Kto otrzymuje prawo pierwokupu?

Kto otrzymuje prawo pierwokupu?

Na rynku nieruchomości istnieje tak zwane prawo pierwokupu, które traktowane jest jako przywilej i udostępniane niewielkiej grupie wyselekcjonowanych osób. Oznacza możliwość oglądania i kupowania mieszkania przed pozostałymi zainteresowanymi. Jak działa to prawo? Kiedy musi być używane?

Na wstępie warto powiedzieć, że prawo pierwokupu przysługuje konkretnym osobom i obowiązuje po zawarciu umowy sprzedaży. W momencie, gdy wyznaczeni klienci nie podejmą decyzji o zakupie możliwość ta spada na pozostałych klientów.

Każdy, kto zakupił nieruchomość powinien nabyć prawo własności maksymalnie w ciągu 30 dni od zawarcia umowy. Jeśli tego nie zrobi, wówczas przywilej przepada.

Warto wspomnieć, że obowiązkiem właściciela nieruchomości jest przekazanie wiadomości na temat sprzedawanego obiektu. Przedstawienie przekładanych faktów i wprowadzanie w błąd traktowane jest jak przestępstwo i musi być karane.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Analiza Forex: NZD/USD
Next Na czym polega wykreślenie hipoteki?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dochodzenie roszczeń przez podwykonawcę

Proces budowlany, w wyniku którego powstaje określony w umowie o roboty budowlane obiekt jest zazwyczaj skomplikowanym procesem, w którym bierze udział wiele podmiotów – nie tylko inwestor i generalny wykonawca.

Finanse osobiste 0 Comments

2018 rok będzie kolejnym rokiem hossy w mieszkaniówce

Na rynku mieszkaniowym hossa trwa trzeci rok z rzędu, a tylko w sześciu największych miastach Polski deweloperzy sprzedali w ubiegłym roku blisko 73 tys. lokali. Rekordowy popyt na mieszkania przekłada się na rekordowy

Nieruchomości 0 Comments

Mieszkanie bez księgi wieczystej to ryzyko, które może się opłacać

Nie ma przeszkód prawnych do zakupu nieruchomości, dla której nie jest prowadzona księga wieczysta. W wielu przypadkach będzie to mocna karta przetargowa przy negocjacjach cenowych, ale należy liczyć się z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!