Kiedy warto wykonać ozonowanie mieszkania?

Kiedy warto wykonać ozonowanie mieszkania?

Skuteczność ozonowania jako metody dezynfekcji pomieszczeń została potwierdzona licznymi badaniami. Odpowiednio przeprowadzony zabieg pozwoli nam się pozbyć szkodliwych drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów. W widoczny sposób pozwala więc utrzymać odpowiednie standardy sanitarne oraz komfort życia. Czy warto się na nie zdecydować? I jakie są wskazania do przeprowadzenia ozonowania?

Ozonowanie – czym jest i jakie korzyści z niego płyną?

Ozon to odmiana alotropowa tlenu wykazująca silne działanie antyseptyczne. Działa niszczycielsko na błony komórkowe organizmów żywych, doprowadzając do ich unieszkodliwienia.

Ten naturalny gaz, powstający w wyniku wyładowań elektrycznych oddziałujących na tlen, łączy się również z cząsteczkami zawieszonymi w powietrzu, które są odpowiedzialne za przykre zapachy i neutralizuje je. Skutecznie oczyszcza więc powietrze, zapobiega alergiom oraz rozwojowi czynników chorobotwórczych.

Ozonowanie mieszkania pozwala:

  • dokładnie zdezynfekować przestrzeń – pozbyć się szkodliwych wirusów, bakterii oraz innych patogenów chorobotwórczych;
  • zlikwidować alergeny (pyłki, roztocza);
  • odgrzybić pomieszczenia oraz systemy wentylacji i klimatyzacji;
  • pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Jedną z największych zalet ozonowania – oprócz wysokiej skuteczności – jest możliwość pozbycia się szkodliwych substancji z otoczenia bez konieczności użycia środków chemicznych, które mogą działać drażniąco na skórę i błony śluzowe jeszcze przez długi czas po zakończeniu dezynfekcji. Nie uszkadza również ozonowanych powierzchni i nie przyczynia się do ich szybszego zużycia.

Kiedy warto przeprowadzić ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie mieszkania raczej nie jest przeprowadzanie w celach profilaktycznych, częsty zabieg mógłby być i kłopotliwy i niepotrzebny. Powinniśmy więc działać celowo – wtedy korzyści będą odczuwalne. Ozonowanie mieszkania powinno się przeprowadzić, gdy:

  • wprowadzamy się do mieszkania z rynku wtórnego – nie zawsze jest to konieczne, ale daje nam pewność, że wprowadzenie się tam nie będzie dla nas szkodliwe;
  • chcemy odkazić mieszkanie, które przez długi czas było nieużywane;
  • w mieszkaniu występuje pleśń;
  • dokuczają nam nieprzyjemne zapachy o niezidentyfikowanym źródle;
  • mieszkanie przesiąknięte jest dymem papierosowym;
  • w mieszkaniu był pożar, zostało ono zalane lub ulatniał się w nim gaz.

Czy ozonowanie jest bezpieczne dla ludzi?

W niskich stężeniach ozon nie wykazuje szkodliwego działania dla ludzkiego organizmu – wdychamy go na przykład po burzy. Nie utrzymuje się też długo w pomieszczeniach i ulega całkowitemu rozpadowi. Niebezpieczne dla zdrowia może być jednak samodzielne ozonowanie mieszkania, wykonane przez osoby niemające wiedzy na ten temat.

W takim przypadku konieczne jest działanie profesjonalistów, którzy ocenią stan mieszkania i wskażą właściwy tok postępowania. W pierwszej kolejności dobiorą oni właściwe stężenie ozonu, przygotują mieszkanie, i określą czas właściwy do skutecznego działania. Upewnią się także, czy po zakończonym zabiegu cząsteczki ozonu uległy już rozpadowi i możliwe jest ponowne korzystanie z mieszkania.

Previous Jak motywować zespół sprzedażowy, by zwiększyć skuteczność jego działań?
Next Jak COVID-19 odmienił polską gospodarkę

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Polki spędzają z dziećmi najwyżej rok po porodzie

Wyłącznie opiece nad dzieckiem Polki chciałyby się poświęcić przez pierwsze trzy lata jego życia. Zdecydowana większość młodych mam już po rocznym urlopie macierzyńskim wraca jednak do pracy. Kierują się zarówno względami

Wiadomości 0 Comments

Jak polski rynek wierzytelności może skorzystać z międzynarodowych doświadczeń?

Praktycy biznesu zarządzania wierzytelnościami m.in. z Wielkiej Brytanii i Niemiec podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie preferencji zbywców i nabywców portfeli wierzytelności na tamtejszych rynkach. Dla uczestników V Kongresu Zarządzania

Wiadomości 0 Comments

Coraz lepsza sytuacja polskiej branży AGD w Polsce. Rośnie produkcja i zapotrzebowanie na pracowników

W 2017 roku producenci sprzętu sprzedali sieciom handlowym niemal 6 mln sztuk dużego AGD. Bardzo dobrą koniunkturę na rynku chce wykorzystać Electrolux. Firma zapowiada zwiększenie zatrudnienia i mocy produkcyjnych oraz wprowadzenie na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!