Kiedy stosuje się kontrakty eksportowe?

Kiedy stosuje się kontrakty eksportowe?

Wielu polskich przedsiębiorstw nawiązuje współpracę z międzynarodowymi firmami, gdyż widzi w tym nadzieje na zysk. Aby biznesy przebiegały zgodnie z prognozami należy zawrzeć umowę, która da poczucie bezpieczeństwa. Czy właściwym wyjściem okaże się kontrakt eksportowy? Czym się wyróżnia?

Przede wszystkim należy wspomnieć, że kontrakt eksportowy przyjmuje formę umowy kupna-sprzedaży. Zwykle zawierany pisemnie oraz wydawany kontrahentom. Dość często oprócz umowy obie strony dostają inne dokumenty, które regulują pozostałe zasady współpracy (specyfikacja towaru, próbki materiałów, katalogi, stała oferta).

Każdy właściciel firmy musi pamiętać, żeby w kontrakcie zostały zapisane istotne informacje na temat regulowania należności, promocji, przewozu towarów, kontaktu w sprawie zamówienia, ewentualnych reklamacji lub nieprzewidzianych problemów.

Reasumując, kontrakt eksportowy oferowany jest wspólnikom z całego świata. Dzięki niemu są w stanie ustalić swoje oczekiwania oraz ochronić interesy przed złodziejami i komplikacjami.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Jak przygotować niedrogą reklamę dla przedsiębiorstwa?
Next Czynniki zewnętrzne znów na niekorzyść złotego

Może to Ci się spodoba

Kiedy należy zastosować umowę agencyjną?

Według przepisów każda umowa agencyjna zakłada istnienie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do zrealizowania. Inaczej mówiąc reguluje zasady pośrednictwa w transakcjach usługowych. W jakim celu zawiera się umowę agencyjną?

Kiedy zawiera się umowę o dzieło?

Obecnie w Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka metod zawierania współpracy. Wśród nich dużą popularnością cieszy się umowa o dzieło, która dość często wygrywa z zatrudnienie w ramach umowy o pracę. Czym

Kiedy zawiera się kontrakt eksportowy?

Kontrakty eksportowe zawierane są zazwyczaj między przedsiębiorca a partnerem z zagranicy. Jest bardziej oficjalną umową sprzedaży lub zakupu przedmiotów lub usług. W jakim celu stosuje się kontrakt eksportowy? Jakie informacje

Na czym polega umowa barterowa?

Od lat znany był system barterowy, kiedy środki płatnicze nie funkcjonowały we wszystkich krajach. Okazuje się, że w niektórych sprawach do teraz jest wybierany i z powodzeniem wypełnia swoją rolą.

W jakim celu stosuje się umowę faktoringową?

Kryzys finansowy i problemy gospodarcze spowodowały, że wiele firm zaciąga kredyty i posiada ogromne długi. W wielu przypadkach zdobycie środków od zadłużonego kontrahenta jest praktycznie niemożliwe. W związku z tym

Umowy 1Comments

Na jakiej podstawie wypowiada się umowę?

Fundamentem dowolnej współpracy w relacjach pracodawca-pracownik jest umowa, która określa zasady działania i reguluje sprawy wynagrodzenia oraz opcjonalnego wypowiedzenia. Kiedy konieczne jest zerwanie zawodowych relacji? W jakich sytuacjach szef podejmuje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź