przedsiębiorcy mieli dość ograniczone możliwości. Obecnie mogą korzystać z nowoczesnych rozwiązań magazynowych. Jednym z nich są właśnie hale namiotowe oparte o lekkie konstrukcje stalowe czy aluminiowe, w których dach i ściany pokryte są specjalną membraną. Tego rodzaju hale mają wiele zalet:

– możliwość szybkiego zaaranżowania dowolnej przestrzeni do celów magazynowych,

– możliwość rozbudowania hali w dowolnym momencie,

– niska cena budowy (postawienie hali namiotowej jest zdecydowanie tańsze niż budowa murowanego magazynu),

– niskie koszty eksploatacji,

– elastyczność, magazynową halę namiotową można postawić w kilka godzin, w razie zmiany planów czy koniunktury na rynku, halę można szybko rozebrać i przenieść w inne miejsce. Hale można kupić na własność lub wynająć.

– funkcjonalność, brak centralnych filarów i słupów sprawia, że można optymalnie zaaranżować przestrzeń magazynową, ponadto taka konstrukcja usprawnia proces magazynowania – łatwiej manewrować wózkiem widłowym,

– bezpieczeństwo – hale namiotowe można użytkować przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych (zadaszenia spełniają wymagania PN-EN 13782, wykorzystane w budowie materiały umożliwiają przyjmowanie obciążenia śniegiem zgodnego z normą, sam dach jest tak ukształtowany, aby nie zalegały na nim opady i samoczynnie się oczyszczał).

-komfort pracy, istnieje możliwość zamontowania urządzeń grzewczych, które będą dbały o odpowiednią temperaturę magazynowania i zapewnią dogodne warunki dla pracowników.

Całoroczne hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla firm poszukujących tanich i elastycznych rozwiązań. Wydaje się, popularność tego rodzaju obiektów to znak czasów, kiedy przedsiębiorcy nie chcą angażować dużych środków w budowę klasycznych magazynów – nie chcą wiązać się z miejscem, wolą rozwiązania przejściowe, z których mogą w każdej chwili zrezygnować. Dzięki temu mogą reagować na aktualne potrzeby, trendy oraz dostosowywać się do koniunktury i rynków zbytu.

Magazynowe hale modułowe

Tego rodzaju hale stanowią atrakcyjną alternatywę wobec klasycznych nieruchomości przemysłowych. Tak jak w przypadku hal namiotowych, hale modułowe oparte są na lekkich stalowych szkieletach i składają się z gotowych modułów. W ten sposób można zaaranżować praktycznie każdą przestrzeń na magazyn, Budowa takiej hali zajmuje jedynie kilka dni i nie wymaga angażowania specjalistycznego i drogiego sprzętu (dzięki zastosowaniu kilku rodzajów elementów oraz jednakowych otworów śrubowych, montaż jest szybki i prosty). Halę opartą na gotowych modułach można postawić praktycznie w każdym miejscu. Hale modułowe, jak sama nazwa mówi, zbudowane są z powtarzalnych modułów. Taka konstrukcja pozwala na budowę obiektów o dowolnej długości, która zawsze będzie wielokrotnością 6 metrów (taką długość najczęściej ma jeden moduł). Wysokość hal modułowych wynosi przeważnie ok. 5 – 6 m, a spadek dachu 13 stopni. Konstrukcja hali oparta jest na szkielecie wykonanym z profili gorącowalcowanych stanowiących główny układ nośny oraz profili zimno giętych stanowiących konstrukcję pod obudowę hali. Może ona być wykonana z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym, z wełny mineralnej lub styropianowym. Pomiędzy okładziną zewnętrzną a wewnętrzną montowana jest izolacja.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami odpowiadającymi za projektowanie oraz produkcję namiotowych hal magazynowych – Rekord Hale Namiotowe sp. z o.o. https://www.halenamiotowe.com.pl/hale-magazynowe-namioty-magazynowe/

Previous Bezpieczna pożyczka online
Next Pożyczki dla bezrobotnych – czy w ogóle są możliwe?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Boom mieszkaniowy napędza rekordowe wyniki producentom materiałów budowlanyc

Branża materiałów budowlanych notuje rekordowe wyniki i zdaniem ekspertów perspektywy na 2018 rok są jeszcze lepsze. Ze względu na duży popyt czas realizacji zamówień wydłużył się, a dodatkowym wyzwaniem jest niedobór

Wiadomości 0 Comments

Obsługa klienta coraz bardziej się automatyzuje

Nowe technologie zmieniają oblicze obsługi klienta. Już teraz co trzecia firma oferująca usługi w internecie ma samodzielne boty, które mogą odpowiadać na proste pytania. Firma Gartner szacuje, że do 2021 r.

Wiadomości 0 Comments

Pasażerowie polskich lotnisk mogą się starać o odszkodowania na łączną kwotę 185 mln zł

Problemy linii lotniczych w 2017 roku dają ponad 155 tys. pasażerów podstawę do ubiegania się o rekompensatę finansową. Gdyby wszyscy się na to zdecydowali, odszkodowania mogłyby sięgnąć blisko 44 mln euro, czyli

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!