Leasing samochodu osobowego

Leasing samochodu osobowego

Chociaż polski rynek samochodów osobowych od kilku lat zajmuje miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki sprzedaży w Europie, to nadal w przeliczeniu liczby nowych aut na tysiąc mieszkańców jest wiele do poprawy. Wciąż więc znaczniej częściej sprowadzane są pojazdy z drugiej ręki, o często trudnej do zweryfikowana przeszłości. Z pewnością przyczyną tegoż jest stosunkowo niska siła nabywcza społeczeństwa, ale czy na pewno? Może warto zastanowić się nad innym wariantem finansowania niż kredyt, aby jeździć nowym, mało szkodliwym dla środowiska i bezpiecznym samochodem.

Leasing dla przedsiębiorców

Według statystyki większość nowych samochodów osobowych kupowanych jest przez przedsiębiorców, z czego niemałą grupę stanowią firmy leasingowe i brokerzy tacy jak F4B. Przedsiębiorca wiążąc się z firmą leasingową, nie musi brać drogiego kredytu lub też wydawać pieniędzy z firmowej kasy. W sytuacjach kryzysowych zapasy pieniądza mogą uratować firmę przed bankructwem. I to należy uznać za ważną zaletę tej formy finansowania zakupu auta osobowego.

Leasing konsumencki

Zamiast kupna samochodu z drugiej ręki o nieznanej przeszłości i trudnym do zweryfikowania stanie technicznym, warto zastanowić się nad leasingiem konsumenckim. Możliwość wyboru płatności – raty równe, malejące, sezonowe – to spory atut pozwalający osobie prywatnej na korzystanie z nowego samochodu. Leasing konsumencki to warta uwagi alternatywa wobec tradycyjnego kredytu lub pożyczki w banku współpracującym z dilerem samochodowym. Co jest niezwykle ważne, po zakończeniu umowy leasingowej klient może w niskiej cenie wykupić pojazd lub też skorzystać z nowej oferty. Nowe auto bez zbędnych formalności co 3-4 lata? Jest to możliwe.

Korzyści dla gospodarki

Branża motoryzacyjna to niezwykle istoty dział w gospodarkach krajów rozwiniętych. Sprzedaż nowych pojazdów nie tylko generuje wpływy do budżetu, ale także stymuluje sprzedaż części i usług motoryzacyjnych. Nowy samochód jest także bezpieczniejszy i mniej szkodliwy dla środowiska. Coraz ostrzejsze normy wymagają, aby koncerny samochodowe inwestowały w przyjazne dla otoczenia technologie. Rozwój korzystny dla wielu stron. Także dla klientów firm leasingowych.

Previous Polacy mają coraz więcej długów. Najwięcej jest zadłużeń w wysokości od 1 do 10 tys. zł
Next Są fundusze na globalny rozwój polskiego druku 3D

Może to Ci się spodoba

Wartość polskiego rynku dronów może wzrosnąć w ciągu najbliższych lat do 10 mld zł

Drony mają coraz więcej zastosowań w różnych sektorach gospodarki. Szczególnie w Polsce, która jako pierwsza wprowadziła w 2013 roku przepisy dotyczące ich komercyjnego wykorzystywania. Dzięki temu na arenie europejskiej mamy opinię jednego z liderów

Firma 1Comments

Jak nie utonąć w morzu konkurencji?

Polacy, to bardzo przedsiębiorczy naród. Szacuje się, że w naszym kraju funkcjonuje ok. 2 milionów jednoosobowych działalności gospodarczych.  Niestety wiele z tych firm w ciągu 2 lat znika z rynku.

W Polsce tworzy się rynek carsharingu

W największych polskich miastach zaczęły się pojawiać usługi wynajmu aut w systemie współdzielenia, umożliwiające wypożyczenie na krótki, nawet określany w minutach czas. System ma ograniczyć emisję spalin dzięki zmniejszeniu udziału prywatnych aut

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!