Kiedy warto wykonać ozonowanie mieszkania?

Kiedy warto wykonać ozonowanie mieszkania?

Skuteczność ozonowania jako metody dezynfekcji pomieszczeń została potwierdzona licznymi badaniami. Odpowiednio przeprowadzony zabieg pozwoli nam się pozbyć szkodliwych drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów. W widoczny sposób pozwala więc utrzymać odpowiednie standardy sanitarne oraz komfort życia. Czy warto się na nie zdecydować? I jakie są wskazania do przeprowadzenia ozonowania?

Ozonowanie – czym jest i jakie korzyści z niego płyną?

Ozon to odmiana alotropowa tlenu wykazująca silne działanie antyseptyczne. Działa niszczycielsko na błony komórkowe organizmów żywych, doprowadzając do ich unieszkodliwienia.

Ten naturalny gaz, powstający w wyniku wyładowań elektrycznych oddziałujących na tlen, łączy się również z cząsteczkami zawieszonymi w powietrzu, które są odpowiedzialne za przykre zapachy i neutralizuje je. Skutecznie oczyszcza więc powietrze, zapobiega alergiom oraz rozwojowi czynników chorobotwórczych.

Ozonowanie mieszkania pozwala:

  • dokładnie zdezynfekować przestrzeń – pozbyć się szkodliwych wirusów, bakterii oraz innych patogenów chorobotwórczych;
  • zlikwidować alergeny (pyłki, roztocza);
  • odgrzybić pomieszczenia oraz systemy wentylacji i klimatyzacji;
  • pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Jedną z największych zalet ozonowania – oprócz wysokiej skuteczności – jest możliwość pozbycia się szkodliwych substancji z otoczenia bez konieczności użycia środków chemicznych, które mogą działać drażniąco na skórę i błony śluzowe jeszcze przez długi czas po zakończeniu dezynfekcji. Nie uszkadza również ozonowanych powierzchni i nie przyczynia się do ich szybszego zużycia.

Kiedy warto przeprowadzić ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie mieszkania raczej nie jest przeprowadzanie w celach profilaktycznych, częsty zabieg mógłby być i kłopotliwy i niepotrzebny. Powinniśmy więc działać celowo – wtedy korzyści będą odczuwalne. Ozonowanie mieszkania powinno się przeprowadzić, gdy:

  • wprowadzamy się do mieszkania z rynku wtórnego – nie zawsze jest to konieczne, ale daje nam pewność, że wprowadzenie się tam nie będzie dla nas szkodliwe;
  • chcemy odkazić mieszkanie, które przez długi czas było nieużywane;
  • w mieszkaniu występuje pleśń;
  • dokuczają nam nieprzyjemne zapachy o niezidentyfikowanym źródle;
  • mieszkanie przesiąknięte jest dymem papierosowym;
  • w mieszkaniu był pożar, zostało ono zalane lub ulatniał się w nim gaz.

Czy ozonowanie jest bezpieczne dla ludzi?

W niskich stężeniach ozon nie wykazuje szkodliwego działania dla ludzkiego organizmu – wdychamy go na przykład po burzy. Nie utrzymuje się też długo w pomieszczeniach i ulega całkowitemu rozpadowi. Niebezpieczne dla zdrowia może być jednak samodzielne ozonowanie mieszkania, wykonane przez osoby niemające wiedzy na ten temat.

W takim przypadku konieczne jest działanie profesjonalistów, którzy ocenią stan mieszkania i wskażą właściwy tok postępowania. W pierwszej kolejności dobiorą oni właściwe stężenie ozonu, przygotują mieszkanie, i określą czas właściwy do skutecznego działania. Upewnią się także, czy po zakończonym zabiegu cząsteczki ozonu uległy już rozpadowi i możliwe jest ponowne korzystanie z mieszkania.

Previous Jak motywować zespół sprzedażowy, by zwiększyć skuteczność jego działań?
Next Jak COVID-19 odmienił polską gospodarkę

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak wypłacać odsetki od obligacji

W przypadku zdecydowanej większości obligacji, głównym świadczeniem ich emitentów wobec inwestorów jest wypłata odsetek. Ta kwestia ma zasadnicze znaczenie dla obu stron, nie tylko dlatego, że stanowi główny składnik kosztu

Wiadomości 0 Comments

Nowoczesne biuro kartą przetargową w procesie rekrutacji

Elementem walki o pracownika jest obecnie nowoczesne biuro oraz atrakcyjny wystrój wnętrz, który zapewni komfortową pracę. 80 proc. pracowników przed podpisaniem umowy zwraca uwagę na warunki, w jakich będzie pracować. Sytuacja na rynku

Wiadomości 0 Comments

Spółki giełdowe mogą zaskoczyć dobrymi wynikami

W ostatnich tygodniach na polskim rynku akcji emocje wzięły górę, co przełożyło się na wyceny wielu spółek – podkreśla Andrzej Lis, zarządzający funduszami w Altus TFI. W inwestowaniu emocje są złym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!