Lokalizacja telefonu – czy jest możliwa?

Lokalizacja telefonu – czy jest możliwa?

Telefony komórkowe są dziś jednym z podstawowych urządzeń, z których praktycznie wszyscy korzystamy na co dzień. Trudno byłoby nawet wyobrazić normalne funkcjonowanie we współczesnym świecie bez własnego telefonu. Skoro nosimy je zawsze ze sobą, mogą one również pomóc w zlokalizowaniu miejsca, w którym aktualnie przebywamy. Lokalizacja telefonu to kwestia, na temat której wyrosło już mnóstwo nieprawdziwych mitów. Niektórzy ludzie wierzą im do tego stopnia, że wręcz obawiają się normalnego korzystania z telefonu, bojąc się tego, że ktoś będzie w stanie rozpoznać ich lokalizację i wykorzysta to do śledzenia ich. Faktem jest, że namierzenie telefonu komórkowego jest możliwe. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać – osoba postronna, która nie dysponuje odpowiednimi do tego narzędziami z reguły nie jest w stanie tego zrobić. Warto zatem dowiedzieć się więcej na ten temat, bowiem sama świadomość istnienia takich możliwości powinna być dla nas istotna. Nikt z nas nie wie, czy nie znajdzie się pewnego dnia w sytuacji w której skorzystanie z czegoś takiego stanie się konieczne.

Kiedy lokalizacja telefonu jest konieczna?

Lokalizacja telefonu na odległość jest możliwa, ale wymaga to dysponowania dość zaawansowanymi narzędziami. Z takich możliwości korzysta na przykład policja w sytuacji, gdy zgłoszono zaginięcie posiadacza danego telefonu. Takie technologie są również wykorzystywane dość powszechnie przez różnego rodzaju tajne służby – w życiu codziennym większości z nas raczej nie są one przydatne. Jeśli wykorzystuje to policja, to w niektórych przypadkach narzędzia takie mogą dosłownie uratować komuś życie i pomóc w odszukaniu zaginionej osoby.

Uwaga na oszustwa!

Mówi się, że w sieci działają specjalne strony, w których trzeba jedynie wpisać konkretny numer telefonu aby od razu otrzymać lokalizację danego urządzenia. W rzeczywistości jednak jest to oszustwo. Warto wiedzieć, że namierzanie telefonu za pomocą jakiejkolwiek witryny internetowej jest absolutnie niemożliwe, i to z kilku powodów. Przede wszystkim, jak już powiedzieliśmy, do prawdziwego namierzania telefonów służą technologie, do których osoby postronne nie mają raczej dostępu. Ponadto, nawet gdyby było inaczej, to namierzanie telefonu za pomocą jego numeru i tak nie ma żadnego sensu. Numer telefonu nie jest przypisany do konkretnego modelu, przez co nie da się go zlokalizować w ten sposób.

W sieci rzeczywiście działają liczne strony, które rzekomo pozwalają na lokalizowanie telefonów właśnie poprzez podane numeru. Koniecznie trzeba na nie uważać, bowiem w każdym przypadku jest to pospolite oszustwo. Właściciele takich stron mogą dzięki temu zarabiać na zbyt naiwnych użytkownikach na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim, zdobyte w ten sposób numery są następnie sprzedawanie agencjom reklamowym, które wykorzystują je do dość nachalnego marketingu. Do tego dochodzą jawne wyłudzenia pieniędzy. Podając numer do zlokalizowania na takiej stronie możemy zostać poproszeni również o wysłanie SMS na inny, podany numer w celu potwierdzenia „operacji”. Oczywiście, wiadomość taka będzie nas bardzo drogo kosztować, a w zamian nie otrzymamy kompletnie nic.

Jedynym sposobem na lokalizację telefonu są dziś specjalne aplikacje, które można zainstalować na swoim smartfonie. Dostęp do lokalizacji danego urządzenia jest jednak na tyle zabezpieczony, że może go uzyskać jedynie jego właściciel. Takie rzeczy mogą być bardzo przydatne chociażby w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu, bowiem dzięki temu można szybko go namierzyć.

Previous Marki samochodów luksusowych stawiają na spersonalizowane auta
Next Milenialsi za 7 lat przejmą 75 proc. całego rynku pracy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Coraz więcej firm decyduje się na programy lojalnościowe

Firmy coraz częściej angażują się w programy lojalnościowe. To sposób na budowę trwałych relacji z klientami w oparciu o dogłębną analizę ich potrzeb oraz dopasowanie do nich swojej oferty. Dzięki temu rośnie też popularność takich

Wiadomości 0 Comments

Deweloperzy czekają na szczegóły programu Mieszkanie Plus

Ogłoszony przez rząd program Mieszkanie Plus nie powinien mieć dużego wpływu na rynek deweloperski – oceniają przedstawiciele RED Real Estate Development. Ich zdaniem klienci, których stać na zakup mieszkania lub mają zdolność

Wiadomości 0 Comments

Czy to parabank? Uważaj zanim cokolwiek podpiszesz

Po wakacjach i rozpoczęciu roku szkolnego domowe budżety trzeszczą w szwach. Codziennie bombardowani jesteśmy ulotkami zachęcającymi do wzięcia pożyczki – od zaraz, przy minimum formalności. Pokusa jest silna. Warto jednak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!