Meble sosnowe w roli głównej

Meble sosnowe w roli głównej

Meble sosnowe są chętnie wybieranym przez polskich konsumentów elementów wyposażenia wnętrz. Z czego wynika duża popularność mebli z drewna sosnowego?

Ciepłe i estetyczne

Walory estetyczne to jeden z ważniejszych powodów, dla których konsumenci decydują się na meble z sosny. Wprowadzają one do wnętrza ciepły klimat, prezentują się elegancko a naturalny, przyjemny w dotyku materiał oraz świeży zapach (szczególnie na początku, gdy meble są nowe) potęgują wrażenie bliskiego kontaktu z naturą.

Pasują do każdej aranżacji

Meble z sosny świetnie sprawdzą się w niemal w każdej aranżacji wnętrza. Drewno to klasyczny materiał, który towarzysz ludziom od tysięcy lat, co sprawia, że wykonane z niego meble świetnie prezentują się zarówno we wnętrzach nowoczesnych i skandynawskich, jak i w aranżacjach klasycznych i rustykalnych. W zasadzie meble sosnowe pasują do każdego pomieszczenia w domu, choć wstawiając je do łazienki, należy pamiętać o odpowiedniej impregnacji przed wilgocią.

Nie rujnują budżetu

Nie bez znaczenia dla popularności mebli sosnowych jest ich cena, niższa od wyposażenia wykonanego z innych gatunków drewna. Sosna to drzewo o niewielkich wymaganiach glebowych, które stosunkowo szybko rośnie, dzięki czemu jest to łatwodostępny materiał. Sośnina nie sprawia problemów podczas obróbki, a zatem zarówno tarcica, jak i meble powstają szybko i bez większych kłopotów. Dostępność materiału oraz łatwość obróbki drewna sosnowego pozytywnie przekładają się na cenę mebli.

Posłużą przez wiele lat

Sosna to materiał trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że meble z niej wykonane przez długi czas świetnie się prezentują i doskonale spełniają swoje funkcje. Zakup takich mebli to inwestycja na lata.

Dobry wybór dla alergików i osób, które nie lubią sprzątać

Drewno sosny nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, co szczególnie cenią alergicy. Dzięki temu meble można czyścić rzadziej od produktów z innych materiałów. Sosnowe meble nie wymagają też szczególnej pielęgnacji, co jest dobrą wiadomością dla osób nieprzepadających za sprzątaniem.

Naturalny produkt

Drewniane meble to produkty przyjazne dla środowiska. Powstają z naturalnych materiałów i nie są zagrożeniem dla przyrody (w przeciwieństwie do wyrobów z tworzyw sztucznych). Ponieważ sosny to drzewa, które bardzo szybko rosną, utrzymaniem trwałości drzewostanów w warunkach eksploatacji nie stanowi problemu. Wycięte drzewa szybko zastępują młodsze rośliny tego samego gatunku.

Sosna – materiał lubiany przed producentów

Nie tylko konsumenci chętnie sięgają po sosnowe meble, także producenci cenią sobie sośninę. To łatwo dostępny, niesprawiający trudności podczas obróbki, sprężysty materiał. Dzięki temu producent mebli sosnowych może nadawać swoim wyrobom niezwykle finezyjne kształty. Jasny kolor i podatność na barwienie sprawiają, że meblom sosnowym w łatwy sposób można nadać dowolny kolor. Niektórzy producenci (np. polanomeble.pl) proponują projekty mebli, którym na życzenie Klienta nadają wybraną spośród dostępnych barwę. Różnorodność oferty sosnowych mebli i dostępność także mają wpływ na ich popularność.

Previous Pozyskiwanie dotacji unijnych w Małopolsce
Next Pomoc dla starszych osób w Niemczech

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rząd dopłaci do czynszów. Program „Mieszkanie na start” ruszy od 2019 roku

Projekt ustawy dotyczącej programu „Mieszkanie na start” został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów i teraz trafi pod obrady rządu. Zakłada on dopłaty do czynszów w pierwszych latach najmu mieszkania. Będą z niego korzystać

Wiadomości 0 Comments

Indoor czy outdoor? Oto jest pytanie…

Nasiona konopi indyjskiej to w naszym kraju produkt kolekcjonerski, ale nie można kolekcjonować czegoś, o czym ma się niewielkie pojęcie. Dlatego warto zastanowić się chociażby nad tym, czym się różnią

Wiadomości 0 Comments

Szkolenie pilota samolotów rejsowych kosztuje nawet 250 tys. zł

W ciągu kilku nadchodzących dekad technologie najprawdopodobniej zastąpią pilotów, ale jak na razie ta profesja ma dobrą passę w związku z dynamicznym rozwojem rynku lotniczego. Piloci mogą liczyć na ciekawą pracę i dobre

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!