Lokalizacja telefonu – czy jest możliwa?

Lokalizacja telefonu – czy jest możliwa?

Telefony komórkowe są dziś jednym z podstawowych urządzeń, z których praktycznie wszyscy korzystamy na co dzień. Trudno byłoby nawet wyobrazić normalne funkcjonowanie we współczesnym świecie bez własnego telefonu. Skoro nosimy je zawsze ze sobą, mogą one również pomóc w zlokalizowaniu miejsca, w którym aktualnie przebywamy. Lokalizacja telefonu to kwestia, na temat której wyrosło już mnóstwo nieprawdziwych mitów. Niektórzy ludzie wierzą im do tego stopnia, że wręcz obawiają się normalnego korzystania z telefonu, bojąc się tego, że ktoś będzie w stanie rozpoznać ich lokalizację i wykorzysta to do śledzenia ich. Faktem jest, że namierzenie telefonu komórkowego jest możliwe. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać – osoba postronna, która nie dysponuje odpowiednimi do tego narzędziami z reguły nie jest w stanie tego zrobić. Warto zatem dowiedzieć się więcej na ten temat, bowiem sama świadomość istnienia takich możliwości powinna być dla nas istotna. Nikt z nas nie wie, czy nie znajdzie się pewnego dnia w sytuacji w której skorzystanie z czegoś takiego stanie się konieczne.

Kiedy lokalizacja telefonu jest konieczna?

Lokalizacja telefonu na odległość jest możliwa, ale wymaga to dysponowania dość zaawansowanymi narzędziami. Z takich możliwości korzysta na przykład policja w sytuacji, gdy zgłoszono zaginięcie posiadacza danego telefonu. Takie technologie są również wykorzystywane dość powszechnie przez różnego rodzaju tajne służby – w życiu codziennym większości z nas raczej nie są one przydatne. Jeśli wykorzystuje to policja, to w niektórych przypadkach narzędzia takie mogą dosłownie uratować komuś życie i pomóc w odszukaniu zaginionej osoby.

Uwaga na oszustwa!

Mówi się, że w sieci działają specjalne strony, w których trzeba jedynie wpisać konkretny numer telefonu aby od razu otrzymać lokalizację danego urządzenia. W rzeczywistości jednak jest to oszustwo. Warto wiedzieć, że namierzanie telefonu za pomocą jakiejkolwiek witryny internetowej jest absolutnie niemożliwe, i to z kilku powodów. Przede wszystkim, jak już powiedzieliśmy, do prawdziwego namierzania telefonów służą technologie, do których osoby postronne nie mają raczej dostępu. Ponadto, nawet gdyby było inaczej, to namierzanie telefonu za pomocą jego numeru i tak nie ma żadnego sensu. Numer telefonu nie jest przypisany do konkretnego modelu, przez co nie da się go zlokalizować w ten sposób.

W sieci rzeczywiście działają liczne strony, które rzekomo pozwalają na lokalizowanie telefonów właśnie poprzez podane numeru. Koniecznie trzeba na nie uważać, bowiem w każdym przypadku jest to pospolite oszustwo. Właściciele takich stron mogą dzięki temu zarabiać na zbyt naiwnych użytkownikach na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim, zdobyte w ten sposób numery są następnie sprzedawanie agencjom reklamowym, które wykorzystują je do dość nachalnego marketingu. Do tego dochodzą jawne wyłudzenia pieniędzy. Podając numer do zlokalizowania na takiej stronie możemy zostać poproszeni również o wysłanie SMS na inny, podany numer w celu potwierdzenia „operacji”. Oczywiście, wiadomość taka będzie nas bardzo drogo kosztować, a w zamian nie otrzymamy kompletnie nic.

Jedynym sposobem na lokalizację telefonu są dziś specjalne aplikacje, które można zainstalować na swoim smartfonie. Dostęp do lokalizacji danego urządzenia jest jednak na tyle zabezpieczony, że może go uzyskać jedynie jego właściciel. Takie rzeczy mogą być bardzo przydatne chociażby w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu, bowiem dzięki temu można szybko go namierzyć.

Previous Marki samochodów luksusowych stawiają na spersonalizowane auta
Next Milenialsi za 7 lat przejmą 75 proc. całego rynku pracy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zwycięstwo Trumpa w wyborach w USA to wzmocnienie tendencji populistycznych

Wybór Donalda Trumpa na prezydenta może oznaczać gospodarkę, w którą przywódca może dowolnie ingerować, aby tylko utrzymać władzę. Hillary Clinton to szansa na odejście od populizmu i na gospodarkę łączącą tradycyjne reguły

Komentarze rynkowe 0 Comments

Rusza sezon wyników na Wall Street

Dziś wyniki za pierwszy kwartał opublikuje amerykański gigant JP Morgan, otwierając faktyczny sezon publikacji wyników finansowych. Co prawda, za oficjalny start sezonu uznaje się raport Alcoa i producent aluminium podał

Wiadomości 0 Comments

Sprzedaż detaliczna rośnie. Korzystają na tym dyskontowe sieci odzieżowe

W ostatnich miesiącach ubiegłego roku sprzedaż detaliczna w Polsce dynamicznie rosła głównie za sprawą programu Rodzina 500 plus. Korzysta na nim rynek handlu odzieżą i obuwiem, a szczególnie segment dyskontów. Zarówno pod

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!