Mario Draghi może dzisiaj wstrząsnąć rynkami

Mario Draghi może dzisiaj wstrząsnąć rynkami

Euro (EUR) odbiło się ze swojego dziesięciomiesięcznego minimum na poziomie 1.3332 do poziomu 1.3390 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta pozostaje pod presją przed dzisiejszą konferencją prasową Europejskiego Banku Centralnego (ECB), na której, według spekulacji, EBC może pozostawić stopy procentowe na tym samym poziomie. Rynki czekają ze zniecierpliwieniem na komentarz Mario Draghiego, prezesa EBC, na temat jego planów pobudzenia gospodarki w Strefie Euro.

Dolar amerykański (USD) spadł do poziomu 101.77 w stosunku do jena japońskiego (JPY), po czym odbił się do poziomu 102.14. Dzisiaj o 14:30 w USA zostanie opublikowany raport dotyczący liczby złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, który prognozowany jest na poziomie 305 tys., a lepsze dane od oczekiwanych mogą poprawić notowania tej pary walutowej.

Akcje

Akcje europejskie kontynuują swój “niedźwiedzi” trend, ponieważ wzrasta napięcie pomiędzy Rosją a Ukrainą. Indeks Germany 30 (DAX) spadł do poziomu 9030, France 40 (CAC) do poziomu 4168, a notowania EU Stocks (ESX) spadły do poziomu 3016.

Towary

Ropa naftowa (WTI) kontynuuje swój spadkowy trend, osiągając swoje sześciomiesięczne minimum na poziomie 96.73 dolarów amerykańskich, pomimo, że zapasy tego towaru okazały się mniejsze, niż spekulowano.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) odbyło swój rajd do poziomu 1309 dolarów za uncję i wzrosło o ponad 20 dolarów wczoraj, ponieważ napięcie na Ukrainie wzrasta, zwiększając tym samym wśród inwestorów popyt na bezpieczne aktywa.

Inwestorzy w opcje mogą utworzyć strategię długiego stelaża (Long Straddle) na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary zmienią się jakkolwiek, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię długiego stelaża można utworzyć kupując opcje at-the-money Put oraz opcje at-the-money Call.

 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous Poranny komentarz walutowy – euro zyskuje przed EBC
Next Rosja rozpoczyna wojnę handlową

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz surowcowy

W centrum uwagi: • Kupujący niewrażliwi na dobre dane • Najbliższe wsparcie w rejonie 103 USD za baryłkę • Możliwy spadek cen złota W środę na rynkach towarowych dominował kolor

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz surowcowy

W centrum uwagi: • Upały w USA a wzrost cen gazu • Cena złota w konsolidacji • Osłabienie popytu na złoto w Indiach W poniedziałek nastroje na rynkach towarowych były

Komentarze rynkowe 0 Comments

Dane w Polsce

W przeciwieństwie do danych z otoczenia odczyt polskiego PKB nie zaskakuje na plus. Rynek złotego zdawał się oczekiwać jednak pozytywnej niespodzianki, bo waluta reaguje osłabieniem. Na GPW nie widać reakcji.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Kolejny spokojny poniedziałek

Poniedziałek zapowiada się na wyjątkowo nudny dzień na rynku finansowym na tle wydarzeń zaplanowanych na resztę tygodnia. Jedynym godnym uwagi odczytem dziś jest PMI dla usług z USA za kwiecień.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Koniec QE3

Zgodnie z zapowiedziami, podczas wczorajszego posiedzenia FOMC podjęto decyzję o ostatecznym zakończeniu trzeciej rundy luzowania ilościowego. „Komitet sądzi, że od czasu rozpoczęcia obecnego programu skupu aktywów zaszła znacząca poprawa perspektyw

Komentarze rynkowe 0 Comments

Poranny komentarz walutowy – czekając na FED

Z perspektywy rynku walutowego najciekawszym wydarzeniem tego tygodnia będzie jutrzejsze posiedzenie FED na którym zakończony ma zostać program QE3. Zanim to jednak nastąpi, inwestorzy swoją uwagę skupiać będą na decyzji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź