Na czym polega ugoda administracyjna?

Na czym polega ugoda administracyjna?

W zgodzie z prawem administracyjnym możliwe jest zawieranie ugody. Aby tak się stało należy spełnić kilka podstawowych warunków. Kiedy podpisuje się ugodę administracyjną? Czy jest to właściwy sposób rozwiązywania konfliktów?

Ugoda administracyjna podpisywana jest w przypadku, kiedy wpłynie na wyniki postępowania i sprawniej zakończy sprawę, jest potrzebna dla dobra obu stron lub typ sprawy nakazuje wdrożenie takiego procesu.

Ugoda jest zawierana w dowolnym momencie, jednak nie później niż po wydaniu ostatecznej sądu. Wystarczy, że strony złożą wniosek na piśmie z prośbą o szybsze zatrzymanie dalszego postępowania i wyłączenie dochodzenia.

Sam formularz ugodowy zawiera wiadomości o stronach, powodach podpisania ugody, warunkach. Poza tym wpisać warto datę, miasto, klauzulę wykonalności oraz czytelne podpisy samych zainteresowanych.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Co nowego w podatku akcyzowym?
Next Kiedy potrzebna jest faktura powtarzalna?

Może to Ci się spodoba

Jak zawrzeć ugodę administracyjną?

W zgodzie z prawem administracyjnym możliwe jest zawieranie ugody. Aby jednak to nastąpiło trzeba spełnić kilka podstawowych warunków. Kiedy podpisuje się ugodę administracyjną? Czy jest to odpowiedni sposób rozwiązywania sporów?

Jak czytać księgę wieczystą?

Z księgą wieczystą interesującej nas nieruchomości warto dokładnie się zapoznać. Księgi wieczyste charakteryzują stan prawny nieruchomości – domów, mieszkań, działek i gruntów, a także spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Jeżeli

Duże zmiany w prawie na rynku odpadów

Branżę tworzyw sztucznych czeka wiele zmian związanych z prawodawstwem unijnym. Komisja Europejska chce, by do 2030 roku wszystkie opakowania z tworzyw sztucznych nadawały się do recyklingu. Realizując założenia ogólnoeuropejskiej strategii na temat

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!