Niebezpieczeństwa związane z zażywaniem dopalaczy

Niebezpieczeństwa związane z zażywaniem dopalaczy

Wiele osób uważa, że tylko dlatego, że lek jest legalny, można go bezpiecznie zażywać. Jest to zrozumiałe przekonanie, ale niestety jest ono błędne. Na rynku dostępnych jest wiele substancji, które można legalnie kupować i stosować, ale nie są one wcale bezpieczne. Legalne dopalacze, czyli nowe substancje psychoaktywne, są tworzone w celu powielenia skutków wielu nielegalnych substancji. Jednak producenci tych substancji zawsze zmieniają receptury, więc ci, którzy je przyjmują, mogą nieumyślnie narazić się na niebezpieczeństwo.

Prawne dopalacze są mieszanką syntetyczną lub ziołową i są tworzone tak, aby działać w podobny sposób jak narkotyki takie jak kokaina, marihuana, ecstasy, heroina lub LSD. Wielu nastolatków bierze legalne dopalacze, ponieważ są one tanie, łatwo dostępne i nie ma żadnych kar za ich posiadanie. Jednak wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że mogą one być tak samo silne jak ich nielegalne odpowiedniki – i tak samo uzależniające. Co więcej, w wielu przypadkach mogą one być niebezpieczne, a nawet śmiertelne.

Prawne wysokich producentów obejść prawo poprzez mieszanie substancji, które nie są objęte ustawą o nadużywaniu narkotyków. Chociaż niektóre substancje, które kiedyś były dostępne jako dopalacze, są obecnie zakazane, producenci po prostu nadal zastępują je nowymi substancjami. Rządowi trudno jest kontrolować sprzedaż i produkcję legalnych dopalaczy, ponieważ formuły ciągle się zmieniają. Trudno jest również lekarzom leczyć osoby reagujące na te substancje, ponieważ nie mają oni pojęcia, jakie są ich składniki.

Jak producenci naginają prawo

Pewna liczba substancji lub składników jest nielegalna w przypadku sprzedaży do spożycia przez ludzi. Producenci i sprzedawcy detaliczni tych substancji mogą jednak obejść ten proceder, oznaczając je jako „nienadające się do spożycia przez ludzi”. Mogą oni reklamować je jako kadzidła, sole do kąpieli lub żywność roślinną i sprzedawać legalnie. Producenci powiedzą, że to, co ludzie zdecydują się z nimi zrobić po tym, nie jest ich obowiązkiem.

Brak regulacji

Prawnie dopalacze powodują problemy wśród młodych ludzi w całym kraju, a problem polega na tym, że nikt nie wie dokładnie, co bierze. Ponieważ producenci stale zmieniają formuły, użytkownicy mogą raz stwierdzić, że dana substancja jest w porządku, ale za każdym razem mogą źle reagować na „tę samą” substancję. Prawnie dopalacze są nieuregulowane, a ci, którzy je przyjmują, nie mają możliwości dowiedzieć się, co zawiera dana substancja lub jak silna jest. Nie mają też pojęcia, czy wystąpią u nich jakieś paskudne skutki uboczne.

Skutki długoterminowe

Ponieważ prawnie dopalacze są nowe i niesprawdzone, trudno jest wiedzieć, jakie mogą być długofalowe skutki zdrowotne. Jednakże badania wykazały, że mogą one być wysoce uzależniające. Niedawny przypadek nastolatka w Belfaście, który zmarł po przyjęciu dopalaczy, zwrócił uwagę na uzależniający charakter tych substancji – zmagał się on z uzależnieniem od tych substancji przez trzy lata i nie udało mu się go pokonać.

Inną kwestią związaną z dopalaczami prawnymi jest fakt, że wielu użytkowników doświadczy samobójczych tendencji, będąc pod ich wpływem. Wielu lekarzy wyraziło zaniepokojenie faktem, że pacjenci będący pod wpływem dopalaczy często wymagają powstrzymywania się z powodu zmiany zachowania. Lekarze obawiają się również, że dopalacze mogą wpływać na oddychanie i ciśnienie krwi.

Po większą porcję wiedzy w zakresie działania dopalaczy oraz ich skutków zajrzyjcie na https://dopalaczeuzaleznienie.pl/

Previous 8 Ćwiczeń z zakresu tłumaczenia języka hiszpańskiego.

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Odważ się… na bogactwo!

„Ludzie, którzy twierdzą, że pieniądze szczęścia nie dają, albo sami ich nie mają, albo kompletnie nie wiedzą, na co je wydawać…” W Polsce wciąż panuje przekonanie, że pieniądze to coś

Wiadomości 0 Comments

5 unikalnych pomysłów na integrację i konferencję biznesową – tylko w Manor House SPA Chlewiska

Konferencje, kongresy, team building, eventy i szkolenia to dziś nieodłączne elementy prowadzenia biznesu i budowania partnerskich relacji na zewnątrz i wewnątrz firmy. Czy jednak nudne szkolenie i „dobra” zabawa są

Wiadomości 0 Comments

5 powodów dla których warto wypożyczyć samochód bezpośrednio na lotnisku

Wypożyczanie samochodów stało się ostatnio coraz bardziej popularną metodą podróżowania. Dzieje się tak, ponieważ podróżowanie samolotem jest obecnie szybkie i tanie. Dziś nie opłaca nam się już wsiadać do samochodu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!