Kontenery – budynki uniwersalne

Kontenery – budynki uniwersalne

Wzniesienie budynku od podstaw, nawet przy sprzyjających warunkach pogodowych i z dobrą ekipą, to przedsięwzięcie, które zajmuje całe miesiące. Co zrobić, jeśli gotowy budynek jest nam potrzebny jak najszybciej? Rozwiązaniem mogą być kontenery.

Słowo „kontener” nie kojarzy się większości z nas z budynkiem, w którym może mieścić się sklep, kawiarnia, szkoła, przedszkole czy biuro. Kontenery od niemal 100 lat wykorzystywane są w transporcie towarów, następnie zaczęły pełnić też funkcję tymczasowych, prowizorycznych konstrukcji mieszkalnych czy magazynowych. Jednak okazuje się, ż że współczesny kontener może być służyć za materiał do budowy solidnych, bezpiecznych i dobrze prezentujących się pawilonów mieszkalnych.

Wielofunkcyjne kontenery

Pawilony stworzone z kontenerów to mocne, stalowe konstrukcje obudowane płytą i ocieplone styropianem lub wełną mineralną. Są trwałe i bynajmniej nie prowizoryczne, a ich wnętrza mogą spełniać standardy przewidziane dla różnego typu budynków. To doskonałe rozwiązanie sprawdzające się na przykład przy stawianiu nowych osiedli, pozbawionych jeszcze podstawowej infrastruktury i budynków użyteczności publicznej. W dostosowanych do konkretnych funkcji kontenerach można stworzyć bowiem przedszkole, żłobek, ośrodek kultury, przychodnię, a nawet szkołę. Poszczególne moduły kontenerów można ze sobą łączyć, tak więc konieczność zapewnienia odpowiedniej powierzchni obiektu nie stanowi problemu. Wewnątrz można przeprowadzić wszelkie niezbędne instalacje: elektryczną, sanitarną, a także ogrzewanie czy klimatyzację. Ponadto budowa obiektu składającego się z kontenerów trwa o wiele szybciej niż tradycyjne wznoszenie budynku. Dzięki temu na osiedlu bez trudu mogą powstać nowe sklepy, kawiarnie i restauracje. Kontenery handlowe z powodzeniem spełnią rolę tego typu lokali usługowych.

Skąd pozyskać kontenery?

W firmach takich jak Anga można zakupić lub wynająć pawilony stworzone z kontenerów o standardowych wymiarach, a także zamówić specjalny kontener o określonych parametrach. Można wówczas ustalić jego wymiary, kolor, wyposażenie, układ wewnętrzny, a także zażyczyć sobie do jego wykończenia wybranych przez klienta materiałów. Dzięki temu otrzymujemy niemal nieograniczony wachlarz możliwości, dzięki którym możemy stworzyć najważniejsze budynki użyteczności publicznej oraz zaplecze handlowo-usługowe w dość krótkim czasie. Warto rozważyć taką możliwość – gwarantuje ona oszczędność czasu i pieniędzy oraz szybkie udostępnienie mieszkańcom potrzebnych obiektów. Więcej informacji pod adresem http://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-handlowe/.

Previous Podstawy transportów ADR. Najistotniejsze kwestie.
Next Na złożenie PIT-a został już tylko tydzień

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Kobiety zarabiają zbyt mało, by samodzielnie utrzymać rodzinę

Prawie 60 proc. Polek nie poradziłoby sobie z utrzymaniem rodziny w razie utraty pensji partnera. Zdecydowana większość ankietowanych przez organizację „Kobieta i pieniądze” pań stwierdziła, że do sprostania kosztom utrzymania potrzebuje zarobków wyższych o 1–2 tys.

Nieruchomości 0 Comments

NBP podsumowuje 2013 r. na rynku nieruchomości

W ostatnich dniach ukazał się obszerny roczny raport NBP podsumowujący 2013 r. na rynku nieruchomości. Jak został oceniony ten okres? Sytuację na pierwotnych rynkach mieszkaniowych autorzy raportu określili mianem zbliżonej

Nieruchomości 0 Comments

Apartament nad morzem, czyli dobra lokata kapitału

Sposobem inwestowania pieniędzy, który zaczyna być popularny w naszym kraju, jest lokowanie kapitału w wakacyjne nieruchomości za granicą. Jedną z zalet takiego sposobu jest posiadanie własnego apartamentu w innym kraju.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!