Najlepiej zarabiający sportowcy świata

Najlepiej zarabiający sportowcy świata

Kibiców od zawsze ciekawił nie tylko sport, ale także pieniądze otaczające różne dyscypliny. Wielkie koncerny towarzyszą największym rozgrywkom. Zarabiają nie tylko organizatorzy, właściciele, ale przede wszystkim największe gwiazdy sportu. Magazyn “Forbes” kolejny raz opublikował listę najlepiej opłacanych zawodników (lata 2017-2018).

Na liście nie ma zaskoczenia, bo po raz kolejny rozpoczynają ją piłkarze. Tym razem zajęli całe podium. Najlepiej zarabiającym piłkarzem, a zarazem sportowcem w 2019 roku jest Lionel Messi. Gwiazda reprezentacji Argentyny zarobiła 127 milionów dolarów. Piłkarz FC Barcelony otrzymał niedawno Złotą Piłkę, nagrodę dla najlepszego piłkarza 2019 roku. Rozgrywki La Liga, w których największą gwiazdą jest właśnie Lionel Messi można śledzić w Internecie – za pośrednictwem legalnych transmisji, czy relacji tekstowych na żywo – na przykład u bukmacherów. Taką ofertę posiada licencjonowany bukmacher Betclic, a opis transmisji wideo i relacji na żywo znajdziesz na stronie kod betclic.

Drugie miejsce na liście zajął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk kreowany jest na największego rywala Lionela Messiego, a tak naprawdę, coraz częściej dochodzą słuchy, że Panowie zwyczajnie się lubią. Nie podlega jednak wątpliwości, że rywalizują, ale z duchem sportu. CR7 zarobił 109 milionów dolarów.

Trzecim piłkarzem, a zarazem sportowcem, który przekroczył “sto baniek” jest Neymar. Brazylijczyk odszedł do PSG, aby dorównać Messiemu i Ronaldo, ale coraz częściej słyszy się, że to był zły ruch. Neymar wpadł w stagnacje, a jego gwiazda nie błyszczy już tak, jak dawniej. Chciałby za wszelką cenę wyrwać się z Parku Książąt, ale nie pozwalają na to katarscy szejkowie. Neymar zarobił 105 milionów dolarów.

W ostatnim zestawieniu wspomnianego magazynu listę otwierał Floyd Mayweather Jr., który jednak przeszedł na sportową emeryturę. Pięściarz zarobił wówczas aż 285 milionów dolarów! Teraz został zdetronizowany przez piłkarzy, ale ich zarobki nie mogą równać się z tym, co zgarnął wspomniany Mayweather Jr.

Jak wyglądają reprezentanci innych sportów w okresie 2017-18? Meksykański bokser, Canelo Alvarez zarobił 94 milionóœ dolarów, co daje mu czwarte miejsce w przedstawionym rankingu. O około 600 tysięcy dolarów mniej zgarnął szwajcarski tenisista – Roger Federer. Russell Wilson oraz Aaron Rodgers to kolejni na liście. Tym razem mowa o reprezentantach futbolu amerykańskiego, którzy zgarnęli niecałe 90 “baniek”. Czołową dziesiątkę najlepiej opłacanych sportowców zamykają koszykarze. Gwiazdy NBA – LeBron James, Stephen Curry oraz Kevin Durant.

W czołówce rankingu próżno szukać Polaków, choć gwiazda Roberta Lewandowskiego świeci coraz jaśniej.

Previous Polskie koncerny energetyczne coraz mocniej stawiają na odnawialne źródła energii
Next Prawie połowa dochodów budżetowych to podatki od pracujących

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Urodzaj na rynku obligacji korporacyjnych

O sytuacji na polskim rynku obligacji skarbowych i korporacyjnych, a także planach finansowania budżetu na 2015 r. rozmawiamy z Dariuszem Laskiem, dyrektorem inwestycyjnym ds. papierów dłużnych w Union Investment TFI

Wiadomości 0 Comments

Małe i średnie firmy inwestują w benefity dla pracowników

Coraz większa rywalizacja o talenty na rynku pracy powoduje presję nie tylko na podnoszenie wynagrodzeń, lecz także na oferowanie pozapłacowych benefitów. Te stały się już koniecznością na rynku. Dodatkowe świadczenia mogą być

Wiadomości 0 Comments

Czy urzędy pomagają niepełnosprawnym w załatwieniu spraw?

Od 2012 roku obowiązuje w Polsce zmodernizowana i zrewolucjonizowana ustawa, która chroni interesy niepełnosprawnych i zapewnia wsparcie podczas załatwiania spraw w urzędach administracyjnych. Dotychczas osoby z ograniczeniami ruchowymi lub niemówiące

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!