Materiały spawalnicze marki ESAB – co warto o nich wiedzieć?

Materiały spawalnicze marki ESAB – co warto o nich wiedzieć?

Marka ESAB to wiodący lider w produkcji wysokiej jakości materiałów spawalniczych oraz narzędzi do spawania i cięcia. Jej logiem są sygnowane wyłącznie najlepszej jakości produkty, które przyczyniają się do kolejnych sukcesów branży spawalniczej oraz stałego jej rozwoju w zgodzie z postępem technologicznym i duchem czasu. ESAB jest znana nie tylko ze swoich doskonałych produktów, ale także osiągnięć, które na dobre zapisały się w historii rozwoju spawalnictwa.

Marka ESAB i jej osiągnięcia w dziedzinie spawalnictwa

Założycielem szwedzkiej marki ESAB był Oscar Kjellberg, który w 1904 r. otworzył firmę o nazwie Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget. Jednym z najważniejszych jego osiągnięć było wynalezienie elektrody otulonej, której zastosowanie pozwoliło na uzyskiwanie efektywniejszych oraz trwalszych rezultatów spawania. Kolejnymi wprowadzonymi przez markę innowacjami w dziedzinie spawania były natomiast elektrody zasadowe i nierdzewne, które po dziś dzień są z wykorzystywane na całym świecie. ESAB jest ponadto twórcą nowoczesnych systemów spawania MIG i MAG, które należą do jednych z najczęściej wykorzystywanych metod we współczesnym spawalnictwie.

Od samego początku istnienia, głównym celem firmy ESAB było dostarczanie coraz lepszych rozwiązań, produktów oraz narzędzi, które miały zadanie ułatwiać, przyspieszać oraz podnosić efektywność pracy spawaczy na całym świecie. Jej działalność zrewolucjonizowała branżę spawalniczą, a kolejne wynalazki stały się krokami milowymi w rozwoju spawalnictwa. To w dużej mierze dzięki nim branża ta wygląda bowiem tak, jak obecnie, a współcześni spawacze mogą korzystać z wysokiej jakości rozwiązań, które ułatwiają ich codzienną pracę, podnoszą jej skuteczność i efektywność oraz pozytywnie wpływają na kwestie bezpieczeństwa.

W czym specjalizuje się marka ESAB i co można znaleźć w jej ofercie?

Marka ESAB specjalizuje się w projektowaniu i produkcji kompleksowych produktów skierowanych do wymagających użytkowników z branży spawalniczej. W jej bogatej ofercie znaleźć można szeroki wybór narzędzi, akcesoriów oraz sprzętu przeznaczonego zarówno do spawania, jak i cięcia metali. Bardzo ważnym filarem działalności marki, na którym w największej mierze skupia swoją działalność w dzisiejszych czasach, są rozwiązania służące do automatyzacji spawania. W jej ofercie można ponadto znaleźć akcesoria oraz środki ochrony osobistej przeznaczone dla profesjonalnych spawaczy.

Z rozwiązań stworzonych i wprowadzonych na rynek przez tą szwedzką firmę korzysta obecnie wiele branży – w tym budownictwo, motoryzacja, przemysł, energetyka oraz konserwacja. Tworzone przez markę produkty pozwalają wznosić procesy spawania i cięcia metali na zupełnie nowy, wyższy poziom nadając współczesnemu spawalnictwu zupełnie nowej jakości. Marka esab nie osiada jednak na laurach, lecz stale udoskonala swoje produkty pragnąć dostarczać klientom najlepszych rozwiązań, które dobrze przysłużą się ich codziennej pracy czyniąc ją jeszcze wydajniejszą, bezpieczniejszą oraz skuteczniejszą.

Previous Co najmniej 720 mln zł na ratowanie firm zagrożonych niewypłacalnością i restrukturyzacją
Next System zarządzania dokumentami, czyli jak usprawnić obieg dokumentów i informacji w firmie?

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Mikrosamochody przyszłością elektrycznej motoryzacji

Rozwój elektromobilności jest kluczowy dla poprawy jakości powietrza w polskich miastach. Do 2050 roku emisja pyłów związana z użytkowaniem silnikowych samochodów osobistych może spaść nawet o 90 proc., a emisja dwutlenku węgla znacznie zredukowana. Przyszłością

Inwestowanie 0 Comments

Rośnie konkurencja między hotelami w Polsce

Rynek hotelowy w Polsce rośnie w siłę. W kraju działają już ich tysiące, a każdego roku powstaje przynajmniej kilkadziesiąt nowych. Duża konkurencja sprawia, że przetrwają tylko te, które będą potrafiły zaskoczyć klientów,

Inwestowanie 0 Comments

JSW pracuje nad inteligentną kopalnią

Proces automatyzacji i cyfryzacji ma pomóc Jastrzębskiej Spółce Węglowej zwiększyć efektywność wydobycia węgla do około 870 ton rocznie na pracownika. Zaawansowane technologie pomogą rozpoznać złoża, ich grubość i jakość, zautomatyzują wydobycie, wspomogą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!