Niebezpieczeństwa związane z zażywaniem dopalaczy

Niebezpieczeństwa związane z zażywaniem dopalaczy

Wiele osób uważa, że tylko dlatego, że lek jest legalny, można go bezpiecznie zażywać. Jest to zrozumiałe przekonanie, ale niestety jest ono błędne. Na rynku dostępnych jest wiele substancji, które można legalnie kupować i stosować, ale nie są one wcale bezpieczne. Legalne dopalacze, czyli nowe substancje psychoaktywne, są tworzone w celu powielenia skutków wielu nielegalnych substancji. Jednak producenci tych substancji zawsze zmieniają receptury, więc ci, którzy je przyjmują, mogą nieumyślnie narazić się na niebezpieczeństwo.

Prawne dopalacze są mieszanką syntetyczną lub ziołową i są tworzone tak, aby działać w podobny sposób jak narkotyki takie jak kokaina, marihuana, ecstasy, heroina lub LSD. Wielu nastolatków bierze legalne dopalacze, ponieważ są one tanie, łatwo dostępne i nie ma żadnych kar za ich posiadanie. Jednak wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że mogą one być tak samo silne jak ich nielegalne odpowiedniki – i tak samo uzależniające. Co więcej, w wielu przypadkach mogą one być niebezpieczne, a nawet śmiertelne.

Prawne wysokich producentów obejść prawo poprzez mieszanie substancji, które nie są objęte ustawą o nadużywaniu narkotyków. Chociaż niektóre substancje, które kiedyś były dostępne jako dopalacze, są obecnie zakazane, producenci po prostu nadal zastępują je nowymi substancjami. Rządowi trudno jest kontrolować sprzedaż i produkcję legalnych dopalaczy, ponieważ formuły ciągle się zmieniają. Trudno jest również lekarzom leczyć osoby reagujące na te substancje, ponieważ nie mają oni pojęcia, jakie są ich składniki.

Jak producenci naginają prawo

Pewna liczba substancji lub składników jest nielegalna w przypadku sprzedaży do spożycia przez ludzi. Producenci i sprzedawcy detaliczni tych substancji mogą jednak obejść ten proceder, oznaczając je jako „nienadające się do spożycia przez ludzi”. Mogą oni reklamować je jako kadzidła, sole do kąpieli lub żywność roślinną i sprzedawać legalnie. Producenci powiedzą, że to, co ludzie zdecydują się z nimi zrobić po tym, nie jest ich obowiązkiem.

Brak regulacji

Prawnie dopalacze powodują problemy wśród młodych ludzi w całym kraju, a problem polega na tym, że nikt nie wie dokładnie, co bierze. Ponieważ producenci stale zmieniają formuły, użytkownicy mogą raz stwierdzić, że dana substancja jest w porządku, ale za każdym razem mogą źle reagować na „tę samą” substancję. Prawnie dopalacze są nieuregulowane, a ci, którzy je przyjmują, nie mają możliwości dowiedzieć się, co zawiera dana substancja lub jak silna jest. Nie mają też pojęcia, czy wystąpią u nich jakieś paskudne skutki uboczne.

Skutki długoterminowe

Ponieważ prawnie dopalacze są nowe i niesprawdzone, trudno jest wiedzieć, jakie mogą być długofalowe skutki zdrowotne. Jednakże badania wykazały, że mogą one być wysoce uzależniające. Niedawny przypadek nastolatka w Belfaście, który zmarł po przyjęciu dopalaczy, zwrócił uwagę na uzależniający charakter tych substancji – zmagał się on z uzależnieniem od tych substancji przez trzy lata i nie udało mu się go pokonać.

Inną kwestią związaną z dopalaczami prawnymi jest fakt, że wielu użytkowników doświadczy samobójczych tendencji, będąc pod ich wpływem. Wielu lekarzy wyraziło zaniepokojenie faktem, że pacjenci będący pod wpływem dopalaczy często wymagają powstrzymywania się z powodu zmiany zachowania. Lekarze obawiają się również, że dopalacze mogą wpływać na oddychanie i ciśnienie krwi.

Po większą porcję wiedzy w zakresie działania dopalaczy oraz ich skutków zajrzyjcie na https://dopalaczeuzaleznienie.pl/

Previous 8 Ćwiczeń z zakresu tłumaczenia języka hiszpańskiego.
Next Gdzie zdobędziemy pieniądze na rozwój firmy?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W tym roku BP uruchomi w Polsce około 30 nowych stacji

W ciągu 25 lat obecności w Polsce koncern BP zainwestował 1,5 mld dolarów. Od 1995 roku uruchomił 500 stacji paliw i co roku zamierza otwierać 30 nowych. Firma zatrudnia nad Wisłą bezpośrednio

Wiadomości 0 Comments

Wybór ciągnika rolniczego

Prowadząc gospodarstwo rolnicze współcześnie trzeba oczywiście posiadać odpowiednie wyposażenie w maszyny, które w trakcie pracy będą wykorzystywane. To bardzo ważny element, ponieważ bez dobrych sprzętów praca w gospodarstwie rolnym współcześnie

Wiadomości 0 Comments

Zainteresowanie budową domu jednorodzinnego rośnie

Niski koszt pieniądza w połączeniu ze stabilną ofertą gruntów budowlanych sprawiają, że obecnie jest dobry moment na budowę domu jednorodzinnego – przekonuje Jarosław Jurak, prezes firmy Danwood. Zdaniem ekspertów na polskim

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!