Najlepiej zarabiający sportowcy świata

Najlepiej zarabiający sportowcy świata

Kibiców od zawsze ciekawił nie tylko sport, ale także pieniądze otaczające różne dyscypliny. Wielkie koncerny towarzyszą największym rozgrywkom. Zarabiają nie tylko organizatorzy, właściciele, ale przede wszystkim największe gwiazdy sportu. Magazyn “Forbes” kolejny raz opublikował listę najlepiej opłacanych zawodników (lata 2017-2018).

Na liście nie ma zaskoczenia, bo po raz kolejny rozpoczynają ją piłkarze. Tym razem zajęli całe podium. Najlepiej zarabiającym piłkarzem, a zarazem sportowcem w 2019 roku jest Lionel Messi. Gwiazda reprezentacji Argentyny zarobiła 127 milionów dolarów. Piłkarz FC Barcelony otrzymał niedawno Złotą Piłkę, nagrodę dla najlepszego piłkarza 2019 roku. Rozgrywki La Liga, w których największą gwiazdą jest właśnie Lionel Messi można śledzić w Internecie – za pośrednictwem legalnych transmisji, czy relacji tekstowych na żywo – na przykład u bukmacherów. Taką ofertę posiada licencjonowany bukmacher Betclic, a opis transmisji wideo i relacji na żywo znajdziesz na stronie kod betclic.

Drugie miejsce na liście zajął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk kreowany jest na największego rywala Lionela Messiego, a tak naprawdę, coraz częściej dochodzą słuchy, że Panowie zwyczajnie się lubią. Nie podlega jednak wątpliwości, że rywalizują, ale z duchem sportu. CR7 zarobił 109 milionów dolarów.

Trzecim piłkarzem, a zarazem sportowcem, który przekroczył “sto baniek” jest Neymar. Brazylijczyk odszedł do PSG, aby dorównać Messiemu i Ronaldo, ale coraz częściej słyszy się, że to był zły ruch. Neymar wpadł w stagnacje, a jego gwiazda nie błyszczy już tak, jak dawniej. Chciałby za wszelką cenę wyrwać się z Parku Książąt, ale nie pozwalają na to katarscy szejkowie. Neymar zarobił 105 milionów dolarów.

W ostatnim zestawieniu wspomnianego magazynu listę otwierał Floyd Mayweather Jr., który jednak przeszedł na sportową emeryturę. Pięściarz zarobił wówczas aż 285 milionów dolarów! Teraz został zdetronizowany przez piłkarzy, ale ich zarobki nie mogą równać się z tym, co zgarnął wspomniany Mayweather Jr.

Jak wyglądają reprezentanci innych sportów w okresie 2017-18? Meksykański bokser, Canelo Alvarez zarobił 94 milionóœ dolarów, co daje mu czwarte miejsce w przedstawionym rankingu. O około 600 tysięcy dolarów mniej zgarnął szwajcarski tenisista – Roger Federer. Russell Wilson oraz Aaron Rodgers to kolejni na liście. Tym razem mowa o reprezentantach futbolu amerykańskiego, którzy zgarnęli niecałe 90 “baniek”. Czołową dziesiątkę najlepiej opłacanych sportowców zamykają koszykarze. Gwiazdy NBA – LeBron James, Stephen Curry oraz Kevin Durant.

W czołówce rankingu próżno szukać Polaków, choć gwiazda Roberta Lewandowskiego świeci coraz jaśniej.

Previous Polskie koncerny energetyczne coraz mocniej stawiają na odnawialne źródła energii
Next Prawie połowa dochodów budżetowych to podatki od pracujących

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Po dwóch latach rekordowych wzrostów branża PR spodziewa się niewielkiego spowolnienia

Ubiegły rok w branży PR upłynął pod znakiem walki z dezinformacją i nadużywaniem terminu „public relations” niezgodnie z definicją, problemów z rekrutowaniem jakościowych kadr i dalszego, rosnącego wpływu technologii. Agencje zaliczają go do udanych, o czym świadczy

Wiadomości 0 Comments

NFOŚiGW przeznacza 10 mld zł na poprawę jakości powietrza w Polsce

W ostatnich tygodniach dopuszczalnie limity zanieczyszczeń w wielu polskich miastach zostały znacznie przekroczone. Według ONZ i WHO Polska znajduje się w europejskim ogonie pod względem jakości powietrza, a zanieczyszczeniami oddycha 90 proc. mieszkańców

Wiadomości 0 Comments

80 proc. upraw ma być objętych ochroną dzięki dystrybucji ubezpieczeń przez Pocztę Polską

Jedynie 10 proc. rolników ubezpiecza swoje uprawy. Jeszcze mniej żywy inwentarz. Pomóc to zmienić mają ubezpieczenia Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych pod marką AGRO Ubezpieczenia. Państwowe dopłaty sięgają 65 proc. i można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!